زیبامون/ کرم پودر یا فاندیشن یکی از اصلی ترین لوازم آرایشی هست که در کیف آرایش تمام خانوم ها وجود داره و میشه گفت این محصول آرایشی جز پرطرفدارترین و پرکاربردترین اقلام آرایشی در همه جای دنیاست. اگر بتونید یک کرم پودر باکیفیت و عالی رو انتخاب کنید میتونید خیلی راحت پوستی صاف، یکدست و زیبا داشته باشید و همچنین آرایش صورتتون هم به زیباترین شکل ممکن دیده خواهد شد.
برای انتخاب یک کرم پودر خوب باید به نکات ریز و مهمی توجه کنید که ما در این قسمت از زیبامون دات کام به شما آموزش میدیم که چه جوری یک کرم پودر خوب و عالی انتخاب کنید و با آنچه درباره کرم پودر نمی دانید، بیشتر آشنا شوید. با ما همراه باشید.

بهترین روش برای تست رنگ کرم پودر

شاید شما هم تا به الان از پوست دست برای تست کردن رنگ کرم پودر استفاده کرده باشید اما باید بدونید که این روش برای انتخاب رنگ کرم پودر مناسب با رنگ پوست صورتتون مناسب نیست و این بار برای تست رنگ کرم پودر حتما از پوست یک قسمت از گردن استفاده کنید تا نزدیک ترین رنگ کرم پودر که با رنگ پوست صورتتون تناسب داره رو انتخاب کنید.


نوع کرم پودر و بافت آن را نیز در نظر بگیرید
همونطور که میدونید کرم پودرها انواع مختلفی دارند و در این میان کرم پودرهای مایع و پودری کاربردی بیشتری در آرایش روزانه و ... دارند. نکته ای که در این زمینه باید بدونید این هست که کرم پودرهایی که حالت پودری دارند یک پوشش سبک و مات برای پوست ایجاد میکنند و اگر دوست دارید پوستتون مات و بدون درخشش باشه حتما از این نوع کرم پودر استفاده کنید.
کرم پودرهای مایع حالت مرطوب دارند و پوشانندگی خیلی بیشتری رو هم برای پوست ایجاد میکنند. پس در انتخاب کرم پودر حتما به این نکته توجه داشته باشید.


تشخیص بهتریهن رنگ کرم پودر با استفاده از آندرتون (undertone) پوست

بهترین و مطمئن ترین راه برای تشخیص رنگ کرم پودر مناسب برای شما این هست که از آندرتون پوست کمک بگیرید. بررسی رنگ رگ های پوستی بهترین روش برای تشخیص آندرتون پوست و راهنمای شما برای انتخاب بهترین رنگ کرم پودر هست. برای این کار حتما باید در زیر نور طبیعی رنگ رگ های روی مچ دستتون رو بررسی کنید:
اگر رگ‌ هاتون به رنگ آبی باشند، رنگ زمینه یا آندرتون پوست شما سرد هست.
اگر رگ هاتون سبز باشند، رنگ زمینه یا آندرتون پوست شما گرم هست.
اگر هر دو رنگ را مشاهده کردید، در دسته بندی خنثی قرار می گیرید.بسیاری از برندها محصولات خودشون رو با لیبل "C" برای پوست های سرد، لیبل "W" برای پوست های گرم و لیبل "N" برای پوست های خنثی و طبیعی دسته بندی کرده اند که میتونید متناسب نوع پوست خودتون بهترین رنگ کرم پودر رو انتخاب کنید.
اما اگر این لیبل بر روی کرم پودر وجود داشت، محصولی که دارای سایه صورتی رنگ هست برای پوست هایی با آندرتون سرد مناسب هست و کرم پودرهایی که دارای سایه زرد هستند، برای پوست هایی با آندرتون گرم مناسب اند.

اگر بین دو رنگ کرم پودر شک داشتیم، کدام رنگ را انتخاب کنیم؟
اگر در هنگام انتخاب کرم پودر بین دو رنگ از کرم پودر شک داشتید، حتما کرم پودری که دارای رنگ روشن تری هست رو انتخاب کنید. زیر ابه هر حال وقتی کرم پودر روی پوست زده میشه رنگ پوست رو عمیق تر و برجسته تر نشون میده پس بهتره کرم پودر روشن تر رو انتخاب کنید تا رنگ پوستتون بعد از کرم پودر زدن، رنگ زیباتری داشته باشه.

نوع پوستتون رو بشناسید
پوست ها معمولا خشک، چرب، حساس، مستعد جوش و ... هستند. اگر بدونید نوع پوستتون چگونه هست میتونید انتخاب خیلی بهتر و مناسب تری داشته باشید. زیرا معمولا تولید کنندگان کرم پودر این دسته بندی رو هم برای محصولات خودشون در نظر گرفته اند و برای هر نوع پوست، کرم پودر مخصوص رو تولید کرده اند تا بعد از استفاده از کرم پودر، مشکلات پوستی تشدید نشه و تناسب خوبی با نوع پوست داشته باشند.

قبل از کرم پودر زدن، پرایمر بزنید
اگر دوست دارید کرم پودری که می زنید ظاهر صاف و یکدستی برای پوست ایجاد کنه و همچنین موندگاری خیلی بیشتری هم بر روی پوست داشته باشه، حتما از یک پرایمر مناسب قبل از کرم پودر زدن استفاده کنید. پرایمر یک زیرسازی خیلی خوب برای پوست ایجاد میکنه تا کرم پودر به بهترین شکل ممکن روی پوست بشینه.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید