نوعروس/ دوست دارید خودتان را برای یک خداحافظی ابدی با چاقی شکمی آماده کنید؟
مهم نیست 5 کیلو چاقی شکمی دارید یا 25 کیلو، مهم این است که قرار است تا چند هفته دیگر عروس شوید و حتی چند گرم چاقی شکمی هم می‌تواند ظاهر شما، عکس‌های عروسی و حتی لباسی را که این همه بابت خرید یا دوختش وسواس داشته‌اید به هم بریزد. دوست دارید خودتان را برای یک خداحافظی ابدی با چاقی شکمی آماده کنید و در نهایت به شکمی خوش فرم و صاف برسید؟ این سه حرکت مهم ورزشی را از دست ندهید.

وسایل مورد نیاز:

یک توپ سنگین پزشکی مخصوص ورزش یا دمبل
کرونومتر یا ساعت مچی یا یک ساعت کوکی
یک بطری آب ( برای نوشیدن آب پیش از ورزش، در حال ورزش و پس از آن )
صندلی

راهنما:

1)هر سه حرکت را ظرف شش دقیقه انجام دهید. سه سوپر ست برای خودتان در نظر بگیرید؛ هر نرمش را در یک ست انجام دهید و بین ست‌ها استراحت نکنید.
2)هر نرمش را شش بار تکرار کنید.
3)هربار که یک سوپرست شامل هر سه حرکت را انجام دادید، 60 تا 90 ثانیه استراحت کنید و سپس در شش دقیقه بعدی هر سه حرکت را مجددا تکرار کنید.
4)پیش از هر چیز بدن خودتان را گرم کنید. اول از بالاتنه شروع کنید و سپس به گرم کردن پایین تنه برسید. پس از انجام نرمش‌ها مجددا با سرد کردن بالاتنه شروع کنید و به پایین تنه و حرکات کششی برسید.

حرکت اول: پرس آپ ایستاده
پای سمت راست خود را روی یک صندلی قرار دهید و دمبل را هم سطح سینه خود نگه دارید. با پای راستتان فشار آورید و در حالیکه پای چپتان بر روی زمین نگاه داشته اید دمبل را بالای سر خود بیاورید. این کار را پنج بار دیگر هم تکرار کنید و سپس پاها را عوض کنید. این تمرین برای ساختن عضلات بالای سینه و همچنین زیر شکم بسیار مناسب است.

حرکت دوم: پیاده‌روی کشاورزها!
دمبل را در دست راست خود نگاه دارید و شش قدم به جلو بردارید، سپس دمبل را به دست چپ خود بدهید و شش قدمی که آمده‌اید را به عقب بردارید. حواستان را روی انقباض عضله‌های شکم متمرکز کنید.

حرکت سوم: توئیست دمبل یا توپ
پاهایتان را به اندازه عرض شانه باز کنید و دمبل یا توپ را بالای سر خود نگاه دارید. به سرعت دمبل را به سمت وسط پاها ببرید، در حالیکه زانوهایتان را خم کرده‌ و باسنتان را به سمت عقب می‌کشید. سپس بایستید و دمبل را هم سطح سینه‌تان بالا بیاورید، 45 درجه بچرخید و مجددا این حرکت را پنج بار تکرار کنید. عضلاتی که در این حرکت درگیر می‌شوند: عضلات اصلی، شانه‌ها، بازوها، سینه، بالاسینه، شکم و پشت، ران و سرران‌ها.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید