دونفره/ نمیدونم این علاقه ی شخصی منه که دوست دارم کوسن های رنگی رنگی با طرح های مختلف و البته کمی هماهنگ روی مبلا باشه یا کسانی هستن که سلیقه ی درهم و برهم منو بپسندن! فکر میکنم با توجه به چیدمان خونه میشه گهگاهی تنوعی بخشید و با قرار دادن کوسن های مختلف در سایز های متفاوت محیط نشیمن رو به روز کرد. البته با این هوای سرد این روز ها فکر میکنم طرح کریستال های یخی به روز تر از برگ باشه!!!
لوازم مورد نیاز برای دوخت رو کوسنی با برگ های نمدی
پارچه سفید یا کرم یا شیری با جنس مناسب برای روکش کوسن
نمد در رنگ های مختلف تم برگ های پاییزی
الگوی برگ
چرخ خیاطی و قیچی
لوازم مورد نیاز
لوازم مورد نیاز
مراحل دوخت رو کوسنی با تم برگ های پاییزی
ابتدا باید روکش کوسن رو آماده کنیم. این روش خیلی ساده اس و به راحتی میتونید باهاش یک رو کوسنی بدوزید. مستطیلی برای روکش برش میزنیم که عرضش ۱۰ سانت از عرض کوسن بیشتر باشه و طولش هم ۱۵ سانت از دو برابر عرض کوسن بیشتر باشه. یعنی اگه کوسن شما ۳۰ سانتی هست پارچه ای به ابعاد ۴۰x۷۵ برش میزنیم.
دو سمت عرض رو دوخت میزنیم. و چون برگ ها باید روی کار دوخته بشن قبل از اینکه دو طرف بالا و پایین کوسن رو بدوزیم میریم سراغ برگ ها.
برگ ها رو روی نمد قرار میدیم. با خودکار الگو رو پیاده میکنیم و در رنگ های مختلف روی نمد برش میزنیم.
روی پارچه قسمت جلوی رو کوسنی رو دقیقا مشخص میکنیم و برگ ها رو یکی یکی از بالا به پایین مرتب میچینیم و با سوزن در جای خودشون قرار میدیم. بعد هم از بالا تا پایین یک دوخت مستقیم روی برگ ها میزنیم.
بعد از اینکه کار برگ ها تموم شد مجددا به سراغ ادامه دوخت روکش میریم. به این صورت که روکش رو برعکس میکنیم و به شکلی که قراره رو کوسنی بشه تا میکنیم. یعنی از یک طرف به اندازه عرض کوسن برمیگردونیم و اون ۱۵ سانت اضافی رو از طرف دیگه برمیگردونیم. مثل شکل ۱ در پایین. بعد هم دو طرف بالا و پایین کار رو دوخت میزنیم.
به همین سادگی یک کوسن زیبا با تم برگ های پاییزی داریم که میتونه در کنار کوسن های دیگه خیلی جذاب تر باشه.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

بلد
بلد آگهی