ستاره/ نیمه شعبان جشن میلاد امام دوازدهم شیعیان است و برای این جشن بزرگ بچه‌ها دوست دارند کاردستی‌های قشنگ درست کرده و در تزیینات نیمه شعبان کمک کنند.
ستاره در این مطلب روش درست کردن ستاره دنباله دار با نمد، گل نرگس نمدی و آویز‌های زیبای نمدی را به شما آموزش می‌دهد تا با کمک بچه‌ها جشن میلاد امام زمان را با سه مدل کاردستی نیمه شعبان زیبا، مزین کنید.

مدل اول: کاردستی نیمه شعبان به شکل گل نرگس
وسایل مورد نیاز:
پارچه نمدی سفید سبز، زرد
قیچی
چسب حرارتی
مداد
نخ و سوزن

روش درست کردن گل نرگس با پارچه نمدی
۱- ابتدا روی پارچه نمدی الگوی گل با سه گل برگ را برش دهید، چند عدد از این الگو تهیه کنید. سپس برای هر گل نرگس دو عدد از این گلبرگ‌ها را مانند شکل زیر روی هم قرار دهید.۲- با پارچه نمدی نارنجی یک نوار باریک ببرید و با قیچی در یک سمت آن برش‌های نزدیک به هم ایجاد کنید.با سر میله این نوار را به آرامی لوله کنید تا شبیه پرچم گل نرگس شود.
۳- با نخ و سوزن گل برگ‌های سفید را مانند تصویر زیر کمی جمع کنید و به هم بدوزید.
۴- حالا پرچم نمدی گل نرگس را وسط گلبرگ‌های سفید قرار دهید و با چسب حرارتی بچسبانید.۵- با پارچه نمدی سبز دو برگ سبز کوچک درست کنید. زیر گل نرگس نمدی بچسبانید.۶- از گل نرگس نمدی زیبای خود به عنوان کاردستی نیمه شعبان لذت ببرید و بچه‌ها را برای شرکت در این جشن بزرگ آماده کنید.


مدل دوم: کاردستی نیمه شعبان، ستاره دنباله دار نمدی
وسایل مورد نیاز:

پارچه نمدی سفید
نخ کوبلن
سوزن
نوار‌های باریک نمدی رنگارنگ
چسب حرارتی
قیچی
نخ قیطان طلایی
میله چوبی باریک


روش درست کردن ستاره دنباله دار نمدی
۱- ابتدا با پارچه نمدی سفید ستاره‌های کوچک ببرید و به اندازه قسمت پایین ستاره، مانند تصویر زیر ربان یا نوار‌های رنگارنگ نمدی آماده کنید. ربان‌های رنگارنگ را با چسب حرارتی به ستاره نمدی بچسبانید.

توجه: به جای استفاده از ربان یا نوار‌های نمدی رنگارنگ، می‌توانید با پلاستیک، مقوا و پارچه‌های دیگر نیز نوار‌های رنگی درست کنید.۲- حالا دور تا دور ستاره‌های نمدی را نخ قیطان طلایی بچسبانید.. این ستاره دنباله دار را با چوب باریکی که به قسمت پشت آن وصل می‌کنید کامل کنید.۳- از این کاردستی زیبا برای شادی و خوشحالی در جشن نیمه شعبان استفاده کنید.


مدل سوم: کاردستی نیمه شعبان، آویز تزیینی نمدی
وسایل مورد نیاز:

پارچه‌های نمدی رنگی
چسب حرارتی
قیچی
مدادروش درست کردن آویز تزیینی نمدی
۱- ابتدا با پارچه‌های نمدی نوار‌های باریک در چند سایز درست کنید، نوار‌های نمدی را مانند تصویر زیر یک پیچ مانند هشت انگلیسی بدهید و ابتدا و انتهای آن را با چسب حرارتی به هم بچسبانید.

۲- برای هر گل آویز، نوار‌های نمدی را از بزرگ تا کوچک مانند نمونه زیر روی هم قرار داده و بچسبانید.


۳- تا انتها نوار‌ها هشتی نمدی را روی هم قرار دهید و چسب بزنید تا آویز زیبای نمدی آماده شود.۴- این آویز‌های زیبا را با نخ یا ریسه به هم متصل کنید و برای تزیین جشن نیمه شعبان از آن استفاده نمایید.
#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید