نمناک/ ازدواج موجب ايجاد محبت ، تفاهم و آرامش ميان زن و مرد مي شود ن چنان که خداوند در يکي از سوره هاي خود فرموده است :براي شما همسراني از جنس خودتان آفريديم تا با آنها آرام شويد و بين شما رحمت و مودت قرار داده ايم.» ازدواج بسياري از نيازهاي روحي انسان را تأمين مي کند و انسان در سايه تأمين اين نيازها به آرامش روحي دست مي يابد.
محبت و دوستي روش مخصوص به خود را دارد و موجب شادي و آرامش زن و شوهر مي شود. اگر دوست داريد خانه اي پر از محبت داشته باشيد، اما احساس ناتواني مي کنيد زيرا فکر مي کنيد تمام راهها را رفته ايد و کسي به اين انگيزه ي شما توجه نمي کند، پيشنهاد مي کنيم اين بخش  را از دست ندهيد.

با اين کارها به آرامش مورد نياز در زندگي زناشويي برسيد
مهر و محبت بين زن و شوهر موجب آرامش خانواده و دلبستگي عاطفي بين زوجين مي شود. محبت از گذشت، حق شناسي، همدلي زوجين نسبت به يکديگر سرچشمه مي گيرد واز هر گونه تحقير و تهمت دور است.

حمايت يکديگر
محبت بين زن وشوهر با حمايت کردن آن ها در مشکلات زندگي از يکديگر بيشتر مي شود و تداوم وآرامش خانوادگي را به همراه دارد . حمايت زن و شوهر از يکديگر سبب آموزش حامي بودن به طور غير مستقيم به فرزندان مي شود.

الکي گوش نکنيد!
اگر مي خواهيد در زندگي زناشويتان غرق محبت شويد به همسرتان گفتگوهاي همدلانه داشته باشيد و به دقت به حرف هاي او گوش کنيد و حرف هاي او را سرسري نگيريد.

آيا همسرتان را پذيرفته ايد؟
بسياري از زوجين دائما در حال گله کردن از همسرشانند و همسر خود را آنچنان که هست نپذيرفته اند . محبت پذيرش همسر به همان صورتي که هست با همه کمي وکاستي هايش. پذيرش نقايص يکديگر از طرف زوجين سبب ايجاد اعتماد و بهتر شدن روابط مي گردد.

بهترين راه دوستي با همسر
بسياري از زوجين به همسرشان مشکوکند و دوست دارند وسايل خصوصي او را بگردند . آن ها نمي دانند که يکي از راه هاي ايجاد محبت در زندگي اعتماد به يکديگر است . محبت يعني اعتماد ، اعتماد يعني تعهد، اعتماد قلب و روح عشق است.

حرمتها را حفظ کنيد
احترام رنگ وبوي زندگي را تغيير مي دهد و حرمتها را حفظ مي کند و زندگي شما را سرشار از محبت مي کند. جنبه هاي قابل احترام يکديگر را پيدا کنيد و روي آنها تمرکز کنيد.

پاي ميز مذاکره برويد
با شريک زندگي تان بر سر تفاوتها و پيدا کردن نکات مشترک يکديگر گفت و گو کنيد. مذاکره و گفت وگو بهترين راه حل برقراري تعادل و سازش در زندگي است.

فراز و نشيب هاي محبت
نداشتن مهارت بيان احساسات و عواطف به طرف مقابل يکي از مشکلات زن و شوهرها است . برخي از زوجين نمي توانند محبت خود را به طرف مقابل ابراز کنندو عبارت هاي نامناسب براي بيان محبت ابراز مي کنند، به عنوان مثال مرد نمي گذارد همسرش به بيرون از خانه برود زيرا طاقت دوري از همسر خود را ندارد.

آرامش زندگي زناشويي و نکات مهم در ابراز محبت
زنان و مردان در ابراز محبت متفاوت عمل مي کنند . مردان اغلب محبت خود را سخنان محبت آميز و خريد هديه ابراز مي کنند و زنان با محبت ، درست کردن غذاي مورد علاقه همسر و خانه داري و... ابراز محبت مي نمايند. پي بردن به تفاوت هاي زنان و مردان در محبت کردن موجب کاهش سوء تفاهم ها مي شود.

 تبديل محبت به عشق
محبت در اوج خود به عشق تبديل مي شودو عشق از شناخت بيشتر و درست زوجين نسبت به يکديگربه وجود مي آيد . عشق با دوست داشتن خودتان آغاز مي شود و بعد به دوست داشتن طرف مقابل مي رسد.
افراد عاشق، عشق خود را به صورت ابراز محبت کلامي و جسماني، رفتارهاي شادي بخش و خشنود کننده براي يکديگر، حمايت عاطفي و اخلاقي از همديگر در همه شرايط زندگي، صبور و شکيبا بودن نسبت به رفتارهاي ناخوشايند طرف مقابل و گذشت از خطاهاي همسر نشان مي دهند. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar