نمناک/ شايد در زندگي خود با افراد زيادي مواجه شده باشيد که خسيس بودن از ويژگي هاي بارز آنها است، آدم خسيس به کسي گفته مي شود که يک عمر آزگار زندگي خود و ديگران را قرباني روز مبادايي مي کند که شايد هرگز نبيند. چرا که براي او فرقي ندارد که چقدر پول پس انداز دارد چون هر چقدر هم که پس انداز داشته باشد باز هم قصد و نيت خريد کردن ندارد.
او به طرز بيمارگونه و افراطي صرفه جويي مي کند و هميشه و در همه حال تلاش مي کند که تا جايي که امکان دارد از هزينه هاي غير ضروري و ضروري بکاهد غافل از اينکه ممکن است همين کاهش دايمي هزينه ها مشکلات زيادي از جمله تنش هاي مداوم بين زن و شوهر، سوء تغذيه در فرزندان، انگشت نما شدن و آبروريزي در بين فاميل در زندگي مشترک به وجود بياورد. بنابراين براي اين که خسيس بودن يا نبودن نامزدتان را کشف کنيد با جديت کامل وارد عمل شويد.
بي شک عواقب و پيامدهاي منفي و نامطلوب زيادي در انتظار کسي مي باشد که قرار است با آدم خسيس ازدواج کند. براي ازدواج با اين دست از افراد بايد همه جوانب و ابعاد را با حساسيت بسيار بالا و دقت بيشتري ارزيابي و بررسي کرد.
چرا که ازدواج با آنها مثل اين است که به سوء تغذيه، انزواي اجتماعي، دعوا و مشاجره به خاطر پول و... بله بگوييد و زندگي را يک عمر به کام خود تلخ کنيد.
چنانچه بخواهيم بي پرده و بدون اغراق بگوييم بايد بدانيد که فرد خسيس همه زندگي اش، چه همسر و چه فرزند خود را فداي بخيل بودن و خساستش مي کند.
او براي بهتر شدن و بهبود کيفيت زندگي خودش هيچ خرج و مخارجي را قائل نيست و در تفکرات و ذهنش سخت گرفتن در پول خرج کردن، پول رو پول گذاشتن و صرفه جويي از اهميت ويژه اي برخوردار است به اين علت است که براي بارها و بارها تاکيد مي کنيم که در ازدواج با افراد خسيس تمامي مسائل و عوامل مربوط به آنرا به طور جدي لحاظ کنيد.

مشکلات ازدواج با آدم خسيس
مشکلاتي که بعد از ازدواج با افراد خسيس در زندگي مشترک به وجود مي آيد از جمله مشکلاتي هستند که مشقت هاي بسيار فراواني را براي حل و فصل و درمان به همراه دارد. حتي بعضي اوقات امکان دارد آدم هاي خسيس هيچگونه تأثير و اثرگذاري از هيچ روش درماني نپذيرند. بنابراين در امر ازدواج با اين دسته افراد به شدت احتياط کنيد.
اگر جزو آن دسته افرادي هستيد که با اميد درمان يا تغيير آدم هاي خسيس، تن به ازدواج با آنها مي دهيد بايد بدانيد که حتي با وجود روش هاي درماني و استفاده از دارو اين افراد هرگز قادر به تغيير و تبديل به يک آدم دست و دلباز نخواهند بود بنابراين با افکار و توهمات غيرمنطقي و نامعقولانه در اين زمينه اکيدا خودداري کنيد.
بايد بدانيد آشنا بودن با خصوصيات و ويژگي هاي آدم خسيس کمک بسياري در تصميم گيري مطلوب و منطقي تر شما خواهد کرد و اين امر شما را از يک عمر پشيماني و حسرت باز مي دارد.
يک سري افراد تحت تأثير باورها و افکار تاريخ گذشته خود قرار مي گيرند و معتقدند با شروع يک زندگي مشترک عشق و علاقه فرد خسيس بر خساست او غلبه خواهد کرد در صورتي که پس از ازدواج با آدم خسيس شور و اشتياق اوليه کم رنگ تر مي شود در اين لحظه است که فرد تازه متوجه خطاي جبران ناپذير و بزرگ خود مي شود که هرچند به قول معروف پشيماني ديگر هيچ سودي برايش ندارد. پس براي بارها و بارها به شما تاکيد داريم که در ازدواج با چنين افرادي جدي تر برخورد کنيد.

تاثير ازدواج با آدم خسيس در روابط اجتماعي
در امر ازدواج با افراد خسيس بايد به اين نکته مهم اشاره کنيم که هيچ تمايل و رغبتي در اين افراد به برقراري روابط و تعاملات اجتماعي وجود ندارد به همين دليل رفت و آمدهاي خانوادگي و دعوت از ميهمان در ديدگاه افراد خسيس عادتي بسيار بي معني و ناپسند تلقي مي شود.
فردي که خسيس است براي اينکه با دوستان خود ارتباط برقرار کند به يک تماس تلفني کوتاه مدت اکتفا مي کند در اين مورد نيز بايد توجه ويژه اي داشته باشيد. اين دست افراد با آمدن يک مهمان و براي خريد ميوه و غذا مدام غر مي زنند پس مطمئن باشيد که اگر يک فرد اجتماعي باشيد لحظه اي نمي توانيد ماندن در کنار يک فرد خسيس را تحمل کرده و از همراهي اش طاقت بياوريد چرا که اين افراد با تعاملات اجتماعي بسيار غريب هستند.

مرز باريک بين مديريت هزينه و خساست
براي اينکه بدانيم يک فرد خسيس است يا به مديريت هزينه ها در زندگي اشراف دارد بايد به تفاوت اين دو خصيصه دقت کنيم اگر چه شايد در نظر بعضي از افراد تفاوت فاحشي بين اين دو خصلت نباشد ولي هرگز اين دو نبايد اشتباه گرفته شوند.
مثلا شخصي که وسايل منزل خود را هرچند سال يکبار تعويض نمي کند خسيس نميتواند باشد و يا اگر شخصي داراي درآمد بالا نيست اگر همسرش از وي در خواست سفر خارجي کند و شوهر با او مخالفت کند خسيس نيست پس هر ممانعتي در برآورده شدن بعضي خواسته ها خساست محسوب نمي شود بلکه مستقيما به در آمد فرد منتهي مي گردد.
شخص خسيس به کسي اتلاق مي شود که به مقدار کافي پول دارد اما از خرج کردن آن پرهيز مي کند و دلش نمي آيد به آن پول دست بزند چنين فردي اگر در حساب بانکي خود ميليونها تومان پول داشته باشد باز هم بر سر يک هزار توماني سر وصدا راه مي اندازد. پس آينده نگري و صرفه جويي با توجه به شرايط اقتصادي به هيچ عنوان خساست تلقي نمي شود بلکه خساست آنست که با وجود پول کافي از خرج کردن آن خود داري گردد.

راه هاي تشخيص اشخاص خسيس؛ خواستگار، نامزد يا همسر
براي اين که بتوانيد فرد خسيس را از فرد عادي تشخيص دهيد يک سري خصوصيات و ويژگي هايي وجود دارد که دانستن آنها کمک شاياني براي شما در شناخت اين افراد خواهد کرد.بنابراين چنانچه ميخواهيد بفهميد همسر آينده تان خسيس است يا نه؟ در اين بخش از خانواده پلاس نمناک ما را همراهي کنيد تا بتوانيد انتخاب درستي نسبت به خواستگارتان داشته باشيد.

هر چيزي را به سمت پول مي کشاند
وقتي درباره ي زندگي خود سخن بگوييد او گفتگو را با بحث پول به سرانجام مي رساند. يا اگر در مورد يک طرح کاري که بسيار سخت و پيچيده است با او سخن بگوييد او به درآمدي که از اين کار عايدش مي شود فکر مي کند و يا اگر به خاطراتتان در مورد سفرهايي که داشته ايد با او سخن بگوييد شوهرتان به جاي تعريف از خوشگذراني هاي آن دوره به حساب کردن هزينه هاي سفر مي پردازد.
اگر لوازم منزل خراب شود چندين بار تعمير مي کند تا سرانجام به خريد يکي ديگر راضي گردد.
حتي اگر وسيله ي ارزان قيمتي هم باشد اما او به خريد يک وسيله نو راضي نمي شود و قبل از رضايت براي خريد چندين بار آن را تعمير مي کند و با خرج هزينه هايي قطعه ي جديد مي خرد و اگر به او بگوييد که تعويض قطعات هزينه بر است و در يک برهه ي زماني به طور کامل خراب ميشود ولي او معتقد است که در اينصورت هزينه ي کمتري پرداخت مي کند.

امتناع از خريد کردن
اگر شوهرتان خسيس باشد بايد از خريدهاي زيادي پرهيز کنيد چرا که سخن گفتن در مورد خريد به منزله ي اعلام جنگ جهاني مي باشد چرا که فرد خسيس عاشق لوازم کهنه و فرسوده است و هيچ دليل قانع کننده اي براي خريد لوازم جديد ندارد اگر شما جزو زناني هستيد که علاقمند به خريد هستيد و با شخص خسيس ازدواج کنيد سرانجام شما نيز به زني بدل خواهيد گشت که فقط ويترين مغازه ها را تماشا خواهيد کرد بدون اينکه ديگر ميلي به خريد داشته باشيد چرا که خساست در شما هم تاثير خواهد کرد.

شما را به خرج نکردن بيشتر هدايت مي کند
فرد خسيس داراي دايره ي لغاتي است که شخص را در مسيري قرار مي دهد که شخص دچار خجالت ميگردد مثلا ممکن است بارها به شما بگويد "من نميخورم، يا نياز ندارم، نميخواهم، تو چطور؟"شما را در حالت رودربايستي قرار مي دهد و از هزينه کردن منصرف مي کند در اين موقع به خودتان شک نکنيد که با شخص خسيسي مواجهه شده ايد.

اگر در پرداخت هزينه به او تعارف کنيد مي پذيرد
مساوات حقوق زن ومرد براي شخص خسيس فقط در خرج کردن معنا پيدا ميکند.اگر شما در مرحله ي نامزدي و آشنايي هستيد و براي درک و شناخت بيشتر با نامزدتان به کافي شاپ برويد نامزدتان بايد پول هر آنچه سفارش داده ايد را بپردازد اما اگر نامزدتان تعارف شما را براي پرداخت هزينه بپذيرد بي شک شما گير يک شوهر خسيس خواهيد افتاد.

به درآمد شما توجه خاص مي کند
فرد خسيس دوست دارد که همسرش شاغل باشد و حتي در مورد اينکه چگونه پولش را خرج کند نيز تصميم مي گيرد.

دوستدار اشيا و لوازم فرسوده
شخص خسيس دوست دارد که همه لوازم و وسايل را جمع آوري کرده و نگهدارد از سطل ماست و قوطي کنسرو گرفته تا بلوزهاي پاره و نيم داشت، حتي اسباب بازيهاي کهنه و شکسته ي کودکي.
شخص خسيس هميشه از آينده و نداري و فقر و مشکلات مالي مي ترسد و به همين علت نمي تواند يک زندگي آرام و بدون استرس را طي کند خسيس ها مانند وسواسي ها عمل مي کنند شايد بسياري از وسواسي ها نيز خسيس باشند اين اشخاص از هر آنچه که ارزان و گران باشند به خوبي نگهداري مي کنند.

براي يک خسيس کادو دادن معنايي ندارد و جزو کارهاي عبث محسوب مي گردد
اگر در روزهاي اول آشنايي و نامزدي باشيد و هيچ کادو يا گلي از نامزدتان دريافت نکرديد هيچ ناراحتي به خود راه ندهيد چرا که با يک فرد خسيس روبه رو شده ايد اگر نامزدتان برايتان کادو نمي خرد و حتي آن را کاري بيهوده مي داند و کارش را نيز به نوعي توجيه کرده و دليل و علت مي آورد بدانيد که اينها نشانه هاي خساست مي باشند در يک زندگي مشترک مناسبتهاي گوناگوني از جمله سالگرد عقد و ازدواج و تولد وجود دارد که همه ي اينها براي يک فرد خسيس واقعا زجرآور است.

امتناع از آموزش و يادگيري
افراد خسيس هيچ گونه سرمايه گذاري مالي و آموزشي را با بازده زماني طولاني مدت قبول ندارند بنابر اين به عنوان مثال چنانچه اين شخص پدر خانواده باشد به هيچ عنوان با صرف هزينه هايي براي دانشگاه هاي غير دولتي که مدت چهار سال به طول مي انجامد مخالفت مي کند.
از مشکلات مهمي که در زمان زندگي مشترک با اين افراد مي توان به آن اشاره کرد مشکلات مربوط به فرزندان است چراکه اگر فرزندتان طالب آموزش و علم آموزي باشد مستلزم پرداخت هزينه بوده و اين هزينه از پس افراد خسيس برنمي آيد و اوقات شان را تلخ کرده و در نهايت منجر به بگو مگو و مشاجره هاي بين آنها و فرزندان مي شود بنابراين مي توان نتيجه گرفت که با ازدواج با مرد خسيس آينده نگري را بايد کنار بگذاريد.

وقتي شرايط خاص و اورژانسي پيش مي آيد از پول گرفتن از او، واهمه داريد
مثلا در يک وضعيت بحراني شديد گير کرده و به مقداري پول نياز داريد و بايد همين حالا مقداري پول از حسابش بر داريد ولي از عکس العمل او مي ترسيد چرا که مطمئنيد اجازه نمي دهد که شرايط را برايش توضيح دهيد که علت خرج کردن پول چيست.

هميشه به دنبال مکانهاي ارزان قيمت هستند
در اينکه تجربه يک غذا خوردن در مکاني ارزان قيمت ولي با صميميت خيلي زياد اتفاق خوشايندي است اما چنانچه نامزد شما مدام پيگير مکانها و جاهاي ارزان قيمتي باشد و نتواند حتي يکبار برايتان از يک رستوران لاکچري غذايي تهيه کند بهتر است کمي در مورد او و تصميمتان براي ازدواج با او تجديد نظر کنيد.

فرار از گفت وگو درباره مسائل مالي
گفتگو درباره امور مالي با اين افراد يک کار بي نتيجه است چراکه در همان وهله اول علائم استرس در وجودشان پديدار مي شود و بحث به جار و جنجال خواهد کشيد. بايد بدانيد که بهترين بازجوها نيز در گفت و گو با اين افراد عاجز هستند و فقط يک دليل براي اين اتفاق وجود دارد و آن اين است که آنها مي ترسند که شما نقشه اي براي پولهاي آنها کشيده باشيد.
از معضلات ديگري که مي توان درباره اين افراد به آن اشاره کرد تمايل نداشتن آنها به هزينه کردن در امور بهداشت و درمان است. آنها هزينه کردن براي مشاوره و روانشناس يا حتي دندانپزشک و استفاده از داروهاي تقويتي را ولخرجي محض مي دانند چنانچه شما پولي براي يکي از اين موارد طلب کنيد ممکن است با شرايط بغرنجي روبه رو شويد.

تنها به سفارش چاي اکتفا مي کنند
در اولين جلسه خواستگاري و آشنايي دعوت به صرف چاي در کافي شاپ ايرادي ندارد اما چنانچه پس از گذراندن جلسات پشت سر هم باز هم اين روال ادامه پيدا کرد و ملاحظه کرديد که پول بيشتري برايتان خرج نمي کند وقت آن رسيده است که از خود بپرسيد همنشيني با شما براي او چقدر ارزشمند است؟

سعي مي کند از بن تخفيف براي خريد استفاده کند
هرچند ملاقات هاي آشنايي در کافه ها و رستوران ها براي پسر هزينه بر هستند ولي استفاده از بن تخفيف در اين روز از آشنايي کسر شأن و دور از ادب است و نهايت خساست او را نشان مي دهد.
اين نکته نيز وجود دارد که به خودي خود خريد بن تخفيف هيچ ايرادي ندارد ولي در جلسه مهمي همچون آشنايي و خواستگاري که اهميت بسيار بالايي دارد به فکر گرفتن بن تخفيف بودن نمود جالبي ندارد.

بيش از اندازه چانه زني مي کنند
براي افراد خسيس ساعت هاي طولاني چک و چانه زدن چيز مهمي نيست آنها به قدري صبوري و سماجت به خرج مي دهند که فروشنده تسليم آنها شده و تخفيف دهد. آنها زماني از سرنوشت خود به طور کامل راضي هستند که کسي ديگر پيشقدم شده و صورتحساب آنها را پرداخت کند.
مطمئنأ شما هيچ وقت نمي خواهيد با مردي که مدام صحبت از مديريت مي کند قرار آشنايي بگذاريد اين مردان تنگ نظر زماني که حرف از پول به ميان مي آيد شروع به حساب و کتاب مي کنند با ديدن چنين خصيصه هايي در اين افراد هشدارهايي به شما مي رسد که بدانيد ويژگي هاي منفي ديگري در وجود اين شخص حاضر است با علم به اينکه وقتي يک شخص براي خريد يک جنس انقدر تقلا مي کند تا تخفيف بگيرد با وجود اينکه واقعا جاي هيچگونه تخفيفي وجود ندارد به راحتي مي تواند خساست هاي بدتر از اين نيز داشته باشد و شما را رنج دهد.

از روي عمد کيف پول خود را فراموش مي کند
براي يک بار جا گذاشتن کيف پول مي توان ارفاقي قائل شد هرچند پسري که سرش به تنش بيارزد با قرار گرفتن در چنين شرايطي از خجالت آب مي شود. ولي چنانچه اين اتفاق براي بارها و بارها تکرار شود نشانه اين است که با يک مرد بي توجه و خسيس و يا وابسته روبه رو هستيد.
چنانچه خواستگار و نامزد شما مدام کيف پول خود را فراموش ميکند امکان دارد اين فراموشکاري اش در آينده براي شما مشکل ساز شود. چرا که مشخصه يک مرد عاشق اين است که هميشه پول به همراه داشته باشد تا در جهت برآورده کردن نيازهاي معشوقه اش بر آيد.

سخن پاياني
از مجموعه هر آنچه که پيش از اين به آنها اشاره شد اين چنين نتيجه گيري مي شود که چنانچه با يک فرد خسيسي ازدواج کنيد زندگي شاد و آرامي نخواهيد داشت، آنها از لحاظ روحي بسيار به افراد وسواسي شبيه هستند که بايد بدانيد همراهي با چنين افرادي در طول زندگي مشترک مستلزم انعطاف و شکيبايي بسيار زيادي است.
چنانچه پس از گردش هاي دونفره گرسنه و کسل ، خسته و کوفته و با حس و حال ناخوشايندي به خانه بازگشتيد بدانيد که ويژگي هايي از خساست در وجود کسي که دوستش داريد و قرار است با او ازدواج کنيد حاضر است شايد انکار کنيد و اعتراف به خساست او برايتان دشوار باشد اما بايد بدانيد که تکرار اين زندگي خسته کننده بيشتر عذاب آور خواهد بود. زندگي با چنين افرادي يعني گير کردن در يک شرايط کسل کننده ، يعني دعواهاي دائمي بر سر پول و مسائل مالي ، يعني انزواي اجتماعي.
بهترين برخورد با خواستگاري که خساست بالايي دارد تنها ازدواج نکردن با او است. متاسفانه اين افراد در ابتدا خساست خود را بروز نمي دهند و شايد در وهله اول با ظاهر خوب و آراسته و کادويي به خواستگاري بروند.
به خاطر همين است که ميگوييم بلافاصله پس از خواستگاري اقدام به عقد کردن نکنيد و دوراني را به عنوان دوران نامزدي لحاظ کنيد تا با طرف مقابلتان به اندازه کافي آشنا شويد و در اين دوره نسبت به خشم ، حساس ، شک و دودلي و ديگر خصايص ناپسند او شناخت پيدا کنيد.
با همه اين تفاسير چنانچه با به کارگيري اين راهکارها که در اين مطلب از سايت نمناک نتوانستيد تصميم درستي درباره زندگي و ازدواجتان بگيريد پيشنهاد ميکنيم با شرکت در جلسات مشاوره پيش از ازدواج و کمک گرفتن از يک متخصص در بررسي نشانه هاي خساست در همسر آينده تان با اطمينان بيشتري نسبت به انتخاب خود اقدام نماييد.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar