پرشين وي/ همه دوست دارند در مراسم عروسي يا جشن بسيار خوب به نظر برسند و عده‌اي نيز هزينه زيادي براي اين هدف مي‌پردازند. در زير با چند ماسک روشن کننده پوست قبل از مهماني آشنا خواهيد شد که آلودگي و غبار را از روي پوست پاک سازي کرده و در نتيجه پوستي درخشان براي شما به همراه مي‌آورد.

ماسک روشن کننده پوست قبل از مهماني
مواد مورد نياز:
يک قاشق چايخوري آرد نخودچي
يک قاشق چايخوري پودر چوب صندل
۴ قاشق چايخوري شير خام
يک عدد سيب زميني رنده شده
طرزتهيه:
همه مواد ذکر شده را داخل مخلوط کن ريخته و به خوبي مخلوط کنيد تا يک خمير يک دست درست شود.
خمير را روي پوست زده و ۲۰ دقيقه صبر کنيد تا روي پوست خشک شود و سپس با آب آبکشي کنيد.
خواص اين ماسک
پودر چوب صندل به از بين بردن باکتري‌هاي پوست کمک کرده و ضد باکتري‌هاي جوش و آکنه است و همچنين براي کاهش لکه‌هاي تيره و چين و چروک‌هاي پوست مفيد است.
آرد نخودچي عامل موثري براي از بين بردن تيرگي پوست ناشي از آفتاب سوختگي است.
شير خام غني از ويتامين B، اسيد‌هاي آلفا هيدروکسي، کلسيم و ديگر آنتي اکسيدان‌هاي قوي است که خواص زيادي براي پوست داشته و سلول‌هاي پوست را عميقا تغذيه مي‌کند و در سراسر روز پوست را مرطوب نگه خواهد داشت.
سيب زميني نيز عاملي براي سفيدکنندگي و روشن کنندگي پوست است و پوست را روشن مي‌کند. همچنين براي پوست‌هاي خشک و آزرده عالي است و به کاهش لک‌هاي صورت نيز کمک مي‌کند.

ماسک پيشنهادي دوم
مواد لازم:
يک قاشق غذاخوري دارچين
۱ قاشق غذاخوري جوش شيرين
يک فنجان کوچک عسل
روش تهيه ماسک:
تمام سه مواد ذکر شده را در يک کاسه با هم مخلوط کرده و سپس به سراسر پوست خود بزنيد. اين ماسک را ۱۰ الي ۱۵ دقيقه روي پوست نگه داشته و سپس آبکشي کنيد. فقط توجه داشته باشيد. ماسک مذکور را بايد بلافاصله پس از تهيه مصرف کنيد و قابليت نگه داري ندارد.
خواص اين ماسک
هدف اين ماسک سم زدايي از پوست است تا در نتيجه آن پوستي درخشان به دست آوريد. اين ماسک لکه‌ها و تيرگي‌هاي روي صورت را روشن‌تر کرده و در عين حال منافذ پوست را از آلودگي‌ها پاک کرده و از ايجاد عفونت‌هاي قارچي جلوگيري مي‌کند، دارچين موجود در اين ماسک نيز يک قابض طبيعي است.

ماسک پيشنهادي سوم
مواد لازم:
يک قاشق غذاخوري عسل
يک قاشق چايخوري دارچين
يک قاشق غذاخوري آب
روش تهيه ماسک
تمام اين مواد را داخل يک کاسه مخلوط کرده و سپس اين مخلوط را به آرامي روي صورت ماساژ دهيد. آن را ۲۰ تا ۳۰ دقيقه روي پوست نگه داشته و سپس آبکشي کنيد.
خواص اين ماسک
اگر در قسمت بيني و چانه متوجه جوش‌هاي سرسياه يا سرسفيد شده ايد، اين ماسک را امتحان کنيد. اين ماسک نه تنها جوش‌هاي سرسياه را از بين برده بلکه پوست را تغذيه کرده و از پوسته پوسته شدن آن جلوگيري مي‌کند. به خصوص اين ماسک براي روز‌هاي زمستاني ايده آل است.

ماسک پيشنهادي چهارم
مواد لازم:
يک عدد آواکادو له شده
يک چهارم قاشق چايخوري زردچوبه
يک قاشق چايخوري ماست ساده
روش تهيه ماسک:
يک آواکادو را پوست کنده و سپس با چنگال له کنيد تا کاملا نرم شود. سپس زردچوبه و ماست را افزوده و خوب هم بزنيد. اين ماسک را به آرامي روي پوست زده و به مدت ۱۰ دقيقه روي پوست نگه داريد و سپس با آب سرد بشوييد.
خواص اين ماسک
اگر اثر نور خورشيد روي پوست تان باقي مانده و تيره‌تر شده است، در اين صورت اين ماسک بسيار موثر است چرا که پوست را درخشان کرده و جاي جوش و آکنه را کاهش مي‌دهد.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar