مشاوره 24/ سوال: من ۳۷ و شوهر ۳۵سال داریم برای اینکه دوسال از شوهرم بزرگترم همیشه درگیریم و شوهرم میگه نمی خوامت دوتا هم دختر دارم همیشه میگه نون و آبی که تو خونم می خوری حرومه من راضی نیستم و الان چند ماهی هست گفته باهات کاری ندارم هر کاری دلت می خواد انجام بده دلش می خواد من برم درخواست طلاق بدم خرجی خونه رو میده همه چیز می‌خره ولی حرفم میزنه یعنی روزی چند بار تکرار میکنه من تورا نمیخواستم خانوادم انتخاب کردن و جای بچه هام هر حرفی دهنش بیاد بهم میگه و من جای بچه هام خجالت میکشم می خواستم راهنماییم کنین لطفا  خیلی اذیت میشم.
 
مهدی وفانوش ( مشاور و رواندرمانگر دانشگاه علامه طباطبایی )
  با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز بزرگ بودن خانم از آقا اصلا دلیل محکمی برای جدایی و بروز مشکل نیست اگر آقا از پختگی عاطفی و استقلال فکری کافی برخوردار باشه و حرفهای دیگران برایش اهمیت نداشته باشد و موارد بسیاری وجود داشته که با این شرایط زندگی خوبی داشته اند. متاسفانه همسر شما از این فاکتورها برخوردار نیستند و حتی شجاعت پذیرش مسئولیت ازدواجشون رو هم بر عهده نمی گیرند و شجاعت پایان آن را هم ندارند!! با این وجود شما با جرات و جسارت با ایشون قاطعانه صحبت بکنید تا این گونه رفتارها رو که علاوه بر تاثیرگذاری بر شما تاثیر بسیار بدی بر فرزندان شما نیز می گذارد رو خاتمه دهند و برای حل مشکل با هم به یک مشاور مراجعه بکنید تا در نهایت به یک تصمیم قاطع برسید و برای جدایی و یا ادامه ازدواج بتوانید یک تصمیم خوب با در نظر گرفتن همه جوانب بگیرید. خوشبخت و سرفراز باشید.
 
الهام متقی (زوج درمانگر،مشاوره پیش از ازدواج و فردی،مدرس مهارت های والدگری)
قطعا ایشون بعد از چند سال زندگی که متوجه نشدن دو سال بزرگ ترید. بعد از دو تا بچه یهو نفهمیدن که دو سال بزرگ ترین همه این شرایط و از همون اول و در تمام این مدت هم می دونستن پس موضوع بزرگ تر بودن شما نیست بی مسئولیتی بی اندازه همسرتونه که داره به وسیله انتقال احساس حقارت به شما پوشیده میشه. ولی اینکه باز هم برای این همه نارضایی منتظرن که شما کاری انجام بدید یعنی حتی جسارت انجام کاری در جهت خواسته ها هم وجود نداره. حالا شما چه کنید در برابر اینهمه ضعف و ناتوانی باید قوی بایستید و اجازه ندید این شرایط ادامه پیدا کنه ولی بی شک نیاز هست که خودتون مثل همسرتون نباشید و برای خواسته خودتون کاری کنید

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar