مشاوره 24/ سوال: سلام خسته نباشید میشه به منم کمک کنید من ۲۰ سالمه و نامزدم ۲۵  ما  دوساله تو عقدیم .الان که فکر میکنم من ادم ازدواجی نیستم دوس دارم مثل قبل زندگی کنم شرایط به وجود اومد رو دوس ندارم می خوام مثل قبل هر کاری کردم هرجا رفتم با دوستام راحت باشم حس میکنم خیلی زود ازواج کردم شرایط جدا شدن رو دارم اما دلم نمی خواد مامانم غصه منم بخور و بخاطر اونه که دارم ادامه میدم من حس میکنم با ازدواج کردنم باید برم زیر یه عالمه تعهد که من آدمش نیستم موندم چیکار کنم از این ور مامانم میره جهیزیه تهییه میکنه موندم چیکار کنم لطفا بگین چیکار کنم؟

مهدی وفانوش ( مشاور و رواندرمانگر دانشگاه علامه طباطبایی )
  با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز به نظر می رسه که از لحاظ عاطفی و احساسی به پختگی لازم جهت ازدواج نرسیده اید و هنوز نمی توانید متعهد به یک زندگی مشترک باشید. بنابراین ازدواج شما سرانجام خوبی نخواهد داشت. مادر شما هم.چیزی جز خوشبختی شما رو نمی خوان و اگر بدانند که با این شرایط خوشبخت نخواهید شد هر چند که برایشان سخت خواهد بود اما آن را خواهند پذیرفت. دلایل منطقی شما کمک خواهد کرد مادرتون راحت تر این موضوع را بپذیرند

الهام داودی (روانشناس بالینی، دانشگاه علوم پزشکی تهران)
سلام. ببینین شما اول از همه باید بدونین که این زندگی شما و یک نفر دیگه ست، نه زندگی مادرتون! اینکه شما میدونین نمیتونین متعهد باشین و با علم به این موضوع میخواهین ادامه بدین خیانت به خودتون و یک نفر دیگه هست.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar