کودک آپ/ نقش پدر و مادر ها در آينده فرزندانشان بسيار مؤثر است و اين موضوع يک موضوع علمي و ثابت شده است. شايد شما داستان جالب اديسون و مادرش را شنيده باشيد. زماني که اديسون به مدرسه مي‌رفت، معلم نامه‌اي به اديسون داد که به مادرش بدهد و گفت اين نامه را فقط مادرت بخواند. اديسون نامه را به مادرش داد و گفت اين نامه را معلم به من داده. مادر اديسون نامه را خواند. در نامه نوشته شده بود:
«با کمال تأسف بايد بگويم فرزندتان کودن است و هيچگونه استعدادي براي ادامه‌ تحصيل و درس خواندن ندارد. مدرسه‌ ما نيز جاي افراد ابله و کودن‌ نيست و از فردا او را به مدرسه راه نمي دهيم.»
ولي مادر اديسون کار عجيبي کرد و نامه را جور ديگري براي فرزندش خواند. او نامه را اين گونه خواند:
«فرزند شما نابغه و باهوش است و مدرسه‌ ما توان آموزش به فرزندتان را به خاطر داشتن هوش بالا ندارد. شما بايد شخصاً خودتان به او آموزش دهيد»
اين طور شد که مادر اديسون شروع به درس دادن به فرزندش در منزل کرد. اديسون در سن ۱۳ سالگي اولين اختراع خود را ثبت کرد. مدتي پس از فوت مادرش، اديسون صندوقچه‌ مادرش را باز کرد و ‌خواست آن نامه را براي همه بخواند تا به همه ثابت کند از کودکي نابغه بوده و معلمش اولين کسي بوده که اين مسئله را فهميده، ولي با ديدن اصل نامه شروع به گريه کرد و تازه فهميد که نامه معلمش چيز ديگري بوده است !!!
اديسون تازه فهميد که چطور مادرش از يک اديسون کودن، يک اديسون نابغه ساخت!
اديسون بعدها در خاطراتش نوشت:
توماس اديسون، فرد کودني که توسط يک مادر قهرمان، به نابغه‌ قرن تبديل شد!
پدر و مادر گرامي : همانطور که در داستان بالا خوانديد، فقط به خاطر اعتماد به نفسي که مادر اديسون به فرزندش داد، باعث شد اديسون تبديل به بزرگ‌ترين مخترع دنيا شود. دروغي که باعث شد باورهاي محدود کننده‌اي در ذهن اديسون شکل نگيرد و بدين صورت مادر اديسون باعث موفقيت فرزندش شد! نه‌نتها مادر بلکه همه‌ي اطرافيان يک فرد مي‌توانند در راه تلاش به سوي موفقيت پشتوانه‌ي يک فرد باشند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar