مجله دلگرم/ رابطه جاري‌ها را نمي‌توان مثل رابطه عروس و مادرشوهر قضاوت کرد. اما به طور کلي در روابط بين جاري‌ها هم معمولا تيرگي به روشني مي‌چربد؛ و اين روابط بيشتر با چاشني‌هايي مثل رعايت حال همسر تداوم مي‌يابد.برخورد و مدارا کردن با جاري

۱- روي اهداف خودتان متمرکز شويد:
حتماً نقطه مثبت و موفقي در زندگي شماست که ديگران از جمله جاري تان به آن غبطه مي‌خورند. اين موضوع نبايد باعث رنجش شما شود. حال که ايشان اين گونه از شما پيروي مي‌کند، حداقل روي اهداف و موفقيت‌هاي مثبت خود تمرکز و فرصت‌هايي را براي اين اهداف فراهم کنيد تا به ايشان کمک شود الگوپذيري خودش را در مسير درست انجام دهد.

۲- کار‌هايي انجام دهيد که توجه بسيار زياد مي‌طلبد:
به شما پيشنهاد مي‌کنيم به جاي ناراحتي و دلخوري از جاري تان به او کمک کنيد تا از اين رفتار ناهنجار رهايي يابد و همان طور که اشاره کرديم با توجه به الگوپذيري بالايي که از شما دارد کار‌هايي انجام دهيد که توجه او را جلب کند. اين کار‌ها مي‌تواند کمک‌هاي داوطلبانه در اجتماع، خلاقيت در کار‌هاي هنري و هر کار مثبت و سازنده ديگري باشد. با اين کار الگوپذيري مناسبي را براي او فراهم مي‌کنيد و مسير الگوپذيري را تغيير مي‌دهيد و خودتان هم به آرامش مي‌رسيد.

۳- بررسي کنيد چه عواملي باعث واکنش عملکرد در جاري تان شده است:
خودکم بيني، کودکي سخت، مشکلات زندگي، نارضايتي از همسر مي‌تواند باعث واکنش اين رفتار ناهنجار جاري شما باشد که زندگي اش را بر مبناي استاندارد‌هاي شما قرار داده است. از اينکه مدام در اين فکر باشيد که او چرا اين گونه رفتار کرده است، خودداري کنيد؛ چون دچار وسواس فکري مخربي مي‌شويد. به اين فکر پايان دهيد و در نظر بگيريد که عوامل گوناگوني باعث اين واکنش در او شده است و به راهنمايي و مدارا کردن نياز دارد.

۴- آرامش خود را حفظ کنيد و واکنش نشان ندهيد:
در همه حال آرامش خود را حفظ و به رفتار‌هاي ايشان بي محلي کنيد و هيچ واکنشي نشان ندهيد؛ چون متاسفانه قصدونيت ايشان برهم زدن آرامش شماست و اين مسئله باعث از دست رفتن انرژي روحي شما مي‌شود. بازهم تاکيد مي‌کنيم خوشحال باشيد که نقطه مثبتي در وجود شماست که وي اين گونه واکنش نشان مي‌دهد.

۵- عزت نفس و بزرگ منشي خود را حفظ کنيد:
اين مسئله را فراموش نکنيد که اگر شما همسر خوبي براي شوهرتان و عروس نمونه‌اي براي خانواده اش باشيد با وجود تمام کار‌هاي جاري تان و هرکس ديگري، شما جايگاه خودتان را خواهيدداشت؛ بنابراين پيشنهاد ما بي اعتنا بودن به اعمال و گفتار ايشان است، نگذاريد رفتارش آرامش شما و همسرتان را به هم بريزد و عزت نفس خود را حفظ کنيد. مشکل شما اجتناب ناپذير است و در همه خانواده‌ها اين مسئله وجود دارد. پس انرژي و تمرکز خود را روي اين مسائل هدر ندهيد.

علت تيره شدن روابط بين دو جاري چيست؟
رفتار غلط همسر
برخي از آقايان براي اينکه مشکلاتي که برادرشان داشته را تجربه نکنند، سعي مي‌کنند گربه را دم حجله بکشند و از همان ابتداي زندگي از همسر برادر خود و مشکلاتي که براي خانواده پيش آورده، تعريف مي‌کنند بدين ترتيب ذهنيت همسر خود را نسبت به جاري خود تغيير مي‌دهند و اينگونه مي‌شود که همسر او روابط خوبي با جاري خود برقرار نمي‌کند.
يکي ديگر از رفتار‌هايي که سبب مي‌شود روابط بين جاري‌ها خوب نباشد اين است که مرد مدام همسر برادرش را به رخ زن بکشد، اين امر باعث مي‌شود زن به جاري خود حسادت کند.

رفتار اشتباه خانواده همسر
يکي از دلايلي که باعث مي‌شود روابط بين جاري‌ها تيره و تار باشد، رفتار خانواده همسر و رفتار خود همسر است. برخي از خانواده‌ها يکي از عروس‌هاي خود را دوست دارند و به ديگري بي اهميت هستند و همين رفتار آن‌ها سبب حسادت عروس‌ها شده و بر تيره شدن روابط دامن مي‌زند.
در برخي از مواقع نيز که بين دو جاري روابط دوستانه برقرار است، اين روابط از نظر مادر شوهر و پدر شوهر پسنديده نيست، زيرا آن‌ها مي‌پندارند جاري‌ها با هم دسيسه‌اي بر عليه شان انجام مي‌دهند بنابراين رفتار‌هايي انجام مي‌دهند که روابط بين دو جاري را تيره و تار نمايند.

مشکلات با همسر
برخي از خانم‌ها نيز به علت اينکه روابط خوبي با همسر خود ندارند و از او و خانواده اش ناراضي هستند، با جاري خود نيز رفتار‌هاي بدي انجام مي‌دهند و ديد منفي نسبت به او دارند هر چند او هيچ جاي اين ماجرا‌ها نيست.

افکار قديمي و غلط
برخي از خانم‌ها نيز به علت افکار قديمي خود، نگاه متعصبانه و سوگيرانه‌اي نسبت به قوم همسرشان دارند و هيچ گاه خانواده شوهر و جاري را به چشم يک دوست نمي‌نگرند و فکر مي‌کنند جاري آن‌ها دشمني است که هرگز نبايد کنار هم قرار گيرند.

چگونه از جاري ها، دوست بسازيم؟
در هر حال شما عضو خانواده همسرتان هستيد و بايد ساعات زيادي از عمرتان را در بين اقوام همسر سپري کنيد. اگر از سياست و حسن نيت برخوردار باشيد خيلي زود خواهيد توانست اين ساعات را به ساعات تفريح عمرتان تبديل کنيد.
شما مي‌توانيد از يک رابطه دوستانه و مفرح با جاري‌هاي خود برخوردار شويد و خانواده برادر همسرتان را دوست خانوادگي خود بدانيد.
کافي است قالب‌هاي فکري قديمي را دور بيندازيد. جاري شما مثل همان دوست صميمي شماست که سال‌هاي خوبي را با هم گذرانده ايد.
فقط اين شما هستيد که اسم اين را دوست گذاشته ايد و اسم آن را جاري!
اکثر خانواده‌هاي جوان و نوپا علاقمندند دوست خانوادگي داشته باشند. دوستي که هم براي خودشان طرف مقابلي داشته باشد هم براي همسرشان وهم براي فرزندانشان. اما معمولا غريبه‌ها براي اين گونه دوستي‌ها چندان مناسب و قابل اعتماد نيستند. يا روابط با آن‌ها روابط پايدار و مطلوبي نيست.
ضمنا در اين رابطه شما از تحمل مقاومت و مخالفت همسرتان هم معاف هستيد. بچه‌ها هم مستعدند که با پسرعمو‌ها و دختر عمو هايشان رابطه خوبي پيدا کنند؛ بنابراين دست دوستي به طرف جاريتان دراز کنيد و اگر او به هر دليلي امتناع کرد و عکس العمل دوستانه‌اي نشان نداد، باز هم محبت کنيد.
به او فرصت بدهيد تا او هم بتواند خودش را از قالب‌هاي فکري تحميلي قديمي بيرون بکشد. بگذاريد به تدريج حسن نيت و محبت شما را درک کند و مثل شما به اين نتيجه برسد که در اين دنيا هيچ چيزي به قيمت يک دوستي صميمانه و مخلصانه نيست.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar