برترين ها/ مردان، بصري‌تر از زنان هستند و به همين علت است که بيشتر زنها براي به دست آوردن مرد روياهاي خود به لباس و آرايش اهميت مي‌دهند. اين جور چيزها شايد تاثير داشته باشند اما آن چيزي نيستند که مردها در زنان جستجو مي‌کنند.

1. وقتي که لبخند مي‌زنيد
مطالعه‌اي که در داشنگاه بريتيش کلمبيا انجام شد نشان داد مردها بيشتر جذب زنهايي مي‌شوند که اغلب لبخند مي‌زنند. براي يک مرد بسيار راحت‌تر است که نزديک زني شود که لبخند مي‌زند و آرام‌تر است تا زني که جدي و اخموست.

۲. وقتي که عصباني مي‌شويد

از نظر مردها وقتي زني عصباني مي‌‌شود، جذاب است! چون نشان مي‌دهد که يک زن قوي و با شخصيت است. مردها زنهايي را دوست دارند که شخصيت قدرتمند دارند و هميشه هر چيزي را نمي‌پذيرند.

3. وقتي که ساده و بدون آرايش هستيد
لباس رسمي و شيک پوشيدن، کفش‌هاي پاشنه بلند به پا کردن و آرايش داشتن براي موقعيت‌هايي خاص، خوب و برازنده است اما مردها زنهايي را بيشتر مي‌پسندند که خودشان هستند! وقتي از خواب بيدار مي‌‌شويد يا از حمام بيرون مي‌آييد، مخصوصا وقتي که موهاي‌تان آشفته است، در نظر مردتان جذاب‌تريد. اما يادتان باشد که مردها موهاي نشسته و ژوليده را دوست ندارند!

4. وقتي که عطر خوبي داريد
وقتي که بوي خوشايندي مي‌دهيد، در نظر مردتان بسيار جذابيد. مردها رايحه‌ي سبُک را ترجيح مي‌دهند، بويي که بعد از دوش گرفتن داريد، مخصوصا موهاي‌تان، در نظر مرد بسيار دوست داشتني است.

5. وقتي که زيبايي طبيعي خودتان را داريد
تحقيقات انجام شده نشان مي‌دهد مردها جذب زنهايي مي‌شوند که آرايش ندارند يا آرايش خيلي کمي دارند. محققان 44 زن را انتخاب کردند و از آنها خواستند آرايش کنند، سپس از آنها عکس گرفتند، هم با آرايش و هم بدون آرايش. طبق اين عکس‌ها، سه معيار در نظر گرفتند: 0 درصد آرايش، 50 درصد آرايش و 100 درصد آرايش. سپس مردها يکي از اين سه تصوير را براي هر گروه انتخاب کردند: عکسي که بيشتر براي من جذاب است، عکسي که بيشتر براي مردها جذاب است و عکسي که بيشتر براي زنها جذاب است. عکس‌هايي که کمترين آرايش را داشتند، به عنوان «جذاب‌ترين براي من» انتخاب شدند.

6. وقتي که شوخ طبع هستيد

زني که شوخ طبع‌ است در نظر مردها جذاب‌تر از زن زيباست. بررسي‌هاي انجام شده در دانشگاه پنسيلوانيا نشان داد افراد شوخ‌تر، جذاب‌ترند و احتمال اينکه همسر مناسبي پيدا کنند بيشتر است. دانشمندان با 250 دانشجو مصاحبه کردند که شامل زن و مرد مي‌شدند و معلوم شد شوخ طبعي ويژگي مهمي است که افراد در رابطه به دنبال آن مي‌‌گردند.

7. وقتي که تشابه ظاهري داريد
هميشه هم متضادها همديگر را جذب نمي‌کنند. در تحقيقات انجام شده در دانشگاه ايلينويز، دانشمندان به افراد تصاوير افراد گوناگوني را نشان دادند و از آنها خواستند ويژگي‌هايي را که براي‌شان از همه جذاب‌تر است انتخاب کنند. اين افراد بيشتر جذب کساني شده بودند که به خودشان شباهت داشتند. گويي يک حس آشنا اين ميان تاثير گذار بوده است.

8. وقتي که گرايش و نگرش خاص خودتان را داريد
مطالعه‌اي دريافت مردها زناني را ترجيح مي‌دهند که نگرش خاص خودشان را دارند. در اين مطالعه از 115 نفر خواسته شد پروفايل‌هايي را بررسي کنند و سپس ارزيابي کنند اين پروفايل‌ها تا چه حد براي‌شان جذاب هستند. عجيب بود که هم مردان و هم زنان افرادي را انتخاب کردند که نسبت به افرادي که خنثي بودند و هر چيزي را به راحتي قبول مي‌کردند، شخصيت قوي‌تري داشتند و داراي نگرش خاص خودشان بودند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar