نمناک/ چگونه مي توان با مادر شوهر خود براي تربيت کودک خود رفتار کنيم؟ آيا مي خواهيد بدانيد که چگونه مي توانيد با مادر شوهرتان در هنگام پرورش کودکتان رفتار کنيد؟ ما اغلب مي شنويم که تغييرات روابط بين شوهر و همسر هنگامي که کودک وارد ميشود، تغيير مي کند.

تازه وارد جديد بخش بزرگي از وقت والدين، تلاش و انرژي آنها را مي گيرد و در نتيجه موجب تغيير روابط آنها با همه افراد اطرافشان مي شود. مهم نيست که رابطه شما با مادرشوهرتان (و يا برعکس) در چه حد است و چقدر از هم دور هستيد، اما با ورود کودکتان تغيير مي کند و ممکن است بدتر شود.

از زمان هاي بسيار قديم، پرورش کودکان موضوعي است که در نسل هاي مختلف تفاوت دارد ؛ با مادران تحصيل کرده و تحقيقات جديدتر در اين زمينه، مادران مدرن رويکرد رشد کودکشان را جوري دنبال مي کنند که اکثريت همجنس هاي بزرگترشان با آنها مخالف هستند.

يکي از ناراحتي هاي رايج بين جوانان و زنان مسن و پير زماني رخ مي دهد که مسئله غذاي نوزادان پيش مي آيد، چيزي که هيچ وقت به اين اندازه تنش زا نبوده . به عنوان مثال،از نظر يک عضو بزرگ خانواده يا مادرشوهر ممکن است خيلي زيبا و خوب باشد که کودکان خانواده صورت خود را با يک کيک بيسکويت يا کيک شکلاتي کثيف کنند و حتي ممکن است حتي تعداد کمي از آنها نيز اجازه دهند تا کودکان با ابن خوراکي ها جشن بگيرند با اين حال، مادرها ممکن است نگران مقدار قند آن خوراکي ها باشند که کوچولويشان آن را مي خورد.

چنين تفاوت نظرهايي معمولا باعث درگيري هاي زيادي ميان نسل ها مي شود، به خصوص بين مادر جديد و مادرشوهرها. اما نگران نباشيد، با نکاتي که در اين بخش از نمناک خواهيم گفت حتي اين وضعيت ظاهرا غيرممکن را مي توان با کمي درک و کمک حل کرد.

1. درک کنيد که آنها نيت خوبي دارند:
مشکلات زماني بوجود مي آيند که هر فرد معتقد باشد که حق با اوست. واقعيت اين است که سلامت و ايمني نوزادان در ذهن هر فردي متفاوت است و هيچ کس نمي خواهد کاري انجام دهد که به کودک آسيب برساند.
بنابراين اولين گام در برخورد با اقوام مسن تر اين است که آنها را خوب درک کنيم و کاملا منطق اين را باور داشته باشيم که رفتار آنها منظور خوبي دارد و واقعا در مورد کودکمان نگران هستند. آنها فقط تلاش مي کنند که به شما بر اساس تجربيات و عقايد خودشان کمک کنند.

2. همراه با آنها به متخصصان اطفال رجوع کنيد:
مادر شوهر يا ساير بستگانتان را همراه با همسر خود براي ويزيت متخصص اطفال کودک ببريد.باهم بحث کردن در مورد مسائل کودکتان به شما کمک مي کند و شک و ترديد شما را روشن مي کند و يک رويکرد ساده تر براي خانواده در مراقبت از نوزاد مي دهد.هيچ کس نمي خواهد در برابر توصيه هاي پزشکان بايستد و در سلامت بچه ها ريسک کند!

3. به جنگ سرد بگوييد نه:
مهم است که هر زمان که بين شما و بزرگان شما اختلاف نظر پيش آمد، صحبت کنيد.مهم نيست که جنگ سرد و يا "راه حل سکوت" چگونه به نظر مي رسد و کار مي کند، اين کار تنها وضعيت را بدتر خواهد کرد و فضاي ناسالمي را در خانه ايجاد خواهد کرد.
بحث و گفتگو آزاد با خويشاوندان خود را بدون متهم کردن يا بد حرف زدن انجام دهيد و دلايل خود را ارائه دهيد، مخصوصا اگر آنها پشت هنجارهاي سنتي ايستاده اند.

4. همراه داشتن يک بسته يخ :
مهم است که خون سرديتان را براي حفظ روابط بهتر و ذهن آرام تر، که براي سلامت رواني کلي شما ضروري است، حفظ کنيد. داشتن يک نوزاد جديد از آنجايي که پر از استرس است، آخرين چيزي که شما نياز داريد، يک تحريک است تا مانند آتش فشان فوران کنيد بنابراين دفعه بعدي که احساس انفجار کرديد، از بسته يخ استفاده کنيد و با آن خنک شويد - به خاطر خودتان و نوزادانتان!

5. اين هميشه کودک ماست:
نگراني شما در مورد سلامتي فرزندتان قابل درک است اما در عين حال، مهم است بدانيد که ديگران در خانواده شما نيز کودک شما را دوست دارند و مي خواهند کمک کنند. اجازه دهيد آنها در کارهايي مانند ماساژ، حمام بردن، خواباندن کودک و غيره مشارکت کنند.
اين به آنها کمک مي کند که ارزشمند و مفيد باشند و از شما بيشتر احساس قدرداني مي کنند، تا اينکه به آنها هميشه "نه" بگوييد. با توجه به اينکه آنها در مراقبت از فرزندان شما دخالت مي کنند، ارتباط آنها با کوچولو افزايش مي يابد و همانطور که همه ما موافق هستيم، نوزادان نمي توانند از عشق بيش از حد لذت ببرند!
هنگامي که شما کمبود خواب داريد و يک چرخه مداوم چرت زدن و غذا دادن را داريد، آسان خواهد بود که احساس خوبي نداشته باشيد و هر گونه مشاوره و يا پيشنهاد براي کمک مي تواند به نظرتان دخالت کردن برسد اما همه چيزهايي که بايد انجام دهيد اين است که روش خود را کمي تغيير دهيد و پيشنهادات کمک را بپذيريد، ما مي دانيم که چقدر به آنها نياز داريد!
کمک سالمندان مي تواند يک مزيت بزرگ براي مادر و نوزاد جديد باشد و ارتباط بسيار خوبي بين اين سه نفر مي تواند يک محيط شاد و دوست داشتني را براي همه افراد در خانه فراهم کند. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar