باشگاه خبرنگاران/ گرچه درست کردن بلال کبابی روی ذغال از تشریفات دورهمی‌های قدیمی محسوب می‌شد، اما امروزه با سبک زندگی آپارتمان نشینی، شاید برای هرکسی برپا کردن آتش و تهیه بلال به این روش مقدور نباشد. در ادامه روش تهیه بلال شیرین با سس مخصوص را به شما خواهیم گفت که روشی آسان و کم‌زحمت است.

ارزش غذایی بلال شیرین :
انرژی ۳۱۰.۹ کیلوکالری
کربوهیدرات ۱۹.۷ گرم
پروتئین ۹.۵ گرم
چربی کل ۲۳.۴ گرم
کلسترول ۰.۰۲۲۴ میلی گرم
فیبر خوراکی ۳.۱ گرم

مواد لازم
جعفری - خرد شده ۲ قاشق غذاخوری
فلفل سیاه ۱ قاشق چای‌خوری
فلفل چیلی ۱ قاشق غذاخوری
پنیر پارمسان - رنده شده ۱ فنجان
سس مایونز ۰.۵ فنجان
بلال ۵ عدد

طرز تهیه:
بلال را می‌توانید در زودپز و فر به روش‌های مختلفی آماده کنید، اما توصیه ما این است که با خواندن و به کار بردن طرز تهیه بلال شیرین با سس مخصوص، خوشمزه‌ترین بلال کبابی عمرتان را بخورید. برای این کار به ذرت‌های شیرین و آبداری که غلاف و کاکل آن‌ها را جدا کرده‌اید نیاز دارید. بهتر است بخشی از دسته ذرت را باقی بگذارید تا بتوانید بلال آماده را به راحتی در دست گرفته و نوش جان کنید.

فر را با ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. پنج قطعه فویل آلومینیومی به اندازه یک و نیم برابر طول ذرت‌ها ببرید و هر ذرت را میان یکی از آن‌ها قرار دهید.

سس مایونز، پنیر پارمسان، پودر فلفل چیلی و سیاه و جعفری خرد شده را با هم مخلوط کنید تا سسی غلیظ درست شود. هرکدام از ذرت‌ها را با دو قاشق غذاخوری از این سس آغشته کرده و سپس فویل را دور آن بپیچید و محکم کنید.

فویل‌ها را در سینی فر چیده و برای ۱۰ دقیقه در فر قرار دهید، سپس آن‌ها را بچرخانید و مجددا برای ۱۰ دقیقه دیگر بپزید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar