نمناک/ در زندگي حس دوست داشتن و علاقه مند شدن را بيشتر افراد تجربه کرده اند اين احساس عشق و علاقه در فرد مقابل نيز وجود دارد به خاطر همين پا پيش گذاشتن برايشان راحت است ولي بسياري از مواقع نيز به خاطر اينکه علاقه دو طرف هنوز آنطور که بايد شکل نگرفته است امکان دارد فهماندن اينکه به کسي علاقه مند هستيد کار دشواري برايتان باشد بايد بدانيد که با به کارگيري تکنيک هاي متفاوت به طرف مقابلتان ميتوانيد علاقه خود را به او نشان داده و به او ثابت کنيد که عاشقش هستيد. در اين مقاله شيوه هاي کاربردي بسيار تاثير گذار در اختيارتان قرار خواهيم داد تا به فردي که مورد علاقه شما است بفهمانيد که چقدر دوستش داريد. 

همه راهکار هايي که در ادامه اين مطلب ملاحظه خواهيد کرد بر گرفته از تجربه شخصي افراد مختلف مي باشد بنابراين با همراهي اين بخش به اطلاعات خود در اين زمينه بيافزاييد. 

با عميق فکر کردن تمامي ابعاد و جوانب را در نظر بگيريد اينکه: 
آيا اين فردي که به او علاقه مند شديد براي ازدواج با شما مناسب است يا نه؟

آيا هر دوي شما شرايط ازدواج کردن داريد؟
آيا کسي که دوست داريد مي تواند به عنوان يک همسر فداکار و پدر يا مادر دلسوز ايفاي نقش کند؟
آيا علاقه شما به طرف مقابلتان صرفاً در تيپ و قيافه و ظاهر او خلاصه شده است يا ملاکهاي مهم تري داريد؟ 
چنانچه به کسي علاقه مند هستيد سعي داشته باشيد که در اماکني مثل دانشگاه، محل کار که او حضور دارد رفت و آمدي داشته باشيد و بيشتر به رفتارهاي او توجه کنيد. 

بي تفاوتي از خود بروز دهيد 
سعي کنيد خود را بي تفاوت جلوه دهيد از چشم تو چشم شدن و نگاه کردن بطور مستقيم با او هراس نداشته باشيد. خيره شويد، نگاه عميقي داشته باشيد و اجازه بدهيد تا متوجه علاقه و توجه شما بشود. 

برقراري ارتباط با او در اولويت باشد 
چنانچه با فرد مورد علاقه خود هم دانشگاهي هستيد تلاشتان اين باشد که بر سر موضوع خاصي سر صحبت را با او باز کنيد. مثلاً صحبت کردن در مورد درس نحوه تدريس استاد و همچنين دعوت از او به يک همايش مي تواند شروع يک بحث جذاب باشد. 

هميشه لبخند روي لبتان باشد 

هيچ وقت از انرژي مثبتي که در لبخند زدن شما است غافل نشويد شما مي توانيد با يک لبخند ساده دريايي از انرژي مثبت را ايجاد کنيد از ته دل و صميمانه لبخند بزنيد و با رفتارهاي گرم و مهربانانه به او ثابت کنيد که از بودن در کنارش حس امنيت و آرامش داريد. اين راهکار در بيشتر مواقع نتيجه مطلوبي داده است. 

عجله در کارتان نباشد 
چنانچه مي خواهيد طرف مقابلتان را به سرعت عاشق خود کنيد پس بدانيد که به همان سرعت نيز ممکن است شما را فراموش کند به اين نکته که يکدفعه رابطه اي را آغاز نکنيد توجه ويژه اي داشته باشيد بگذاريد رابطه با روال خود پيش رود سرعت بخشيدن به يک رابطه منجر به از هم پاشيدن رابطه مي شود و بايد بدانيد که عجول بودن در اين کار تاثير مثبتي ندارد. 

پيامکي با او صحبت کنيد 
چنانچه صحبت کردن با فرد مورد علاقه تان به صورت رو در رو برايتان سخت و کاري غيرقابل انجام است سعي کنيد با ارسال پيامک با هر موضوعي که مد نظرتان است سر صحبت را با او باز کنيد و به اين طريق احساسات خود را با او به اشتراک بگذاريد. به عنوان مثال ارسال يک مطلب يا شعر از طرف شما مي تواند سرآغازي لذت بخش براي صحبت کردن شما با او باشد. 

مستقيماً علاقه خود را نشان ندهيد 

سعي کنيد مستقيم علاقه خود را بروز ندهيد چراکه ممکن است طرف مقابلتان براي مدتي کوتاه با شنيدن ابراز علاقه شما دلسرد شود بنابراين از شيوه هاي ديگري همچون تحسين کردن ، توجه کردن و کنجکاوي کردن درباره اش علاقه خود را اثبات کنيد. به هيچ عنوان هراسي از تحسين کردن او نداشته باشيد چراکه افراد مخصوصا پسرها از تحسين شدن از طرف کسي که دوستشان دارد لذت ميبرند. 

نگراني خود را نشان دهيد 
سوالاتي همچون با کي بيرون ميري؟ کجا بودي؟ کي برميگردي؟ يا با کي حرف ميزدي؟ از آن دسته سوالاتي هستند که افراد عاشق بيشتر از هرکسي از فرد مورد علاقه شان مي پرسند و البته آنها نيز به اين حساسيت ها واقف هستند. 

در ميان گذاشتن نکات مشترک خود با فرد مورد علاقه 
سعي کنيد نقاط مشترکي که از جمله غذاهاي مورد علاقه خواننده و موسيقي مورد علاقه و يا اهدافي که بين شما و کسي که دوستش داريد حاضر است با همديگر در ميان بگذاريد تا عشق و علاقه خود را به او نشان دهيد. 

هراسي از بروز اختلافات نداشته باشيد 
چنانچه به خاطر ترس از بروز اختلافات بخواهيد نقش بازي کنيد اين را بدانيد که به تدريج اين رفتارها براي شما دردسر ساز خواهد شد و بر خلاف ميل باطني شما اختلافات شروع مي شود. 

روزهاي خاصي همچون روز تولد 
به هيچ عنوان روز تولد فرد مورد علاقه تان را از ياد نبريد. اين روزها را جدي بگيريد و خيلي قبل تر از بقيه به او تبريک بگوييد و برايش وقت بگذاريد. هيچ نيازي به خريدن کادوي گران قيمت نيست تا مي توانيد با يک کادوي کوچک اما خاص او را غافلگير کنيد. 

اعتمادش را جلب کنيد 
چنانچه توانستيد اعتماد کسي را که دوستش داريد جذب کنيد بزرگترين قدم را برداشتيد و او با اين کار شما متوجه دوست داشتن شما خواهد شد. 

به دنبال واسطه نباشيد 
براي اين که عشق و علاقه خود را به طرف مقابلتان بفهمانيد سعي کنيد از هيچ کسي به عنوان واسطه استفاده نکنيد و خودتان به تنهايي اين مسئوليت را به گردن بگيريد. به هيچ عنوان اجازه دخالت و قضاوت به کسي درباره عشقتان را ندهيد چراکه تنها کسي که مي تواند دوست داشتنش را به طرف مقابلش اثبات کند خودتان هستيد. بايد بدانيد رابطه اي که با واسطه ايجاد شود در آينده و بعد از ازدواج براي شما دردسر ساز خواهد بود. 

به تغييرات کوچک توجه کنيد 
زماني که کسيکه دوستش داريد کوچکترين تغييري داشت مثلاً زماني که لباس تازه اي پوشيده يا هر کار خاص ديگري، سعي کنيد توجه ويژه اي به او داشته باشيد. بنابراين احساسات خود را حتي در مورد تغييرات کوچک مخفي نکنيد. کاري کنيد که قشنگ ترين احساسات به او منتقل شود چراکه همه انسان ها مخصوصا دخترها عاشق اين هستند که مورد تعريف و تمجيد واقع شوند. پس زيباييشان را به زبان آوريد اما دقت کنيد که زياده روي نکنيد و تعادل داشته باشيد. 

از آينده براي او صحبت کنيد 
با هيجاني خاص و جذاب از برنامه هايي که براي آينده به آنها فکر کرده ايد سخن بگوييد و در ادامه صحبت هاي خود سعي کنيد به آرزوهاي طرف مقابلتان و زندگي مشترک که قرار است با او داشته باشيد نزديک شويد و در مورد آنها حرف بزنيد. 

بي مناسبت برايش هديه بدهيد 
در رابطه بين دو نفر يک اصل وجود دارد که زماني که کسي به طرف مقابلش هديه ميدهد در مقابل، هديه هم ميخواهد با خريدن يک هديه يک شاخه گل يا دست نوشته اين حس ارزشمند را به او منتقل کنيد تا متوجه دوست داشتن شما بشود. 

براي فرد مورد علاقه تان وقت بگذاريد 
در کنار هم بودن را با وقت گذاشتن اشتباه نگيريد چراکه امکان دارد ما براي چندين ساعت در کنار هم باشيم اما وقتي براي هم نگذاريم اما در عوض فرسنگها از هم دور باشيم و فقط با يک تماس تلفني براي هم وقت بگذاريم. 
سعي کنيد حتي زماني که سرتان شلوغ است با يک پيام حالش را جويا شده و اندکي برايش وقت بگذاريد. زمان را در تايم با او بودن از ياد ببريد تا احساس ارزشمندي کند اين کار بسيار سخت است اما چنانچه تکرار کنيد و حضور طرف مقابلتان را با تمام وجود درک و لمس کنيد آن وقت است که برايتان آسان مي شود. 

عشقتان را به ديگران معرفي کنيد 
زماني که در کنار همکارها يا دوستان خود مي باشيد با احترام و اعتماد به نفس بالا شخص مورد علاقه تان را به آنها معرفي کنيد اين کار شما باعث مي شود که او متوجه ارزشمندي خود شود و بداند که برايتان قابل احترام است. 

تماس چشمي برقرار کنيد 
از تاثيرات تماس چشمي غافل نشويد، چراکه نصف راه عاشقي با جذبه چشم ها طي مي شود با نگاه هاي يواشکي به فرد مورد علاقه خود سعي کنيد تماس چشمي با او برقرار کنيد و به او نشان دهيد که دلتان درگير او است. 

حالات و حرکات او را تقليد کنيد 
هر زمان که در کنار همديگر هستيد سعي کنيد حالات و حرکات فرد مورد علاقه خود را تقليد کنيد چرا که اين کار يکي از نشانه هاي علاقه مندي شما نسبت به او است. پس گاهي اوقات نشستن و بلند شدن او را کپي کرده و در مقابل او آن را انجام دهيد تا بفهمد که شما به دنبال نقاط مشترکي بين خود و او هستيد. 

در صحبت با او لحني تاييد آميز داشته باشيد 
سعي کنيد با کلام خود کار و رفتاري که از فرد مورد علاقه تان سرميزند را تاييد کنيد و نشان بدهيد که کار او براي شما اهميت بسياري داشت. گوش شنوايي براي صحبت هايش باشيد و در ميان حرف هايش گاهي سوالي از او بپرسيد تا متوجه شود که خيلي برايتان اهميت دارد. 

ظاهري آراسته و تميز داشته باشيد 
زماني که به ملاقات او مي رويد ظاهر کاملا تميز و مرتبي داشته باشيد چرا که تيپ و ظاهر شما خيلي تاثيرگذار روي فرد مورد علاقه تان مي باشد پس بايد بدانيد چنانچه به خود احترام بگذاريد يعني به طرف مقابلتان نيز احترام گذاشته ايد. 

سخن آخر 
چنانچه شخصي را دوست داريد و علاقه شديدي به او پيدا کرديد هيچ نيازي نيست که به طور مستقيم علاقه تان را با او در ميان بگذاريد. شما مي توانيد تنها با رفتارهاي خود بيشترين تاثير را روي او بگذاريد و علاقه خود را به او ابراز کنيد. بايد بدانيد که دوست داشتن يک اتفاق تدريجي است که به مرور زمان رخ مي دهد اميدواريم با به کارگيري راهکارهايي که در اين مطلب در اختيارتان قرار داده شد رابطه خود را از هر آنچه که هست دلچسب تر و شيرين تر کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar