نمناک/ دوران بارداري يکي از خاص ترين دوران زندگي خانم هاست. با ورود به اين دوران خانم ها بايد بيشتر از سلامت خود مراقبت کنند تا دوران بارداري سالمتري داشته باشند و فرزند سالمي به دنيا آورند . يکي از راههاي مراقبت از خود در اين دوران به همراه داشتن وسايل مورد نياز در خارج شدن از خانه است پس لازم است خانم هاي باردار قبل از خروج از خانه محتويات کيف بارداري خود را چک کنند و وسايل مورد نيازي که درباره آن بيشتر توضيح مي دهيم را بردارند تا با اين کار به مراقبت از خود و جنينشان بپردازند.

بيسکويت يا نان از وسايل لازم و ضروري براي کيف بارداري
خانم هاي بارداري که سه ماهه ابتداي بارداري را مي گذرانند و دچار تهوع بارداري هستند لازم است همراه خود نان زنجبيلي داشته باشند تا از تهوعشان جلوگيري کنند، همچنين بيسکويت و نان مي تواند باعث رفع گرسنگي در خانم هاي بارداري که سه ماه آخر بارداريشان را مي گذرانند شود .

قرص هاي لازم از ضروري ترين وسايل کيف بارداري
به همراه داشتن داروهاي خاص مانند داروهاي قلب، قند و فشار خون ضروري است و بايد خانم هاي باردار در صورت مصرف اين داروها را در کيف خود بگذارند تا در صورت نياز از آن ها استفاده کنند.

آب خنک يکي از وسايل مورد نياز خانم باردار
همراه داشتن آب خنک براي زنان باردار در هواي گرم سبب مي شود تا از آسيب هاي جدي خود و جنينشان جلوگيري کنند. خانم هاي باردار بهتر است براي خنک ماندن آب همراه شان در هواي گرم از آب معدني يخ زده و يا فلاسک کوچک استفاده کنند.

ضدعفوني کننده دست از وسايل مورد نياز زنان باردار
داشتن ژل ضدعفوني کننده دست به همراه يک خانم باردار براي از بين بردن ميکروب ها بسيار ضروري است زيرا ممکن است در صورت مصرف خوراکي بيرون از خانه همه جا آب و صابون نباشد.

شکلات يا آبميوه شيرين يکي از ضروري ترين چيزها براي کيف خانم باردار
احساس ضعف گاهي همراه خانم هاي باردار است پس لازم است در دوران بارداري يک شکلات يا آبميوه شيرين درون کيف خود نگه داريم تا در اين مواقع از آن استفاده کنيم .بهتر است آبميوه از نوع مدت دارو شکلات به صورت تافي باشد تا در گرما خراب نشود.

شکلات از خوراکي هايي که خانم هاي باردار بايد همراه داشته باشند
آدرس و شماره تلفن نزديکان از وسايل ضروري زنان باردار هنگام خروج از خانه
از وسايل ضروري زنان باردار هنگام خروج از خانه به همراه داشتن شماره تلفن همسر و يا يکي از نزديکان است تا در صورت لزوم بتوانند با اين شماره تلفنها تماس گيرند. ثبت شماره تلفن همسر و يا خانواده به صورت واضح در تلفن همراه نيز مي تواند بسيار کمک کننده باشد.

کرم ضدآفتاب از وسايلي که بايد داخل کيف هر خانم بارداري باشد
 آفتاب در دوران بارداي مي تواند اثرات مخربي را بر روي پوست بگذارد پس بهتر است در کيف خود کرم ضد آفتاب داشته باشيد و هر 4 ساعت يک بار اين کرم را تجديد کنيدتا پوستتان آسيب کمتري ببيند.

پول از ضروري ترين محتويات کيف خانم باردار
اگر در دوران بارداري به سر مي بريد بايد هميشه علاوه برکارت بانکي ، پول نقد زيادي نيز همراه خود برداريد تا در صورت نياز و در مواقع اضطراري دنبال دستگاه خود پردازنباشيد.

 

وسايلي که بايد داخل کيف هر خانم بارداري باشد
لزوم کلاه و عينک آفتابي در کيف زنان باردار براي جلوگيري از لک هاي بارداري
براي جلوگيري از لک هاي بارداري درهنگام گردش در فضاي باز لازم است از کلاه و عينک آفتابي استفاده کنيد.

مدارک پزشکي و شماره پزشک از مهم ترين وسايل مورد نياز دوران بارداري
از مهم ترين وسايلي که در دوران بارداري لازم است هنگام خروج از خانه حتي براي چند ساعت همراه خود داشته باشيد ، پرونده پزشکي کوچک يا آخرين سونوگرافي تان را به همراه دفترچه بيمه است تا اگر با مشکلي مواجه شديد يا کارتان به بيمارستان کشيد بتوانيد از آن ها استفاده کنيد ، همچنين همراه داشتن مدارک مربوط به مشکلات خاص بارداري مانند خون ريزي، فشار يا قند بالا و... ضروري مي باشد . پيشنهاد مي کنيم شماره مطب يا موبايل يا درمانگاه پزشک خودتان را همراه با اسم اورا نيز همراه خود داشته باشيد.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar