نمناک/ اگر به تازگي ازدواج کرده ايد و دوست داريد در دل مادر همسرتان جا باز کنيد و دلبرانه رفتار نماييد ، نبايد از برخي جملات هرگز استفاده نماييد . برخي از صحبت هايي که بين عروس و مادر شوهر بيان مي شود سبب ايجاد فاصله و کدورت بين آنها خواهد شد پس همانگونه که طرز صحبت با آنها مهم است بايد بدانيد کدام بر زبان آوردن کدام حرف ها سبب تيره و تار شدن روابط مادر شوهر و عروس مي گردد . براي اجتناب از استرس خانوادگي، در اين بخش جملاتي را آورده ايم که نبايد به مادر شوهرتان بگوييد.

 از مادر شوهرتان غول نسازيد :
قبل از اينکه به شما بگوييم کدام حرف ها را نبايد به مادر شوهرتان بزنيد ، لازم است ، بگوييم هرگز از مادر شوهرتان غول نسازيد ، او نيز مانند تمامي مادرها ، مهربان است و عمري براي فرزندش که همسر و عشق شماست زحمت کشيده است ، پس پيش زمينه هاي ذهني در مورد مادرشوهرهاي ديگران را از ذهن تان دور کنيد و درباره مادرشوهرخودتان از همان ابتدا مثبت بينديشيد و به او احترام بگذاريد و عشق و محبت تان را به او نشان دهيد و هر چند وقت يکبار به ديدن او رويد.

اخلاق پسرت هم مانند شماست
هميشه براي حل مشکلات خانوادگي و زناشويي اين شما و همسرتان هستيد که بايد مسائل را بررسي و حل کنيد بنابراين وارد کردن خانواده ها و مادر شوهرتان به قضيه مشکلات شما را دو چندان مي کند.
پس هيچگاه مادر شوهرتان را مسئول عيوب همسر خود ندانيد و از رفتار او گله نکنيد . اين موضوع او را هم وارد مسائل شما مي کند و شوهرتان ديگر مسئوليت کارهايش را به عهده نمي گيرد.

اولويت من خانواده ام هستند
طبيعي است خانواده خودتان بيش از خانواده همسرتان براي شما اهميت دارند، اما در ظاهر هم که شده به خانواده همسر و مادر شوهرتان نشان دهيد که او نيز براي شما مهم است.
پس روزهاي تعطيل به خانواده همسرتان نيز سر بزنيد . با همسرتان تصميم گيري کنيد که در تعطيلات نزد کدام يک از خانواده ها برويد . اگر شوهرتان تمايل دارد بيشتر با خانواده اش باشد، اشکالي ندارد که زماني را با آنها تنها بگذراند.

در مواقع نياز به کمکتان مي آيم
سعي کنيد هرگز قول هايي را ندهيد که عمل کردن به آنها برايتان مشکل است مثلا به خانواده همسر و مادر شوهرتان نگوييد که :اگر به چيزي نياز داشتيد روي کمک من حساب کنيد زيرا در صورت عمل نکردن به قولهايتان ، نزد آنها بي اعتبار مي شويد و محبوبيت خود را از دست خواهيد داد . بنابراين به جاي قول دادن سعي کنيد زماني را براي ديدن آنها اختصاص دهيد و هر زماني که توانستيد و آنها نياز به کمک شما داشتند ، براي کمک به آنها بشتابيد.

من خودم براي زندگيم تصميم مي گيرم
مادر همسر شما خواهان بهترين زندگي مشترک براي شما و همسرتان است پس با ديد منفي به او ننگريد و از صحبت هاي او برداشت منفي نداشته باشيد ممکن است توصيه هاي مادرشوهر به شما حس تحکم بدهد، اما بهتر است مثبت بيانديشيد و فرض کنيد که او نيتش خوب است و از او تشکر کنيد و کار خودتان را بکنيد. اگر او به تحميل نظراتش ادامه داد ، از شوهرتان کمک بگيريد و با کمک همسرتان به مادر او بگوييد که برخي از رفتارهايش را نمي پسنديد.

شما چيزي از مذهب و سياست نمي دانيد
براي اينکه خانواده همسرتان با شما دچار مشکل نشوند بهتر است هيچ گاه وارد بحث هاي سياسي ، مذهبي نشويد و در موضوعات حساس نظر خود را اعلام نکنيد زيرا اين مبحث ها در برخي از خانواده ها بسيار پر اهميت هستند و در صورت داشتن نظري خلاف نظر خانواده همسرتان ممکن است روابط شما با آنها تيره و تار شود و يک شام خانوادگي تبديل به صحنه جنگ گردد ، در اين صورت اگر وارد دعوا و مشاجره شويد، هيچکس برنده نمي شود.

اميدوارم طلاهايت به من برسد
حتي اگر خانواده همسرتان ثروتمند هستند و شما در مضيقه مالي قرار داريد ، هيچگاه طلب سهم الارث از آنها نداشته باشيد زيرا اين صحبت نشان مي دهد که شما منتظر مرگ خانواده همسر و مادر شوهرتان هستيد و بدانيد که شما حقي بر دارايي مادرشوهرتان نداريد و گفتگوهاي مربوط به ارث بايد بين شوهرتان، خواهر و برادرهايش و پدر و مادرش باشند و هرگزشما نبايد اين بحث ها را پيش بکشيد.

براي ديدن شما وقت ندارم
اگر واقعا مشغله زيادي داريد و وقت زيادي براي ديدن مادر شوهرتان نداريد ، هرگز به او نگوييد براي ديدنت وقت ندارم بلکه چنانچه خانواده پلاس نمناک توصيه مي کند با شوهرتان هماهنگ شويد و با مادرشوهرتان حرف بزنيد و با مهرباني به او بگوييد که من مي توانم در زمان محدودي به ديدن شما آيم تا او هم توقعاتش را درست کند و غافلگير يا ناراحت نشود اما هر زمان که فرصتي رخ داد به ديدن شما هم مي آييم.

کافيست پسرتان به ديدن شما آيد
هرگز به مادر شوهرتان نگوييد که فقط کافيست پسرش را ببيند و او به ديدنش برود و شما دوست نداريد با او ارتباط برقرار نماييد . شما هم بايد با آنها ارتباط برقرار کنيد تا شوهرتان از اينکه هميشه در وسط ماجرا باشد، احساس بيزاري نکند. فرزندان شما نيز با ديدن رفتار شما از شما تبعيت مي کنند و در آينده همينطور رفتار مي کنند.

از دخترت طرفداري نکن
هرگز از مادر شوهرتان توقع نداشته باشيد در دعواي عروس و خواهرشوهري از شما طرفداري کند زيرا مادرها اغلب مواقع طرف دخترشان را مي گيرند پس هرگز در دعواي خود و خواهر شوهرتان ، مادر شوهرتان را دخالت ندهيد و اين دعواها بايد بين خودتان بماند زيرا وقتي مادرشوهرتان را درگير ماجرا مي کنيد در واقع از او مي خواهيد طرف يک نفر را بگيرد.

لازم نيست نوه هايتان را ببينيد
اگر با مادر شوهرتان اختلاف داريد ، هرگز بچه ها را وارد اين قضيه نکنيد . خانواده همسرتان نيز مانند خانواده شما حق دارند که نوه هايشان را ببينند . اگر به علت رفتار مادر شوهر يا پدر شوهرتان و تاثير رفتار آنها بر فرزندانتان ، آنها را از ديدن نوه هايشان محروم مي کنيد ، ابتدا براي حل اين مشکل شما و شوهرتان با هم از آنها بخواهيد که از اين رفتار دست بکشند وگرنه ديگر نوه هايشان را نمي بينند. مطمئن باشيد آنها به خاطر نوه هايشان هم شده ، اين رفتارها را تکرار نخواهند کرد.

توصيه هايي که مي تواند به تقويت روابط بين شما و مادرشوهرتان کمک کند:
وقتي مادرشوهر به خانه شما مي آيد کنارش بنشينيد، با او حرف بزنيد و اجازه دهيد به شما کمک کند.
درباره مادرشوهرخودتان از همان ابتدا مثبت بينديشيد.
در هر شرايطي به مادرشوهرتان احترام بگذاريد.
فرصت دهيد تا در نگهداري از فرزندتان به شما کمک کند.
منتظر نباشيد که او نسبت به شما پيش قدم شودو بزرگ تر و کوچک تري را رعايت کنيد.
دلخوري هاي به ظاهر کوچک را با همسرتان در ميان بگذاريد.
خودتان را جاي مادرشوهرتان بگذاريد و قضايا را از ديد او ببينيد.
براي مادرشوهرتان جملات محبت آميز بنويسيد يا در مناسبت هاي مختلف به او هديه بدهيد.
به ايده هاي او احترام بگذاريد و در مقابل نصيحت هايش گارد نگيريد.
روز تولد مادرشوهرتان را فراموش نکنيد.
وقتي مادرشوهرتان کاري براي تان انجام مي دهد، تشکر کنيد.
بدي ها را فراموش کنيد و هرگز نزد همسرتان بدگويي خانواده اش را نکنيد.
در ابراز محبت به خانواده همسرتان و به ويژه مادرش، منتظر پاسخ مثبت نباشيد.
از کنار بعضي حرف ها راحت بگذريد.
رفت و آمدها را به صورت متعادل بين دو خانواده برقرار کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar