سيمرغ/ اتاق‌خواب، يکي از بخش‌هاي مهم و اساسي خانه است که معمولا در درگيري خريد مبل و تلويزيون و ميز و وسايل ضروري خانه فراموش مي‌شود اما اين اتاق که جايي براي خلوت و آسايش واقعي فراهم مي‌کند، بايد در برنامه‌هاي رسيدگي به خانه بيشتر مورد توجه باشد...

1 - اگر سطح داخلي چراغ مطالعه کنار تخت را با رنگ صورتي ملايم رنگ کنيد يا موقع خريد چراغ مطالعه، حواستان به اين نکته باشد، در تاريکي شب و زماني که چراغ مطالعه را روشن مي‌کنيد، با نوري ملايم و آرامبخش‌تر از نورهاي سبز و آبي فلورسنت روبه رو مي‌شويد.
2 - اگر اتاقي بزرگ داريد، بهترين جا براي تخت‌خواب مرکز اتاق است. اين‌طوري دسترسي به تخت‌خواب راحت‌تر است و چيدمان وسايل ديگر مثل دراور، آينه، ميز تلويزيون و... هم راحت‌تر مي‌شود.
3 - اگر اتاق کوچک است، گوشه‌ايي را انتخاب کنيد که با چيدمان تخت، فضاي مربع شکلي در مرکز اتاق خالي بماند. با اين ترفند، کوچکي اتاق چندان به چشم نمي‌آيد و وسايل دست و پاي شما را نمي‌بندند.
4 - تخت‌خواب، مهم‌ترين وسيله اتاق است. قبل از خريد مطمئن شويد که به اندازه کافي براي غلت زدن و آرامش در هنگام خواب جادار باشد. تشک روي تخت را هم تا زماني که امتحان نکرديد، نخريد.
5 - کوسن‌ها، يکي از نمادهاي آرامش‌بخش اتاق‌خواب است. هرچه تعداد کوسن‌ها بيشتر باشد و با نظم روي تخت چيده شوند، وقتي در اتاق را باز مي‌کنيد، تصوير بهتر و آرام‌تري از غرق شدن در تخت و خواب آرام خواهيد داشت. 
6 - رنگ اتاق‌خواب بايد رنگ محبوب تان باشد اما فراموش نکنيد که ملايم‌ترين تناليته رنگ محبوبتان، بايد در اتاق‌خواب ديده شود. مثلا اگر عاشق رنگ نارنجي هستيد، لزومي ندارد که روتختي و پرده‌هاي اتاق‌خواب را نارنجي کنيد چون با اين رنگ گرم و تند، خواب از سرتان مي‌پرد.
7 - بهترين رنگ ديوار براي اتاق‌خواب، رنگ‌هاي ملايم سبز، بژ و کرم است. يادتان باشد رنگ آبي و صورتي، سال‌هاست که از مد افتاده.
8 - روتختي‌ها هم به اندازه کوسن‌ها مهم هستند. براي خريد روتختي حسابي وقت بگذاريد و از نرمي پارچه و جنس خوبش مطمئن شويد تا بعد از شستشوهاي مکرر، مجبور به تعويض زود به زود آن نشويد.
9 - اگر از آن دسته از آدم‌ها هستيد که از ديدن فيلم و سريال در تخت‌خواب لذت مي‌بريد، تلويزيون کوچک و قديمي خانه را به اتاق‌خواب نياوريد. براي خودتان و چشم?تان ارزش قايل شويد و تلويزيوني با کيفيت بخريد و لذت ببريد.
10 - کتابخانه در اتاق‌خواب، چندان مناسب نيست. کتابخانه بزرگ را در جاي ديگري از خانه استفاده کنيد و براي مطالعه قبل از خواب، يک سبد کوچک مطالعه کنار تخت بگذاريد.
11 - اگر گوشه‌اي از اتاق‌خواب شما بيکار و بدون استفاده مانده، يک ميز کوچک با پايه‌هاي کوتاه بگذاريد، کوسن‌هايي بزرگ اطرافش بچينيد و روي ميز را با قاب عکس عزيزان?تان، شمع يا مجسمه‌هاي کوچک تزيين کنيد. با اين کار يک گوشه‌ دنج در اتاق‌خواب براي خودتان مي‌سازيد.
12 - پنجره اتاق‌خواب را جدي بگيريد. پرده‌ها را از حرير نازک خوش‌رنگ انتخاب کنيد تا هروقت هوس کرديد به راحتي آن‌ها را کنار بزنيد و از چشم‌انداز بيرون لذت ببريد.
13 - اگر اتاق‌خواب شما دري به سمت بالکن دارد، اين موهبت را ناديده نگيريد. کنار پنجره‌هاي اتاق رو به بالکن، چند گلدان گل بگذاريد و در طول روز پرده را کنار بزنيد. يک ميز و صندلي چوبي را هم در بالکن بگذاريد تا نيمه‌هاي شب و وقت‌هاي بي‌خوابي، به آن پناه ببريد.
14 - چيدمان شيشه‌هاي عطر و ادکلن، روي دراور، بي‌ذوق‌ترين کار ممکن است. به جاي شيشه‌هاي خالي و نيمه‌تمام، گلداني گل بگذاريد و هر روز چند شاخه گل تازه به خودتان هديه دهيد.
15 - در فصل تابستان با روتختي‌ها و کوسن‌هايي با رنگ‌هاي سرد و در زمستان با مجموع رنگ‌هاي گرم، اتاق‌خوابتان را تزيين کنيد. همخواني رنگ‌ها با فرش و پرده‌ها زيبايي اتاق خوابتان را دوچندان مي‌کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar