نمناک/ برخي از مردان ، به علت وابستگي شديدي که به مادر و يا خواهر خود دارند ، بيشتر رفتارهاي زنانه از خود نشان مي دهند . منظور ما ترنس ها و... نيستند ، بلکه آقاياني هستند که به دليل وابستگي شديد به مادر و حضور در جمع و محافل زنانه اغلب رفتارهايي از خود نشان مي دهند که مورد پسند همسرشان نيست . در اين بخش نحوه برخورد با اين نوع آقايان را به شما توضيح خواهيم داد.
 
منظور از رفتارهاي زنانه همسر چيست ؟

برخي رفتارهاي زنانه اي که يک مرد مي تواند در زندگي زناشويي داشته باشد :
آرايش زنانه مانند برداشتن زير ابرو
نازک کردن صدا هنگام صحبت کردن
ترجيح دادن جمع زنانه به مردانه و بدگويي و غيبت


نکته :برخلاف نظر بسياري از افراد غيبت و بدگويي از ديگران مختص خانم ها نيست بلکه مردان نيز به اندازه زنان غيبت مي کنند.

علت به وجود آمدن رفتارهاي زنانه در مردان
پسران بعد از هفت سالگي به سمت پدر تمايل دارند و دوست دارند بيشتر وقت خود را با پدرشان بگذرانند. بنابراين بيشتر الگوهاي جنسيتي و رفتاري که متعلق به پدرشان را مي آموزند اما اگربه هر دليلي شرايط ارتباط پدر و پسر کاهش يابد و پدر وقت و فرصت کافي براي بودن با پسر را نداشته باشد، فرزند به سمت مادر کشيده مي شود و الگوهاي مادر جاي الگوهاي پدر را مي گيرد و جذب الگوهاي زنانه چون مهماني هاي زنانه و آرايش هاي زنانه مي شود و به الگوهاي جنسيتي زنانه تمايل پيدا مي کنند.
وقتي پدري با پسرش زمان نمي گذارد، خواه ناخواه جذب الگوهاي زنانه چون مهماني هاي زنانه و آرايش هاي زنانه مي شود. وقتي که اين الگوها را ديد و با آنها آشنا شد مي خواهد مثل آنها عمل کند و به سمت آرايش هاي زنانه مي رود تا زيباتر جلوه کند. اما يکي از دلايل جذابيت و زيبايي مردان، داشتن هيبت و جذبه مردانه است نه داشتن يک صورت و رفتار زنانه.

طريقه رفتار با مرداني که رفتار زنانه دارند:

پرسيدن نظر همسرتان درباره رفتارهاي زنانه اش
گاهي خود آقايان متوجه رفتارهاي زنانه خود نمي شوند و فکر مي کنند رفتارهايشان مردانه است و شما اشتباه فکر مي کنيد بنابراين ابتدا شما بايد شما متوجه شويد همسرتان در چه سطحي از بينش نسبت به رفتارهاي خود قرار دارد و ديدگاهش نسبت به اين رفتارها چيست و بپرسيد :«نظرت درباره رفتاري که امروز داشتي چيست؟» يا «چطور شد که اين طور رفتار کردي؟»

از فرد ديگري کمک بگيريد
اگر همسرتان رفتارهاي خود را کاملا مردانه دانست و مشکل را به شما مرتبط نمود ، براي حل اين مشکل که نظر کدام يک از شما درست است از شخص سوم بي طرفي مانند يک مشاور کمک بگيريد که هيچ کدام از شما را نمي شناسد و صلاحيت لازم را داشته باشد.

 گارد گرفتن ممنوع
اگر پس از ازدواج متوجه اين ضعف شخصيتي در همسرتان شده ايد، بهتر است به جاي گارد گرفتن ، از در دوستي وارد شويد و با مهر و محبت خالصانه اي نسبت به همسرتان او را به ترک اين رفتارها تشويق کنيد.

به مادر همسرتان نزديک شويد
به مادر همسرتان نزديک شويد و از نفوذ او روي فرزندش براي پيش برد هدف هاي خود استفاده کنيد.

غر نزنيد
مردان تحمل غر زدن را ندارند و برخي از آنها در مقابل غر زدن سرسختانه رفتار مي کنند و عکس کاري را که همسرشان مي خواهد را انجام مي دهند.

متهم کردن ممنوع
سعي کنيد با محبت هاي بي دريغ و خالصانه ي خود، خلا عاطفي شخصيت همسرتان را پر کنيد تا حرف شنوي لازم را از شما داشته باشد.

شوهرتان را به انجام رفتارهاي مردانه تشويق کنيد
اگر رفتاري از همسرتان ديديد که مطابق با ميل شماست و در اصطلاح مردانه است، از تشويق کلامي يا غير کلامي استفاده کنيد و او را تشويق نماييد.

به سردي برخورد نماييد
اگر همسرتان رفتار زنانه اي از خود نشان داد ، در همان زمان با او به سردي برخورد کنيد تا او دريابد از رفتارش ناراحت هستيد . حتي مي توانيد با گفتن اين جمله که ابراز ناراحتي کنيد:«وقتي اين طور رفتار مي کني احساس خوبي ندارم و ترجيح مي دهم مردانه تر برخورد کني».

جلوي ديگران از او ايراد نگيريد
شما اين حق را نداريد که جلوي ديگران به او توهين کنيد و ايرادش را بگيريد. براي گوشزد کردن اشتباهش فقط شما دو نفر بايد باشيد.

مراقب لحن تان باشيد
زمان صحبت با همسر و گفتن ايرادات رفتاري او مراقب لحن کلام تان باشيد، مخصوصا وقتي که عصباني هستيد. حتي اگر باعث رنجش تان شده، بي ادبي نکنيد و سرش فرياد نزنيد.

سخن آخر :
يکي از راه هاي مؤثر براي مقابله با چنين پديده هايي برقراري ارتباط پدران با فرزندان شان و صرف وقت بيشتر با آنها است تا آنها از رفتارهاي مردانه پدرشان الگو بگيرند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar