نمناک/ اولين اطلاعاتي که در مورد فوايد نمک منتشر شد حدوداً 5000 الي 4000 سال پيش بود که افراد زيادي از اين موضوع مطلع شدند و نمک توانسته است که از سال هاي بسيار قديم تا اينک در بخش مهمي از زندگي روزمره ما باشد که اين به گونه اي است که برخي افراد به آن عادت دارند و بايد در هر وعده غذايي استفاده نمايند . ولي با اين وجود تمام فايده هاي نمک براي طعم دار کردن غذا خلاصه نمي شود و از آن مي توان در بسياري از موارد مانند پاکسازي وسايل خانه استفاده کرد که در ادامه اين مطلب ميتوانيد ترفندهاي استفاده از نمک براي پاکسازي و تميز کردن اشيا در خانه را مشاهده نماييد .
 
1-پاک کردن روغن و چربي از روي ظرف آهني
يک ليوان نمک را در روي سطح چربي تابه بريزيد و سپس با يک حوله ساده آشپزخانه آنرا تميز کنيد و شاهد تميز کردن بي نظير نمک در سطوح چربي خواهيد بود و تاثير شگفت انگيزي خواهد داشت .


2-پاکسازي لکه ها از روي تخته چوبي :
سطح تخته کثيف را از نمک بپوشانيد و سپس با چاقوي يک ليمو را برش داده و آب نصف آنرا بر روي تخته پر از لکه همانند تصوير بريزيد . سپس به مدت چند دقيقه اجازه دهيد تا مخلوط روي تخته چوبي باقي بماند و سپس آن را زير آب ولرم شستشو داده اينک ميتوانيد تاثير بي نظير و شگفت انگيز نمک براي پاکسازي لکه ها از روي تخته چوبي را مشاهده نماييد .
 
3-پاکسازي لکه هاي روي ظروف شيشه اي
براي پاکسازي لکه هاي روي ظروف شيشه اي مي توانيد از نمک به همراه آبليمو استفاده کنيد براي استفاده از اين ترکيب قدرتمند ابتدا نمک را در ظرف شيشه اي ريخته و سپس مقدار کافي از آبليمو را در ظرف بريزيد براي پاکسازي کامل بايد ظرف شيشه اي را به تعداد دفعات زيادي تکان داده تا لکه هاي موجود بر روي آن پاکسازي شوند . براي شستشوي نهايي مي توانيد ظرف شيشه اي را به همراه صابون و آب ولرم شسته . اينک ميتوانيد تاثير بي نظير استفاده از نمک را در پاکسازي لکه هاي روي ظرف شيشه اي مشاهده نماييد .


4-درمان خانگي براي پاکسازي چين و چروک
براي ايجاد يک محلول يا ترکيب که در تضاد با چين و چروک روي صورت مي باشند شما تنها به دو ماده نياز داريد که ماده اول نمک و ماده دوم روغن زيتون مي باشد که نسبت مقدار روغن زيتون به نمک بايد دوبرابر بايد باشداينک ترکيب به دست آمده را بر روي صورت خود با استفاده از يک توپ پنبه بماليد .در پايان صورت خود را به صورت عادي شستشو داده و سپس از مرطوب کننده هاي پوست استفاده کنيد و پوست را مرطوب سازيد .
 
5-عدم کپک زدن پنير
شايد باي شما نيز اتفاق افتاده باشد که پس از مدتي کوتاه بر روي پنير مقداري کپک را مشاهده نماييد . براي عدم ايجاد کپک بر روي پنير تنها کافي است که از پارچه مرطوب به همراه آب نمک استفاده نماييد . ابتدا پارچه را با استفاده از نمک و آب مرطوب کنيد سپس در اطراف پنير بچرخانيد تا کاملاً آن را پوشش دهد . قطعاً اين يک راه مفيد براي عدم کفايت زدن پنير خواهد بود.

6-شستشوي لکه هاي بين کاشي هاي سرويس بهداشتي
لکه هاي بين کاشي هاي سرويس بهداشتي همچنين ممکن است که براي شما يک عامل ناخوشايند محسوب شوند و باعث آزرده خاطر شدن شما شوند . براي پاکسازي اين لکه ها به مواد زير نياز داريد:
- يک دوم فنجان نمک
-چهار ليتر آب گرم
-مقداري ماده شوينده ظروف
اين سه ماده را با يکديگر ترکيب کنيد و با استفاده از اين روش مي توانيد لکه هاي بين کاشي هاي سرويس بهداشتي را پاکسازي نماييد .

7-پاکسازي پا (حمام پا)
براي ايجاد چنين حمامي ، شما به يک الي دو فنجان نمک نياز داريد تا اينکه آنرا داخل ظرف بزرگي که پر از آب گرم ميباشد اضافه نماييد . اينک ميتوانيد پاهايتان را در ظرف پر از آب گرم و نمک قرار داده و سپس احساس خوب و آرامشي در پاهايتان احساس خواهيد کرد . 

8-شستشوي لکه هاي چاي و قهوه
يک قاشق غذاخوري نمک به همراه يک قاشق غذاخوري سرکه را در داخل فنجان ريخته و مخلوط کنيد سپس اجازه دهيد تا به مدت اندکي ترکيب در داخل ظرف بماند . پس از گذشت چند ساعت مي توانيد ظروف را به طور معمول بشوييد .
  
9-از بين بردن تلخي قهوه :
براي حذف کردن و از بين بردن تلخي قهوه کارشناسان توصيه مي کنند که قبل از استفاده از قهوه تلخ ، مقدار بسيار اندکي نمک را در داخل قهوه اضافه کنيد که پس از اضافه کردن مقدار اندک نمک در داخل قهوه تلخ ، تلخي قهوه از بين خواهد رفت .

10-پاکسازي پارچه پر از لکه
براي پاکسازي پارچه هايي که از رنگ عادي خود جدا شده اند و به رنگ زرد مايل شده اند ، مي توانيد از نمک در طي يک روش ساده استفاده کنيد . براي اين کار شما تنها به سک قاشق غذاخوري نمک و 1/4 فنجان جوش شيرين نياز داريد . مخلوط به دست آمده را در ظرف حاوي آب گرم ريخته و اينک پارچه را در ظرف بزرگ قرار داده و بعد از يک ساعت پارچه را از ظرف خارج سازيد و قطعا تاثير شگفت انگيز و بي نظير آنرا مشاهده خواهيد نمود .

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar