زیباشهر/ آیا استفاده از گیاه مخصوص آپارتمان در اتاق خواب مضر نیست!؟
استفاده از گیاه مخصوص آپارتمان تنها برای زیبایی نیست بلکه آنها تکه ای از طبیعت را به خانه هایمان میاورند. باورهای قدیمی میگویند که از گیاه در اتاق خوابتان استفاده نکنید چرا که گیاهان در شب دی اکسید کربن تولید میکنند اما باید گفت که مقدار کمی دی اکسید کربن هم برای بدن ما خوب است و چه بسا افراد زیادی هستند که در محیط بیرون میخوابند و آسیبی هم نمیبینند!! باید به این نکته هم توجه داشت که گیاهان هم برای زیبایی پوست و هم برای بهبود خواب ما بسیار مفید هستند.
چه اندازه به تزئین گیاهان مخصوص آپارتمان در اتاق خوابتان اهمیت میدهید؟! گیاهان علاوه بر زیبایی و دکوراتیو کردن خانه ما، نقش به سزایی در سلامتی ما ایفا میکنند پس طراحی دکوراسیون اتاق خواب با گیاهان میتواند تاثیر بسزایی در خواب ما و در نتیجه زندگی ما در بیداری بگذارد. در این مقاله با ما همراه شوید تا علاوه بر آشنایی با چند نمونه نحوه چینش گیاهان در اتاق خواب با گیاهان مناسب برای این مکان نیز آشنا شوید.
 
۱۲ تکنیک ساده برای دکوراسیون گیاهان مخصوص آپارتمان در اتاق خواب
گیاهان کوچک و دکوراتیو را در ظرف های شیشه ای مشابه با لوازم داخل اتاق بر روی میز آرایش و یا دراور قرار دهید.
از یک تراریوم زیبا و مدرن به جای میز پاتختی سنتی استفاده کنید و گیاهان زیبای متناسب با شرایط تراریوم را در آن قرار دهید.
آویز کردن گیاهان از سقف اتاق علاوه بر اشغال نکردن فضای زیاد، حالتی زیبا و طبیعی به اتاق خوابتان میدهد، شما به راحتی می توانید در منزل و با کمترین امکانات گلدان های آویز بسازید.

از احاطه شدن اتاق خوابتان توسط گیاهان رونده نترسید! یکی از بهترین نمونه دکوراسیون داخلی استفاده از گیاهان رونده مانند پوتوس، پیچک و … در بالای تخت و میز آرایش است.
قرار دادن گیاهان زینتی در گلدان های مدرن و متناسب با مبلمان اتاق خواب کمک بزرگی به زیبایی اتاق خواب ما خواهد کرد و خواندن کتاب بر روی این مبل در کنار گیاهی زیبا تاثیر بیشتری بر ذهن ما خواهد گذاشت. 
از رنگ های ملایم و طبیعی برای داشتن اتاق خوابی سرشار از آرامش استفاده کنید. انواع ترکیب های رنگ سبز و یاسی بر روی تخت و مبلمان در کنار گیاهانتان، دکوری زیبا به اتاقتان خواهد داد.
با توجه به ابعاد اتاق خوابتان برای تخت تان یک قاب چوبی در نظر بگیرید و در بالای تخت با استفاده از یک توری فلزی و یا چوبی گیاهان مورد علاقه خودتان را به آنجا نصب کنید و یک دیوار سبز کوچک درست کنید. گیاهان رونده برای این کار مناسب ترین گزینه هستند. همچنین میتوانید گیاهانی را از قاب چوبی تختتان آویزان کنید.
همچنین میتوانید با استفاده از گیاهان هوازی و گیاهان زینتی یک ظاهر طبیعی و جنگل وار به اتاق خوابتان بدهید. برای زیبایی بیشتر میتوانید از یک تراریوم شبیه به دکور مبلمان اتاق استفاده کنید و گیاهان را در درون آن قرار دهید.
برای حس کردن خوابی آرام در عمق جنگل، گیاهان برگ درشت و حتی درختچه های آپارتمانی را در گلدان های بزرگ در کنار تخت قرار دهید!
استفاده از یک قفسه چوبی و یا فلزی متناسب با جنس تخت در بالای تختتان میتواند یک ایده عالی برای قرار دادن گیاهان زینتی و مورد علاقه شما درست در بالای سرتان باشد.
شومینه ها معمولا خیلی پر استفاده نیستند و به دلیل وجود رادیاتور و شوفاژ در خانه ها کمتر به کار برده می شوند. برای اینکه تنور آتشین اتاق خودتان را تزیین کنید می توانید از مدل های متنوع گلدان های آپارتمانی کمک بگیرید تا سبزی و نشاط را به دیزاین منزل خود تزریق کنید.
تزیین منزل با شمع و تزیین کردن منزل با جعبه گل رز مصنوعی و طبیعی از انواع ایده های جالب و کاربردی است و شما می توانید با کمک شمع های تزیینی و گل های زیبا منزلتان را به زیبایی تزیین کنید.به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar