نماد آخرین خبر

مدرن و امروزی همسرداری کنید!

منبع
بيتوته
بروزرسانی
مدرن و امروزی همسرداری کنید!

بيتوته/ امروزه شرايط زندگي مشترک، روش جديدي از روابط زناشويي را به وجود آورده است و سنت و مدرنيته در کنار هم راهي نو باز کرده اند. همسرداري امروزي يکي از بهترين روش هاي همسرداري است .ما نکته هايي از آنرا برايتان بازگو مي کنيم.


دانستن نکاتي درباره همسرداري مدرن
1- در کليه موارد معيشت اعم از تملک، درامد و... از کلمه ما استفاده کنيد نه من و نه تو. فراموش نکنيد که زندگي مشترک آغاز شده و ديگر من و تو معني و مفهومي ندارد.

2- هديه دادن و مهر و محبّت به همسرتان را بيشتر کنيد و از خريدن هداياي اگرچه کوچک هرازگاهي امتناع نکنيد. 

3- يک مورد قابل توجه اينکه با تعريف و تمجيد کردن از خويش و ايجاد احساس برتري خود نسبت به همسرتان، اعتماد به نفس او را پائين نياوريد.

4- همسر خويش را همان طور که هست بپذيريد. هيچ وقت با هدف تغيير فرد مقابل، وارد ارتباط و ازدواج نشويد. هر شخصي امکان دارد خصوصيت هاي منفي خود را داشته باشد. بعنوان يک قانون اين را در ذهن خود نگه داريد؛ شما حق عوض کردن کسي را نداريد.

5- به درد و دل هاي همسرتان گوش دهيد. در موقع حرف زدن همسرتان، تنها به سخنان وي گوش دهيد و هيچ کار ديگري نکنيد. به صحبت هايش عکس العمل مناسب نشان دهيد و احساساتش را به رسميت بشناسيد.

6- با خانواده همسرتان جانب تعادل را رعايت کنيد. رابطه بيش از حد نزديک و بدون هيچ حد و مرزي مناسب نيست. نه خيلي نزديک، نه خيلي دور.

7- هنگامي که همسرتان با شما درد دل مي کند و راز دلش را با شما در بين مي گذارد، احساساتش را بپذيريد و به وي نگوييد که اسرار درونش ناخوش‌آيند و بي رحمانه است.

8- هيچ وقت از کارهايي که همسرتان براي جلب محبّت شما انجام مي دهد انتقاد نکنيد به عنوان مثال هنگامي که او به شما محبّت مي کند، آنرا بيش از حد لوس ندانيد وي به شيوه خود ابراز محبّت مي کند. 

9- وي را به دوست نداشتن و فراري بودن از همسر و زندگي متهم نکنيد. براي اين که وي اعتقاد دارد که شريک زندگي اش را دوست دارد و از او گريزان نيست ولي به نظرش وي را متهم به چيزي مي کنيد که در موردش صدق نمي کند و اين مسأله باعث کدورت در روابط مي شود.

10- چنانچه دلخوري داريد، آنرا بيان کنيد. همسر شما توانايي ذهن خواني ندارد، با سرسنگين رفتار کردن يا قهر کردن مسأله اي حل نمي شود و وي نمي فهمد مشکل کجاست تا آنرا حل کند. 

11- اجازه ندهيد اختلافاتتان طولاني شود. در نخستين فرصت وقتي خالي کرده و در موردش صحبت کنيد. اجازه ندهيد مشکلات و ناراحتي ها انباشته شوند. تا هنگامي که مسأله حل نشده و ناراحتي برطرف نشده از مسأله گذر نکنيد.

12- دفاع از خود را بس کنيد. اين مشکلي را حل نمي کند. تلاش کنيد شنونده خوبي باشيد. خوب گوش دادن بهترين هديه اي است که ميتوانيد به شريک زندگيتان بدهيد. از همين حالا تمرين کنيد تا بتوانيد بدون قطع کردن حرف طرف مقابل تان، خوب گوش کنيد. پس از حرف همسرتان ميتوانيد از او سوال کنيد که آيا نوبت من شده که حرف بزنم؟


13- هميشه حق با شما نيست. هميشه اين شما نيستيد که درست مي گوييد. تلاش کنيد کمي از اختلاف تان فاصله بگيريد و از دور نگاه کنيد. اکنون وقت آن است که درست ببينيد. حتماً به همين شکل است که طرف مقابل هم مقصر است ولي به خود يادآوري کنيد که من هم بي تقصير نبودم. چنانچه هر يک از ما آدم هاي منطقي تري باشيم روابط مان بي تنش تر خواهد بود. روي خودتان تمرکز کنيد و براي اصلاح عيب هايتان تلاش کنيد.
 

14- مردان پيش از اين که به شخصيت يک زن توجه کنند، نخست سر و وضع ظاهري وي را مي بيند و همسر شما هم از اين قانون مستثني نيست و هنگامي که به منزل مي آيد دوست دارد شما ظاهر آراسته و پوشش زيبايي داشته باشيد.
او دوست دارد همواره همسرش از نظر دروني و ظاهري هرروز براي او تازه تر و جذاب تر باشد و وقت مراجعت به منزل با يک زن زيبا و طناز، سرزنده و خنده رو و شاداب، روبرو شود و اين احتياج و انتظار حقيقي يک مرد از همسر خويش است.
ولي اگر شما از جذابيت هاي ظاهري خود براي تسلط به همسر و رسيدن به مقاصد پنهاني استفاده نماييد و هدفي غير از جلب و بيان محبّت داشته باشيد، او مي فهمد و واکنش متفاوتي دربرابر خواسته شما نشان خواهد داد.

15- شايد خيلي از راه ها را امتحان کرده باشيد، ولي بايد بتوانيد راهي را که مختص زندگي خودتان است پيدا کنيد؛ راهي که براي شادمان کردن و به صميميت رسيدن با همسرتان جواب بدهد.

16- قهر نکرده و در موقع دعوا رختخوابتان را از هم جدا نکنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره