نماد آخرین خبر

کفش مناسب پاییز باید این ویژگی ها را داشته باشد

منبع
نمناک
بروزرسانی
کفش مناسب پاییز باید این ویژگی ها را داشته باشد

نمناک/ با فرا رسيدن فصل پاييز و سرد تر شدن هوا ، وقت آن مي رسد که صندل هاي تابستاني خود را کنار بگذاريم و کفش مناسب فصل را بپوشيم. کفش متناسب با فصل بايد طوري باشد که همه استانداردهاي لازم را داشته و شخص کاملا در آن احساس راحتي کند. در اين بخش تمام ويژگي هايي که کفش پاييزي بايد داشته باشد را برايتان آورده ايم.


ويژگي هاي کفش مناسب پاييز:

کفش بايد گرم باشد
کفش مناسب شما براي پاييز بايد طوري باشد که تمام قسمت پا را پوشانده و آن را گرم نگه دارد.

جنس و رنگ مناسب داشته باشد
کفش پاييزي شما بايد رنگ و جنس مناسبي داشته باشد. جنس و رنگ کفش در گرم نگه داشتن آن اهميت زيادي دارد. کفش هاي با رنگ تيره و جنس مناسب سبب جذب نور و گرم نگه داشتن پا مي شود و از جذب رطوبت و سرما در روزهاي برفي و باراني جلوگيري مي کند.
بهتر است کفش هايي که براي پاييز انتخاب مي کنيد ، رنگ هاي تيره مثل مشکي، قهوه اي، زرشکي و سرمه اي داشته باشد تا باعث جذب نورخورشيد گردد.
بهترين جنس کفش براي پاييز ، جنس چرمي با رنگ تيره است که پا را گرم نگه مي دارد. کفش هاي نبوک و مخمل اصلا گزينه هاي خوبي براي روزهاي خيس از بارش باران و برف نيستند.

جلوي آن بسته و انعطاف پذير باشد
با شروع پاييز کفش هاي رو باز و صندل به پا نکنيد و به جاي اون ها از بوت ، اسنيکرز و کفش هاي سر بسته استفاده نماييد زيرا کفش هاي بسته و بوت براي فصل پاييز انتخاب عاقلانه تري است. قسمت جلويي کفشتان بايد انعطاف پذير باشد تا در آن احساس راحتي کنيد.

کفش بايد راحت و سبک باشد
کفش قلب دوم انسان است پس بايد کفشتان اصول و استانداردهايي که متخصصان تاکيد دارند، داشته باشد. اگر براي پاييز کفش گرم و شيک و زيبايي انتخاب کنيد اما کفشتان راحت نباشد پول خود را هدر داده ايد. کفش شما بايد راحت و سبک بوده و کم ترين فشار را به ناحيه پا و کمر افراد وارد کند.

زيره مناسب و عاج دار داشته باشد
در فصل پاييز بارندگي زياد است و قرار است شما روي زمين خيس و برف و يخي قدم برداريد بنابراين بايد کفشي را انتخاب کنيد که زيره عاج دار و شياردار داشته باشد تا بهتر قدم برداريد و روي زمين ليز نخوريد و سلامتي تان به طور خيلي جدي به خطر بيفتد. انتخاب کفش هايي با زيره را فراموش نکنيد، اينطوري هم به راحتي قدم بر مي داريد و هم سلامتي خود را حفظ مي کنيد. نيم بوت هاي عاج دار بهترين گزينه براي کفش هاي پاييزه هستند. نيم بوت هاي عاج دار بهترين گزينه براي کفش هاي پاييزه هستند.

خريدن کفش هاي بندي براي پاييز

کفش هاي بند دار بخريد شايد پوشيدن و بستن و باز کردن اين کفش ها سخت باشد اما مزيت اين کفش ها اين است که مي توان سايز کفش را تنظيم کرد. کفش هاي چسبي و زيپي اين امکان را ندارند. کفش هاي دور دوز گزينه هاي بهتري نسبت به کفش هاي چسبي هستند.

کفش پاييزي، کفي طبي داشته باشد
نوع کف پاي خود را بشناسيد. اگر کف پاي صاف يا بيش از اندازه گود داريد کفشي متناسب با اين ويژگي بخريد و استفاده از کفي هاي طبي را فراموش نکنيد. افرادي که داراي سابقه آسيب به مفصل پا هستند، بايد از کفي هاي طبي استفاده کنند.

پنج توصيه براي خريد کفش:
اگر مي خواهيد کفش بخريد بعدازظهر ، به خريد برويد زيرا پاي افراد صبح ها حدود نيم سايز کوچک تر از بعدازظهرهاست. بعدازظهر پاها متورم تر شده و سايزشان بزرگتر مي شود.‬
هنگام انتخاب کفش ، دقت کنيد که کفشتان سايز مناسب داشته باشد و اندازه کفشتان باشد. هنگام خريد کفش به نمره هاي درج شده روي آن اتکا نکنيد و حتما کفش را پا کنيد. شايد فکر کنيد که سايز کفش شما تغيير نمي کند اما بايد بدانيد اندازه پاي افراد با افزايش سن ، کم و زياد شدن وزن و حتي بارداري تغيير مي کند پس سايزهاي قبلي را ملاک قرار ندهيد.
 ‬در هنگام خريد، هر دو لنگه کفش را بپوشيد زيرا سايز يکي از پاها در بيشتر افراد ، بزرگ تر از ديگري است.‬

هنگام خريد پس از پوشيدن هر دو لنگه کفش ، اگر کفشتان بند دار است بندهاي آن را ببنديد و با آن راه برويد.‬

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره