نماد آخرین خبر

نکاتی که برای خرید سشوار مسافرتی باید بدانید

منبع
بروزرسانی
نکاتی که برای خرید سشوار مسافرتی باید بدانید

چي بپوشيم/ در حال تهيه چک ليست براي مسافرتي که قرار است در چند روز آينده برويد هستيد؟ نمي‌دانيد چگونه براي سشوار در ميان ساير لوازم و لباس‌ها جا باز کنيد؟ نگران نباشيد تنها چيزي که شما نياز داريد يک سشوار مسافرتي سبک و کوچک است. در اين مطلب به شما خواهيم گفت سشوار مسافرتي خوب چه ويژگي‌هايي دارد و چند مدل سشوار مسافرتي به شما معرفي خواهيم کرد.

 توان سشوار مسافرتي
توان و قدرت سشوار عامل مهمي است که هنگام خريد بايد حتما به آن توجه کنيد. اعدادي که به وات روي دستگاه درج شده است ميزان حرارت و قدرت سشوار را مشخص مي‌کند. اکثر سشوارهاي حرفه‌اي که تواني در حدود ۱۹۰۰ تا ۲۴۰۰ وات دارند. اين سشوارها موها را سريع خشک مي‌کنند و نياز نيست مدت زمان زيادي موها در معرض باد گرم سشوار قرار بگيرند. با اين وجود اين سشوارها به دليل داشتن دماي بالا مي‌توانند به موهاي شما آسيب برسانند. ديگر سشوارهايي که قدرتي در حدود ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ وات دارند براي افرادي که موهاي معمولي دارند مناسب هستند ولي شايد براي کساني که موهاي پرپشت و ضخيم دارند کارايي خوبي نداشته باشند.

وزن سشوار مسافرتي
از آنجايي که شما يک سشوار مخصوص مسافرت قرار است انتخاب کنيد، وزن عامل مهمي براي تصميم‌گيري در اين مورد است. سعي کنيد سشواري انتخاب کنيد که وزن کمي داشته باشد تا در حمل و نقل آن مشکل زيادي نداشته باشيد. يک سشوار مسافرتي ايده‌آل بايد وزني در حدود ۴۰۰ الي ۵۰۰ گرم داشته باشد.

سايز سشوار مسافرتي
سعي کنيد سشواري انتخاب کنيد که کم حجم و دسته قابل خم شدن داشته باشد تا در هنگام بستن چمدان سفر دچار مشکل نشويد.

اتصالات سشوار مسافرتي
اکثر سشوارها با اتصالات و تجهيزاتي عرضه مي‌شوند که مي‌توانند براي شما کاربردي باشند. اين اتصالات شامل سري متمرکز کننده و ديفيوزر هستند. سري متمرکز کننده جريان هوا را متمرکز و دقيق مي‌کند و براي داشتن موهايي فوق العاده صاف بدون نياز به اتو مو، به شما کمک خواهد کرد. برخلاف سري متمرکز کننده، ديفيوزر سشوار جريان هوا را پخش مي‌کند و باعث مي‌شود موهاي شما به آرامي خشک شوند.

گرماي قابل تنظيم
اگر حرارت سشوار مسافرتي شما قابل تنظيم باشد به راحتي مي‌توانيد درجه حرارت سشوار را مناسب جنس موهاي خود قرار دهيد. درجه حرارت‌هاي پايين براي موهاي معمولي و خشک مناسب هستند و درجه حرارت بالا براي موهاي پرپشت و ضخيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره