نماد آخرین خبر

9 اصل مالی در زندگی برای تازه عروس و داماد

منبع
بروزرسانی
9 اصل مالی در زندگی برای تازه عروس و داماد

هفت گنج/ مديريت مالي يک زندگي، خود مي تواند به اندازه کافي چالش برانگيز باشد. اما گنجاندندن امور مالي همسرتان در کنار آن هم مي تواند کار را سخت تر کند. به عبارت ديگر، انتظار نداشته باشيد فوراً متخصص شويد. هر دو کارهاي زيادي براي انجام دادن داريد و بايد زمان زيادي را براي اين کار بگذرانيد. اين نه قدم را يک به يک دنبال کنيد تا شما و همسرتان به راحتي به عادت هاي مالي سالم دست يابيد.

1. شروع به صحبت در مورد امور مالي
بهتر است قبل از ازدواج اين کار را انجام دهيد اما اگر اين کار را نکرده ايد در اسرع وقت با همسر خود درباره امور مالي بحث و گفتگو کنيد. بايد در مورد حساب هاي يکديگر بدانيد و دريابيد که بدهي هايتان چقدر است. شما همچنين مي خواهيد در مورد چگونگي رسيدگي به پول و مخارج و پس انداز، گفتگوي روشني داشته باشيد.
به عنوان مثال، به همسرتان اطلاع دهيد که انتظار داريد او براي خريدهاي بيش از 100 دلار با شما در ابتدا مشورت کند. اطمينان حاصل کنيد که هر يک از شما درک خوبي از جايگاه ديگري به عنوان يک زن و شوهر در مسائل مالي دارد و انتظارات ديگري که وجود دارد را به طور واضح بيان کنيد.

2. اهداف تان را بنويسيد
پس از تعيين وضعيت مالي پايه خود، اهداف مالي بلند مدت خود را به طور عميق مورد بحث قرار دهيد. به عنوان مثال، آيا قصد داريد در سن خاصي بازنشسته شويد؟ آيا مي خواهيد از بدهي خود خلاص شويد و ميليونر شويد؟ يا قصد استخدام يک مشاور مالي را داريد> اين ها چيزهايي است که مي خواهيد بدانيد.
با همسرتان درمورد اهدافي که در مورد بودجه هر ماه و درآمد يک خانواده است، توافق کنيد به خصوص اگر يکي از همسران شاغل نيستند. حتماً تمام اهداف خود را يادداشت کنيد و مرتباً آنها را مرور کنيد. در صورت موفقيت شانس بسيار بهتري خواهيد داشت که به اهداف ديگرتان هم دست يابيد.

3. در مورد حساب هاي بانکي گفتگو کنيد
جوانب مثبت و منفي براي افتتاح حساب بانکي مشترک يا حفظ حساب هاي شخصي شما پس از ازدواج وجود دارد. شما حتي مي توانيد هر دو را داشته باشيد. داشتن هر دو اين حساب ها مي تواند امور مالي شما را ساده تر کند و به رشد اعتماد در ازدواج کمک مي کند. علاوه بر اين، ممکن است بسيار ارزشمند باشد که يک همسر تصميم به بارداري گرفته و خانه نشين شود و در نتيجه نابرابري در درآمد وجود داشته باشد.
گفته مي شود، ممکن است براي هر دو شما استقلال از همه چيز ارجح باشد، اگرچه مخفي کردن برخي خريدها يا عادات خرج کردن نيز مي تواند براي شما يا همسرتان اينگونه آسان تر شود. بعلاوه، با توجه به آمار بالاي طلاق، نگه داشتن حساب هاي بانکي جداگانه مي تواند در صورت عدم تمايل همسرتان دردسر ساز باشد.

4. صندوق اضطراري بسازيد
اگر از قبل پس انداز نداريد، اين موضوع را در اولويت قرار دهيد. پس انداز پولي است که براي اتفاقي غيرقابل پيش بيني مانند يک از دست دادن کار، بيماري خانوادگي، فاجعه طبيعي يا تعمير عمده خانه، کنار گذاشته شده است. داشتن پس انداز بايد در اولويت قرار داشته باشد زيرا امنيت اقتصادي را به همراه خواهد داشت و از روابط شما در صورت بروز سوانح محافظت خواهد کرد. اين پول بايد در جايي نگهداري شود که دسترسي به آن آسان باشد.

5. يک بودجه تعيين کنيد

همانطور که اشاره کرديم، يکي از اهداف تان با همسرتان بايد اين باشد که بودجه هر ماهتان را تعيين کنيد. بنابراين مشخص مي شود که چه قدر بدهي مي پردازيد، چقدر مجاز به هزينه کردن در مقوله هاي مشخصي مانند غذا، بيرون از منزل غذاخوردن و سرگرمي از بودجه ماهانه هستيد. سرمايه شخصي به شما اجازه مي دهد تا واقعاً ايده هاي خوبي براي خرج و دخلتان کشف کنيد.
با بررسي هزينه هاي مشترک خود در طي چند ماه گذشته شروع کنيد تا مشخص کنيد چقدر خرج کرده ايد و اگر لازم است اين مبلغ را کاهش دهيد. سپس محدوديت هاي خود را براي هر دسته اي که ايجاد مي کنيد با توجه به درآمد پس از ماليات خود تعيين کنيد. فراموش نکنيد که براي هزينه هاي غير منتظره يا نامنظم، مانند تعمير و نگهداري روزمره ماشين يا قرار ملاقات با پزشک، بودجه اي را اختصاص دهيد. بودجه شما ممکن است در حال پيشرفت باشد، بنابراين اگر مجبوريد تنظيماتي انجام دهيد به خصوص در چند ماه اول، نگران نباشيد.

6. بودجه خود را بررسي کنيد
فقط بودجه کافي نيست. شما بايد اطمينان حاصل کنيد که در مخارج خود دقت داريد و مطابق با شرايط، هزينه ها يا تغيير درآمد خود را تنظيم مي کنيد. يکي از راه هاي بسيار مؤثر براي ارزيابي بودجه شما استفاده از سيستم بودجه بندي پاکت نامه است. اين براي زوج هاي جوان که به طور معمول درآمد کمتري دارند مناسب است و بايد مراقب باشيد از هزينه هاي اضافي خودداري شود.
رويکرد ديگر طراحي يک صفحه گسترده است که تمام هزينه هاي شما را رديابي مي کند و در پايان ماه آن را جمع مي کند. همچنين مي توانيد از برخي از ابزارهاي کارت اعتباري و اپليکيشن ها هم استفاده کنيد که هزينه هاي شما را در هر گروه نشان مي دهد. فقط مطمئن شويد که هر ماه هزينه کارت اعتباري خود را پرداخت مي کنيد. چند روش مختلف را امتحان کنيد و هر کاري که براي شما و همسرتان بهتر است انجام دهيد.

7. جلسات هفتگي مديريت مالي داشته باشيد
يک مورد که واقعاً به همسران کمک مي کند که در مسيرشان بمانند، جلسات هفتگي پول است. در طول جلسات، با هم بحث کنيد که بودجه شما چطور به يک ماه مي رسد، صورتحساب هاي بعدي که بايد پرداخت کنيد، چگونگي دستيابي به اهداف مالي خود و هر چيز ديگري که مربوط به پول است را انجام دهيد. اين جلسات بسيار عالي است زيرا باعث تقويت ارتباط در ازدواج و همچنين ميزان اعتماد شما مي شود. بدين شکل شما هميشه مي دانيد چه قدر بودجه داريد و قصد داريد با آن چه کار کنيد. کنار گذاشتن وقت مکالمه همچنين به شما کمک مي کند تا نگراني در مورد پول را متوقف کنيد زيرا مي دانيد که مسائل مربوط به پول براي شما حل مي شود.


8. پس انداز براي بازنشستگي
خواه متاهل باشيد يا نه، بايد اطمينان حاصل کنيد که براي مدت زمان طولاني پس انداز مالي براي خود در نظر گرفته ايد. اين بدان معني است که اکنون بايد براي بازنشستگي پس انداز کنيد. بدين طريق که هم مي توانيد خود را بيمه عمر کنيد و هم مي توانيد حساب پس اندازي جداگانه براي بازنشستگي داشته باشيد. هرچه زودتر شروع کنيد بهتر است و وقتي مي خواهيد بازنشسته شويد، وضعيت بهتري خواهيد داشت.
حتي پس انداز کردن مقدار کمي در ماه به شما در دراز مدت کمک خواهد کرد بنابراين تأخير نکنيد.

9. از بدهي خودداري کنيد
بدهي مي تواند به هر فردي صدمه بزند اما وقتي متاهل هستيد اين يک تهديد مضاعف است زيرا دو نفر مسئول بازپرداخت پول هستند. ازدواج خود را درست نگه داريد و بدهي خود را ريشه کن کنيد. با همسرتان در مورد چگونگي دور ماندن از بدهي صحبت کرده و برنامه اي را با همسر خود تهيه کنيد. يک زندگي بدون بدهي نه تنها براي شما اقتصادي سالم به دنبال دارد بلکه براي ازدواج شما نيز بهتر است.
اگر مجبور هستيد که وام بگيريد حتما پرس و جو کرده و وامي بگيريد که پايين ترين ميزان سود را داراست.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar