نماد آخرین خبر

راهنمای خرید لباس پاییزی برای کوچک و بزرگ

منبع
نمناک
بروزرسانی
راهنمای خرید لباس پاییزی برای کوچک و بزرگ

نمناک/ با سرد شدن تدريجي هوا و فرا رسيدن فصل پاييز، لباس هاي مناسب اين فصل را مي پوشيم. در خريد لباس براي فصل پاييز بايد حساسيت بيشتري به خرج داد و لباس هايي را انتخاب نمود که گرم و سبک باشند. اما در اين فصل نبايد به صرف پوشيدن يک لباس گرم آنچه جلوي دست مان آمد را پوشيده و با سر و وضعي ناهماهنگ و نازيبا ظاهر شويم.
بهتر است در فصل پاييز لباس هاي مناسب اين فصل را انتخاب نموده و براي داشتن ظاهري شيک و مناسب اين لباس ها را با ساير لباسهايتان ست کنيد. اين بخش از دنياي مد را مطالعه نماييد تا دريابيد کدام لباس ها مناسب فصل پاييز است و در اين فصل چه لباس هايي را بايد انتخاب نماييد.

بهترين جنس براي لباس هاي پاييزي کدامند؟
يکي از مهم ترين نکات براي انتخاب لباس هاي پاييزي انتخاب جنس مناسب است. پارچه هاي که از پشم، پشم-اکريليک، پشم-پلي استر و ... هستند که براي سرماي هوا و گرم نگه داشتن بدن بسيار مناسب مي باشند. پارچه هايي مانند چرم و پارچه هاي مخملي، کتاني ضخيم، راه راه، پنبه ايي، پشمي، فلانل و پارچه هايي که آستر دارند، نيز مناسب اين فصل هستند.
شاخص اصلي اين پوشاک، عايق بودن آنها در برابر گرما است که باعث مي گردد گرماي طبيعي بدن بيشتر حفظ شده و سطح پوست به حرارت طبيعي بدن نزديک تر باشد.پارچه هاي کتاني نازک،تور، ابريشمي و نخي براي اين فصل مناسب نيستند.

سويي شرت
يکي از بهترين لباس ها براي فصل پاييز سويي شرت است. در روزهاي غير قابل پيش بيني پاييز مي توانيد بر روي يک لباس خنک و نخي سويي شرتي به تن کنيد و اگر گرمتان شد آن را از تن خارج نماييد. سويي شرت ها در انواع مختلف زنانه و مردانه موجود است و از نظر رنگبندي و کيفيت متفاوت است.

باراني
در پاييز برخي روزها باراني است پس وجود يک باراني براي باران هاي گاه و بي گاه پاييز لازم است. براي خريد يک باراني با قيمت مناسب لازم نيست حتما نوع مارک دار اين لباس را انتخاب نماييد. توليد داخل نيز چندان تفاوتي از نظر کيفيت ندارد و تنها قيمت آنها با هم متفاوت است.

کت جين يا کت کبريتي
به جاي پوشيدن لباس هاي سنگين و گرم در پاييز لباس هاي لايه لايه بپوشيد تا در صورت گرم و سرد شدن دماي هوا بتوانيد لباس هاي خود را از تن خارج نماييد. يک لباس نازک بپوشيد و روي آن يک جليقه يا کت جين به تن کنيد.
آقايان نيز مي توانند تيپ لباس پاييزي شان را با خريد يک کت جين يا مخمل کبريتي کامل کنند. اين کت ها با شلوار جين و هم با شلوار پارچه ايست مي شوند.

جوراب هاي ضخيم

در فصل پاييز يک جوراب محکم و نسبتا ضخيم و ساق بلند بخريد که پاهاي شما را گرم نگه دارد و مناسب اين فصل باشد.

مانتوهاي کمي ضخيم تر و بافتني
فصل پاييز بهترين زمان براي پوشيدن مانتوهاي بافتني هستند. اين نوع مانتوها در رنگ هاي متنوعي در بازار موجودند که بهتر است رنگ آن را با بقيه لباس هايتان هماهنگ کنيد.
پوشيدن تونيک هاي پشمي و بافتني بلند نيز در اين فصل مناسب است. مي توانيد اين تونيک ها را با يقه اسکي و آستين هاي تا آرنج به همراه ساق بپوشيد و يا بافت بلند خود را با شلوار جين جذب ست کنيد.

کت و شلوار
يکي از مناسب ترين گزينه ها در انتخاب لباس براي آقايان پوشيدن کت و شلوار در پاييز است. پوشيدن کت و شلوار شما را گرم نگه مي دارد و باعث مي شود شيک به نظر برسيد.

شلوارهاي جين و کتان
شلوارهاي جين و کتان براي فصل سرد مناسب هستند زيرا داراي جنس ضخيم هستند و پاها را از سرما محافظت ميکنند. اگر شلوار جيني که انتخاب مي کنيد تنگ است، مي توانيد آن را با يک نيم بوت ست کرده و دم پاي شلوار خود را درون بوت تان قرار دهيد. خريد يک شلوار کتان مشکي به شما ظاهري رسمي تر مي بخشد. مي توانيد اين شلوار را با بلوز يشمي ست کنيد.


شنل
يکي از پوشش هاي زيبا و شيک براي فصل پاييز شنل (پانچو) است. پوشيدن شنل براي افراد چاق مناسب نيست زيرا اندام را بزرگتر نشان مي دهد. افراد داراي اندام لاغر مي توانند يک بلوز جذب با يک شنل تک دکمه اي بپوشند تا زيبا و جذاب به نظر برسند.

ژاکت
يکي از مناسب ترين لباس ها براي فصل پاييز ژاکت ها هستند. شما باخريد يک ژاکت، مي توانيد لباس هايتان را تکميل کنيد. مشکل لباس هاي پاييزه و به خصوص ژاکت، اين است که فرد را چاق تر از آنچه هست، نشان مي دهد.
براي حل اين مشکل ژاکت هايي را بخريد که متناسب با سايز بدن شما باشند. مزيت ژاکت اين است که اگر گرمتان شد، مي توانيد آن را از تن درآوريد و دور کمرتان گره بزنيد. ژاکت هاي فانتزي زيبايي براي خانم ها دربازار وجود دارد که کوتاه و داراي رنگ شاد هستند.

در انتخاب لباس پاييزي به اين نکات توجه کنيد:
1. دماي هوا در فصل پاييز هيچ گاه ثابت نيست و گاهي سرد و گاهي گرم مي شود پس روي لايه بندي لباس ها تمرکز کنيد تا موقع گرم شدن هوا بتوانيد در بياوريد و موقع سرد شدن هوا بپوشيد.
2. اکسسوري هايي مثل شال گردن، روسري، کيف، دستکش و کلاه شما را گرم نگه داشته و وقتي هوا گرم شد به راحتي مي توانيد انها را در بياوريد. همانطور که ديناي مد نمناک اشاره کرده است شال گردن هاي پشمي نسبتا نازک با طرح ها چهارخانه در پاييز بسيار مناسب اند. مي توانيد براي فصل پاييز از يک جفت دستکش جير و يا چرم استفاده کنيد يا مي توانيد از يک جفت دستکش بدون بدون انگشت استفاده کنيد. براي خوشتيپ شدن مي توانيد از کلاه هاي لبه دار و يا کلاه هاي مخمل کبريتي استفاده کنيد.
3. انتخاب رنگ مناسب در فصل پاييز هم از نکات مهم در انتخاب لباس است. رنگ هاي تيره مثل رنگ شرابي، کبود، سرمه ايي و قرمز مايل به آبي، ارغواني و مارسالا، رنگ هاي خنثي مثل قهوه ايي، خاکستري، خاکستري آبي، شتري و سياه، رنگ هاي با تن رنگ زميني مثل بژ، سبز جنگلي، سبز تيره سدري، و زيتوني و رنگ هاي گرم مثل رنگ قرمز تيره، نارنجي تيره، پرتغالي، برنزي، طلايي، خردلي،قهوه ايي مايل به زرد و کرمي مناسب اين فصل هستند.
4. اگر مي خواهيد در فصل پاييز دامن بپوشيد، براي اينکه هم بدنتان گرم باقي بماند و هم خوشتيپ و شيک ديده شويد، مي توانيد زير آن يک جوراب شلواري با رنگ تيره بپوشيد. مي توانيد يک دامن پشمي يا مخمل کبريتي را با يک جوراب شلواري تک رنگ با رنگي تيره ست کنيد.
5. بهترين طرح ها براي لباس هاي پاييزي، لباس هاي چهارخانه و يا شطرنجي هستند.

انتخاب کفش و کيف مناسب براي پاييز
در فصل پاييز به سراغ کفش هاي جلو بسته، نيم بوت، کفش هاي غير رسمي، و کفش هاي ورزشي برويد. براي گرم شدن پاهايتان و جلوگيري از نفوذ باران مي توانيد از کفش هاي UGG استفاده کنيد يا از کفش هاي ارتشي استفاده کنيد.
اگر در فصل پاييز محل زندگيتان گرمتر است، از کفش هاي کمي خنک و سبک تر مثل ونس، تامز، و يا چاک تيلور استفاده کنيد.
بوت هاي بلند و تا سر زانو، بوت هاي تا زير زانو، و نيم بوت براي استايل پاييزي بسيار مناسبند.
کفش هايي از جنس چرم نيز در روزهاي سرد سال محافظ گرمايي خوبي براي پاها هستند.
اگر مي خواهيد در اين فصل کيف بخريد، جنس چرم و جير و رنگ هاي بين قهوه اي ،خاکي و قرمز گرم بهترين انتخاب ها هستند.
 
هنگام خريد لباس پاييزي براي کودکان تان به نکات زير توجه کنيد:
براي کودکتان لباس پاييزه اي را بخريد که جنس مناسب داشته باشد زيرا بدن کودکان حساس تر است و ممکن است به نوع پارچه واکنش نشان دهد و در صورت تماس با هرگونه جنس مصنوعي، دانه هاي ريز قرمزرنگي روي پوست ظاهر گردد. جنس پارچه هاي پنبه اي و کتاني براي کودکان مناسب است و لباس هاي پشمي در صورت تماس مستقيم با پوست ممکن است ايجاد حساسيت کند.
به تنوع رنگ و کيفيت، لباس بچگانه پاييزه دقت کنيد. رنگ هاي شاد و شفاف و زنده براي کودک خود انتخاب کنيد تا با روحيه لطيف کودکتان هماهنگ باشد. کودکان بيشتر مايل به پوشيدن رنگ هاي قرمز، سبز، نارنجي، زرد، آبي و صورتي هستند.
استفاده از کلاه به حفظ سلامت کودک کمک مي کند زيرا گرماي بدن از طريق سر هدر مي رود. در خريد کلاه بايد دقت کنيد و کلاه هاي بافتني بخريد که از سر و صورت، کودک محافظت کند. براي حفاظت گردن و صورت و گوش هاي کودک بايد از شال استفاده کنيد.
براي کودک شلوارهايي بخريد که کمربند يا زيپ نداشته و کمر آن ها کشي باشد.
براي کودک خود جوراب ضخيم و ساق بلند بخريد.
در فصل پاييز براي فرزند خود سوئيت شرت بخريد.
براي کودک خود دستکش هاي ضد آب بخريد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره