نماد آخرین خبر

تأثیر نقاشی روی دیوار بر دکوراسیون داخلی

منبع
بروزرسانی
تأثیر نقاشی روی دیوار بر دکوراسیون داخلی

زيباشهر/ نقاشي روي ديوار، يکي از جالب ترين ايده ها براي تغيير دکوراسيون داخلي است که در صورت طراحي مناسب و رسم درست، تأثير فراواني بر زيبايي خانه و محل کار مي گذارد. رنگ‌ها در زندگي ما نقش پر رنگ و بعضاً بسيار موثري را ايفا مي‌کنند و ما بدون توجه به آن‌ها و همين طور عدم استفاده از آن‌ها دچار مشکلات عديده‌اي در زندگي شخصي و اجتماعي خود مي‌شويم. رنگ‌ها باعث پديدار شدن احساسات، خلق و خو شده و همين موضوع دليل محکمي شده است تا طراحان و معماران و مالکان فضا (خانه يا اداره) به فکر ايجاد تنوع، به روز نگه داشتن مداوم و توليد خلاقيت براي تغيير رنگ بيافتند.

نقاشي روي ديوار پذيرايي
اتاق پذيرايي يکي از مهم‌ترين مکان‌ها در هر خانه‌اي است و بيشتر از هر مکان ديگر در معرض ديد ميهمان‌ها و افراد خانواده است، پس بايد در طراحي دکوراسيون داخلي پذيرايي از انواع ايده‌هاي خلاقانه و جذاب استفاده کنيد. کشيدن نقاشي با مناظر طبيعي روي ديوار در شما احساس نشاط و شادابي را زنده مي‌کند.

طرح هاي انتزاعي روي ديوار
سطح ديوارتان را با رنگ مورد علاقه تان بپوشانيد سپس يک طرح گرافيکي و انتزاعي انتخاب کنيد و به وسيله قلمو و رنگي مکمل يا متضاد رنگ اصلي ديوار اين نقش ها را روي ديوار ايجاد کنيد.

استفاده از اسفنج
اين روش سال‌ها است که مورد استفاده قرار مي‌گيرد، تنها کافي است يک اسفنج خشک را به رنگ آغشته کنيد و با آن به سطح ديوار مورد نظرتان ضربه بزنيد. اين عمل را چند بار انجام دهيد، دقت کنيد که ضربه‌هاي‌تان بايد آرام و مداوم باشد تا به ميزان غلظت مورد نظرتان برسيد. اگر از طيف‌هاي مختلف رنگ استفاده کنيد، به کار نهايي خود عمقي ظريف و نامحسوس مي‌بخشيد. نقاشي روي ديوار، يکي از جالب ترين ايده ها براي تغيير دکوراسيون داخلي است که در صورت طراحي مناسب و رسم درست، تأثير فراواني بر زيبايي خانه و محل کار مي گذارد.


نقاشي با شابلون ديواري
استنسيل راه‌حلي آسان براي نقاشي روي ديوار‌ها هستند. استنسيل‌هاي متفاوت به طرح‌ها و رنگ‌هاي گوناگون مثل خوشنويسي‌ها و تايپو گرافي‌ها در بازار موجود است به سادگي مي‌توانيد آنها را تهيه کنيد و به ديوار خود جلوه بي‌نظيري ببخشيد.

نماي آجري در ديوارهاي داخلي
به راحتي مي توانيد توهم وجود نماي آجري را روي ديوارهاي خانه خود به وجود بياوريد. براي اين کار احتياج به يک تخته با ابعاد نه چندان بزرگ خواهيد داشت، تخته اي که بتوانيد آن را به راحتي بلند کنيد. بعد از آن به تعدادي اسفنج احتياج خواهيد داشت که سطح اين تخته را بپوشانند، اسفنج ها را روي تخته بچسبانيد و آن را به شکل يک مهر در بياوريد، رنگ آجر روي آن بزنيد و به سراغ ديوار ها برويد.

نقاشي روي ديوار اتاق خواب
يکي از بهترين ايده‌ها براي دکوراسيون اتاق خواب، کشيدن نقاشي‌هاي زيبا و چشم نواز روي ديوار اتاق خواب است. شما مي‌توانيد طرح‌هاي دلخواه خود را روي ديوار اتاق خواب منزل‌تان به راحتي و در ابعاد دلخواه نقاشي کنيد و از تماشاي آن نهايت لذت را ببريد. دکوراسيون اتاق خواب روي خواب شما تأثير‌گذار است و براي داشتن تجربه خواب مفيد و کافي بايد فضاي مناسبي را در درون اتاق خواب ايجاد کنيد.


ايجاد نقش‌هاي برجسته
سطح ديوارتان را با رنگ مورد علاقه‌تان بپوشانيد و زماني که رنگ‌ها هنوز کامل خشک نشده‌اند، با استفاده از قلم مو‌هايي با سري بلند و همچنين کاردک‌هاي پتينه کاري طرح‌هاي مختلف مانند بافت‌هاي افقي و عمودي ايجاد کنيد. دست‌تان براي ايجاد اين طرح‌ها باز باز است، هر طرحي را انتخاب کنيد که فکر مي‌کنيد بيشتر با دکوراسيون داخلي خانه‌تان ست است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar