نماد آخرین خبر

4 روش تضمینی برای برق انداختن کفش‌های سفید

منبع
خراسان
بروزرسانی
4 روش تضمینی برای برق انداختن کفش‌های سفید

خراسان/ اگرچه ممکن است خريد کفش‌هاي سفيد براي شما به عنوان يک خانم جزو انتخاب‌هاي اول‌تان باشد اما فکر کردن به تميز کردن و کدر نشدن آن احتمالا شما را از خريدنش منصرف مي‌کند. در اين مطلب ما به شما چند روش ساده و کارساز آموزش خواهيم داد تا از اين به بعد دغدغه تميز و سفيد ماندن کفش‌هاي سفيدتان را نداشته باشيد.

 استفاده از مايع سفيدکننده خيلي رقيق 
براي شست‌وشوي کفش سفيد اغلب توصيه مي‌شود يک پيمانه سفيدکننده را با پنج پيمانه آب مخلوط کنيد و با کمک يک مسواک کهنه آن را داخل مايع سفيدکننده‌ رقيق شده فرو ببريد و خيلي ملايم روي سطح کفش بکشيد. سپس کفش را با آب ولرم بشوييد. از رقيق بودن اين محلول کاملا مطمئن شويد و گرنه خيلي زود شاهد لکه‌هاي زرد روي کفش‌هاي سفيدتان خواهيد بود.
 تميز کردن لکه‌هاي نه چندان جدي با پارچه و سرکه
براي رفع لکه‌هاي کوچک و ناچيز ناشي از گرد و خاک و کثيفي روي کفش سفيد مي‌توانيد از محلول رقيق شده سرکه با آب استفاده کنيد. يک دستمال پارچه‌اي را به سرکه آغشته کنيد و به آرامي کتاني‌هاي پارچه‌اي سفيد را با آن بشوييد و لکه‌هاي سطحي را از بين ببريد.

 استفاده از شامپوهاي ملايم براي لکه‌هاي روغني 
براي اين کار کافي است در اولين فرصت با يک شامپوي ملايم، آب ولرم و مسواک يا يک دستمال کهنه به آرامي لکه روغن خوراکي يا روغن سياه کف خيابان را پاک کنيد.
 رفع زردي لژ سفيد کفش با مسواک
لبه‌هاي لاستيکي سفيد کفش بعد از يک هفته پوشيدن به‌ تدريج زرد مي‌شود. دراين‌ صورت با همه نو بودن خود کفش، اين لبه‌هاي زرد ظاهري کهنه به کفش‌ها مي‌دهند. براي تميز کردن اين لبه‌هاي سفيد از مسواک آغشته به محلول آب ولرم و صابون يا خميردندان استفاده کنيد.
 اين 3 نکته را هم فراموش نکنيد
 سرعت خشک‌شدن کفش‌ها هرچقدر سريع‌تر باشد احتمال بدرنگ شدن آن‌ها هم کمتر مي‌شود. براي اين کار داخل کفش‌ها را از دستمال کاغذي حوله‌اي پر کنيد تا رطوبت را جذب کند و زودتر خشک شود.
کفش‌هاي سفيدتان را بعد از استفاده در جاکفشي و در سايه قرار دهيد چون اشعه‌هاي نور خورشيد باعث تغيير رنگ کفش‌ها مي‌شوند.
 بند کفش‌ها را کافي است با آب ولرم و صابون ملايم بشوييد و آن‌ها را زير نور آفتاب خشک کنيد
مترجم : فاطمه قاسمي منبع: whowhatwear،wikihow

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar