نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
دخترونه زنونه

چند صبحانه ساده و مغذی برای کودکان

منبع
خراسان
بروزرسانی
چند صبحانه ساده و مغذی برای کودکان

خراسان/ همه مي‌دانيم که صبحانه مهم‌ترين وعده‌ غذايي است البته صبحانه‌اي که حاوي ويتامين‌ها، پروتئين‌ها و مواد مغذي باشد. در کودکان اين اهميت به دليل بالا بودن سوخت‌و‌ساز بدن‌شان بيشتر هم مي‌شود. بنابراين انتخاب هوشمندانه يک صبحانه ايده‌آل هم باعث افزايش قدرت يادگيري و تمرکز در کودک مي شود و هم او را تحريک به خوردن ميان وعده‌‌هاي ناسالم نمي‌کند. ضمن اين‌که در بهبود خلق‌و‌خو و رفتار کودک هم تاثيرگذار است. در اين مطلب  چند صبحانه سالم، سريع و بي‌دردسر را معرفي مي‌کنيم:
     جو دو‌‌سر و شير
غلات سبوس‌دار، گلوکز را به آرامي در خون آزاد و انرژي تمام روز کودک را فراهم مي‌کند. براي تهيه اين صبحانه، جو دوسر را از شب قبل در شير بخيسانيد و با توجه به ذائقه کودک‌تان به آن انواع مغزها، ميوه خشک و تازه و... اضافه کنيد.
     سيب درختي و کره بادام‌زميني
براي تهيه اين صبحانه چند ثانيه‌اي کافي‌است، سيب را به چهار قسمت برش بزنيد و آن را به کره بادام‌زميني آغشته کنيد. سيب هم حاوي فيبر و تقويت کننده‌اي مثل ويتامين C است و هم کلسترول بد را در بدن کاهش مي‌دهد. کره بادام زميني هم مقدار زيادي اسيد چرب ضروري و پروتئين دارد و با خوردن آن کودک روزش را با قدرت آغاز مي‌کند.
     کره بادام زميني و نان 

روي پنکيک، نان تست يا هر نان ديگري که در خانه داريد کمي کره بادام بماليد و با موز و عسل آن را مغذي‌تر کنيد. پروتئين موجود درکره بادام بيشتر از چربي آن است و توصيه ما بيشتر مصرف کره بادام است تا کره بادام‌زميني. بهتر است از نان‌هاي فراوري‌شده دوري کنيد زيرا يک تکه نان گندم کامل احساس سيري بيشتري به‌همراه دارد. براي تهيه‌ پنکيک هم مقداري آرد، تخم‌مرغ و شير را مخلوط و آن را در تابه‌اي سرخ کنيد.
     تست فرانسوي
اين نان يک گزينه ساده و هيجان‌انگيز براي يک صبحانه خوشمزه و سالم است. نان تست را به مدت ۳۰ ثانيه در مخلوطي از دو عدد تخم‌مرغ، نصف ليوان شير، کمي وانيل و شکر بگذاريد. سپس کف يک تابه را چرب و نان‌ها را در آن سرخ کنيد تا طلايي شوند. درنهايت اضافه کردن پودر معطر دارچين و عسل را فراموش نکنيد.
     ماست، ميوه و گرانولا
يک بشقاب از ميوه‌هاي تازه و رنگين علاوه بر تامين ويتامين‌ها و آنتي اکسيدان‌ها باعث جذاب‌تر شدن بشقاب صبحانه هم مي‌شود. براي تهيه آن، ماست، ميوه و گرانولا را در يک ظرف با هم ترکيب و در صورت تمايل روي آن عسل يا شربت آلبالو اضافه کنيد. ماست ساده علاوه بر داشتن همه خواص شير حاوي باکتري هايي است که براي سلامتي مفيد هستند. گرانولا هم معمولا حاوي جوپرک، مغزها، عسل، شکر قهوه‌اي، برنج بوداده، ميوه‌هاي خشک مثل کشمش و خرما و... است.
منبع: lifedie، kidshealth

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar