نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
دخترونه زنونه

دوستانم مدام حرف‌های ناامید کننده می‌زنند

منبع
خراسان
بروزرسانی
دوستانم مدام حرف‌های ناامید کننده می‌زنند

خراسان/ من 28 ساله هستم، ديپلم دارم و احساس نااميدي مي‌کنم. دوستاني دارم که آن‌ها هم مدام حرف‌هاي نااميدکننده مي‌زنند. البته بي‌راه هم نمي‌گويند، واقعا با اين اوضاع کار و اقتصاد و... يک جوان براي پيشرفت بايد خيلي تلاش کند. حالا سوالم اين است که من الان بايد چه کار کنم؟
 احساسي که اکنون در خود داريد، همان طور که خودتان هم به آن اشاره کرده‌ايد، نااميدي است. شايد گاهي با کمي ناراحتي و عصبانيت هم همراه باشد. به نظر مي‌رسد روي اهداف و پروژه هاي خود کار مي‌کنيد اما راه به جايي نمي‌بريد. قبل از هر چيز از خود سوال کنيد، چه کاري در اين شرايط جواب مي‌دهد؟  به دقت فکر کنيد، مطمئناً يک راه پيدا مي‌کنيد که به شما کمک کند. با مطرح کردن اين سوال، خودتان را از دايره افکار منفي و نااميد کننده، نجات خواهيد داد.
حواس‌تان به موفقيت‌هايتان هست؟
پيامک‌تان به شدت منفي است. آيا هيچ توانايي، موفقيت و... در زندگي‌تان نداشته‌ايد؟ از امروز هر کاري را که با موفقيت انجام مي‌دهيد، يادداشت کنيد. اگر اين کار را به صورت ماهانه انجام دهيد، آن‌وقت مي‌توانيد دريابيد که در طول يک ماه تا چه حد پيشرفت کرده‌ايد. اگر هم ديديد که در فهرست شما موارد زيادي نوشته نشده است، چشم‌هايتان باز مي‌شود. با تهيه اين فهرست مي‌توانيد به راحتي تشخيص دهيد که در کدام زمينه‌ها مؤثرتر عمل کرده ايد و در کدام قسمت‌ها نياز به تلاش بيشتري داريد.
انرژي‌تان را با نگراني تلف نکنيد
مسئله ديگري که ممکن است اتفاق بيفتد اين است که شما وقت زيادي را در روز صرف نگراني مي‌کنيد. نگراني يکي از بدترين راه‌هاي اتلاف انرژي است و اجازه نمي‌دهد که شما به جلو حرکت کنيد. تنها کاري که بايد انجام دهيد اين است که اهل عمل باشيد. بيشتر آن وقتي را که مي‌خواهيد صرف نگراني و ترس و منفي بافي کنيد، صرف مثبت انديشي کنيد. گاهي اوقات چيزها بدتر از آن چه هستند به نظر مي‌رسند، تنها به اين دليل که ما خودمان خسته هستيم و از نظر ذهني آمادگي نداريم. کمي استراحت و نگه داشتن حس شوخ طبعي مي‌تواند به شما کمک کند. 
جمع دوستانه‌تان را پالايش کنيد
همنشيني با افرادي که مدام افکار منفي‌شان را مطرح مي‌کنند، تاثير منفي روي روان شما خواهد گذاشت. در اولين فرصت بايد فکري به حال دوستان‌تان بکنيد و در صورت نياز، ارتباطتان با آن‌ها را حتي در فضاي‌مجازي قطع کنيد.

نويسنده : احترام اسماعيل‌زاده | روان‌شناس

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره