نماد آخرین خبر

شخصیت شناسی و روانشناسی از روی رنگ چشم!

منبع
زيبامون
بروزرسانی
شخصیت شناسی و روانشناسی از روی رنگ چشم!

زيبامون/ طبق آمارهايي که وجود داره، تقريبا 79 درصد از مردم جهان داراي رنگ چشم قهوه‌اي، 8 تا 10 درصد، داراي رنگ چشم آبي، 5 درصد داري رنگ چشم فندقي و عسلي و فقط 2 درصد داراي رنگ چشم سبز هستند!
محققان علاوه بر ارائه اين آمار، سعي کردند تا ويژگي‌هاي شخصيتي خاص براي هر رنگ چشم رو هم پيدا کنند و برخي از الگوهاي رايج شخصيت شناسي و روانشناسي از روي رنگ چشم رو هم کشف نمايند!
ما در اين بخش از زيبامون دات کام تصميم گرفتيم تا به شما بگيم که افراد مختلف با توجه به رنگ چشم خود، چه ويژگي‌هاي شخصيتي دارند و چطور ميتونيم از روي رنگ چشم افراد، به شخصيت دروني انها پي ببريم! با ما همراه باشيد و اطلاعات جالبي در اين زمينه کسب کنيد.

1. زنان داراي رنگ چشم روشن، قدرت تحمل درد بيشتري نسبت به زنان داراي رنگ چشم تيره دارند!
يک مطالعه در اين زمينه ثابت کرده است که زنان داراي رنگ چشم سبز يا آبي، بهتر و بيشتر از زنان داراي رنگ چشم قهوه‌اي يا فندقي ميتونن درد و استرس رو تحمل کنند! اينطو ر به نظر ميرسد که در دوران بارداري و زايمان نيز گروهي از زنان که داراي رنگ چشم روشن هستند، درد و ناراحتي کمتري دارند!

علاوه بر اين، آنها پس از زايمان و تولد نوزاد، اضطراب و افسردگي پس از زايمان کمتري رو تجربه مي‌کنند اما گروهي از زنان که داراي رنگ چشم تيره هستند، افکار منفي بيشتري داشته‌اند!

2. افرادي که داراي رنگ چشم قهوه‌اي هستند، قابل اعتمادترند!
طبق نظر سنجي که بين 1016 خانم که رده سني آنها بين 16 تا 35 سال انجام گرفته شد، به اين نتيجه رسيدند که ويژگي‌هاي خاص در برخي زنان، با رنگ چشم آنها در ارتباط بود. به بيان بهتر، افرادي که داراي رنگ چشم قهوه‌اي بودند اغلب مهربان‌تر و باهوش‌تر قلمداد مي‌شدند و مردم تمايل دارند تا به اين افراد اعتماد بيشتري داشته باشند!

3. افراد داراي رنگ چشم آبي، معمولا شيرين و جذاب شمرده مي‌شوند!
همين نظرسنجي که در بالا به آن اشاره شد، نشان داد که افرادي که داراي رنگ چشم روشن هستند، به روشهاي مختلفي درک مي‌شوند! در حقيقت، اين افراد مهربان‌تر و شيرين‌تر شمرده ميشن در حاليکه به نظر ميرسد افراد داراي رنگ چشم تيره، باهوش‌تر هستند!
علاوه بر اين، افراد داراي رنگ چشم روشن و به ويژه رنگ چشم آبي، از نظر ساير افراد بسيار جذاب و شيرين بوده و توجهات رو به خودشون جلب مي‌کنند!

4. افراد داراي رنگ چشم سبز، افرادي خلاق و گمراه کننده هستند!
29 درصد از افرادي که در اين نظر سنجي حضور داشتند، افراد داراي رنگ چشم سبز رو به عنوان جذاب‌ترين افراد معرفي کردند! علاوه بر اين، رنگ چشم سبز، نوعي خلاقيت و گمراه کنندگي رو هم به تصوير ميکشه. به غير از اين مورد، چنين چشمهايي در برخي مناطق، شيطاني تقلي مي‌شوند! البته اين موضوع ميتونه درست هم باشه چراکه اين رنگ چشم بسيار نادر و کمياب هست!

5. مردان داراي رنگ چشم روشن، مشکلات روانپزشکي بيشتري نسبت به زنان داراي رنگ چشم روشن دارند!
طبق مطالعه‌اي که بر رو افراد داراي رنگ چشم قهوه‌اي روشن انجام گرفته، به يک نتيجه جالب رسيده‌اند! نتيجه اين مطالعه علمي اين هست که افراد داراي رنگ چشم قهوه‌اي روشن، مشکلات روانشناسي و روانپزشکي بيشتري نسبت به افراد داراي رنگ چشم قهوه‌اي تيره يا رنگ چشم مشکي دارند!
علاوه براين، مردان داراي رنگ چشم روشن، با مشکلات بيشتري در اين زمينه مواجه هستند و اين نسبت در مردان چيزي در حدود 67.48 درصد هست!

6. زنان داراي رنگ چشم سياه، داراي اعتماد به نفس پاييني هستند!
بر طبق مطالعات انجام گرفته در اين زمينه، به اين نتيجه رسيدند که 65.38 درصد از زناني که داراي رنگ چشم سياه هستند، روابط اجتماعي خوبي ندارند و به اصلاح اجتماعي نيستند!
علاوه بر اين، زنان داراي رنگ چشم سياه در مقايسه با مردان با همين رنگ چشم، از اعتماد به نفس و جاه طلبي کمتري برخوردار هستند. مردان داراي رنگ چشم سياه، شخصيت پوياتري دارند و همچنين جز افراد گرم مزاج، بدون دور انديشي و عاشق ماجراهاي خطرناک دسته بندي ميشن.

7. افراد داراي رنگ چشم آبي، از امتحان کردن چيزهاي جديد لذت ميبرند!

طبق نظر سنجي انجام گرفته در اين زمينه به اين نتيجه رسيدند که افراد داراي رنگ چشم آبي، افرادي با فکر باز و سنجيده، مهربان و با اعتماد به نفس هستند. اين افراد از امتحان کردن چيزهاي جديد، يافتن دوستان جديد، ماجراجويي و فعاليتهاي سالم نيز لذت ميبرند.

8. افراد داراي رنگ چشم فندقي يا عسلي، زماني که تحت فشار هستند، عملکرد خوبي دارند!
50.7 درصد از افرادي که داراي رنگ چشم فندقي و عسلي هستند، فقط در مواقعي که تحت فشار و استرس قرار مي‌گيرند، عملکرد خوبي خواهند داشت و همچنين اشتياق خيلي زيادي نسبت به شغل و حرفه خود نشان مي‌دهند.
جالبه بدونيد زنان داراي رنگ چشم فندقي، عسلي و سبز از نظر مردان، جز جذابترين زنان محسوب ميشن!

9. افراد داراي رنگ چشم سبز، به آينده خود، خوش‌بين‌تر هستند!
افراد داراي رنگ چشم سبز در فعاليتهايي مثل تعيين اهداف، خوش بيني نسبت به آينده و اشتياق نسبت به شغلشان، نسبت به افرادي که داراي رنگ چشم فندقي هستند، بهتر عمل مي‌کنند.
چنين افرادي، اهداف زندگي خودشون رو به طور مکرر تعيين مي‌کنند و براي رسيدن به اهدافي که از نظرشون اهميت بيشتري داره، هديه در نظر مي‌گيرند!

10. افراد داراي رنگ چشم قهوه‌اي، ترجيح مي‌دهند زندگي رو به طور کامل انجام دهند!
36.5 درصد از افرادي که داراي رنگ چشم قهوه‌اي هستند يک کار رو به خوبي انجام داده‌اند: زندگي در لحظه حال به طور تمام و کمال!
اين گروه از افراد، ميتونن تماس چشمي رو به طور طبيعي و خيلي خوب حفظ کنند که ميتونه در محيط کار براي اونها بسيار مفيد و موثر باشه!

سخن آخر
طبق اين نظر سنجي، بالاتريي امتياز از نظر جذابيت به افرادي که داراي رنگ چشم خاکستري بودند، تعلق گرفت. اما باز هم در اين مورد، تفاوتهايي بين جنسيت وجود داشت.
جذابترين رنگ چشم زنان از نظر مردان، رنگ چشم خاکستري بود. (رنگ چشم آبي در جايگاه دوم قرار گرفت).
جذابترين رنگ چشم مردان از نظر زنان، رنگ چشم سبز و فندقي بود!

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره