نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
  2. برگزیده
دخترونه زنونه

چگونه شوهر را به زندگی دلگرم نگه داریم؟

منبع
جوان آنلاين
بروزرسانی
چگونه شوهر را به زندگی دلگرم نگه داریم؟

جوان آنلاين/ اگر شما و همسرتان طبق عادت با هم کم حرف مي‌زنيد يا وقتي شوهرتان وارد خانه مي‌شود، مي‌خوابد يا به سراغ تلويزيون مي‌رود يا بين شما دلخوري از قبل وجود دارد، برخورد مناسب و مادرانه همراه با يک فنجان چاي و بيسکوئيت يا يک پيش‌دستي ميوه و شربت مي‌تواند نتيجه مناسبي داشته باشد 
 حفظ نشاط و هيجان پيوند ازدواج با وجود فشار‌هاي زندگي روزانه مي‌تواند براي زوجين جوان چالش‌برانگيز باشد. خوشبختانه با روش‌هاي ساده‌اي مي‌توانيد همسرتان را با انگيزه و زندگي خود را شکوفا و سرزنده نگه داريد. پس از ازدواج و درگيرشدن با امور روزمره، عشق و علاقه به راحتي مي‌تواند تبديل به يک پديده فراموش شده زن و شوهري بشود؛ بنابراين حتماً براي کار‌هايي مانند صرف شام زير نور شمع، پياده‌روي، طبيعت‌گردي، گفت‌وگوي دو نفره و... وقت بگذاريد. شعله علاقه و هيجان و توجه به روح و جسم يکديگر را هميشه متعادل نگه داريد. گاهي زوجين احساس مي‌کنند تقريباً مثل دو هم اتاقي در يک خانه شده‌اند؛ بسياري از زوجين در دوران نامزدي يا صرفاً ماه‌هاي اول ازدواج نسبت به هم توجه ويژه دارند و پس از آن درگير روزمرگي مي‌شوند. اجازه ندهيد با گذشت زمان ابراز علاقه روز‌هاي اول از پنجره خانه‌تان پرواز کند و برود. عواطف و احساسات نبايد خاتمه يافته و جاي خود را به واقعيت‌هاي ديگر زندگي بدهد.

وقتي همسرتان وارد خانه مي‌شود، به گرمي به او سلام کنيد و خوشامد بگوييد. متأسفانه بسياري از خانم‌ها به ويژه خانم‌هاي داراي فرزند، ورود شوهرشان به خانه را مترادف با شروع گلايه در مورد بچه‌ها يا ساير مشکلات طي روز مي‌دانند. خوشامدگويي به نحو پسنديده و با لحني مثبت راه را براي تعامل بعدي شما باز و خانه را به عنوان مکاني راحت و شاد تداعي مي‌کند. بديهي است زوجين بايد سخت تلاش کنند تا زندگي مشترک را اداره کنند، اما نبايد از توجه به روح و جسم يکديگر غافل شوند. مراقب باشيد در يک روال کسالت‌آور و خسته‌کننده گير نکنيد.


اگر شما و همسرتان طبق عادت با هم کم حرف مي‌زنيد يا وقتي شوهرتان وارد خانه مي‌شود، مي‌خوابد يا به سراغ تلويزيون مي‌رود يا بين شما دلخوري از قبل وجود دارد، برخورد مناسب و مادرانه همراه با يک فنجان چاي و بيسکوئيت يا يک پيش‌دستي ميوه و شربت مي‌تواند نتيجه مناسبي داشته باشد. به خواسته‌ها و نياز‌هاي همسر خود گوش کنيد. سعي کنيد بفهميد ترجيح او چيست و چه مي‌خواهد؟ از او بپرسيد که چه چيزي دوست دارد و چه مي‌خواهد؟ اين سؤال به خودي خود مي‌تواند يک چرخش مثبت در ارتباط طرفين باشد. معمولاً آقايان با يک غذاي خوشمزه خلق‌شان تغيير مي‌کند. شام يا دِسر مورد علاقه او را تهيه کنيد. غذاي خوب و مورد علاقه به واقع مي‌تواند روح را هم تغذيه کند.

صرف وقت و دقت در پخت يک وعده غذاي خانگي و سفره‌آرايي زيبا مي‌تواند به هر شوهري نشان دهد که چقدر خانم خانه او را دوست دارد. با گذشت زمان و تلاش همسرتان براي تأمين معاش خانواده، انگيزه و پيداکردن وقت براي گذراندن زماني با يکديگر بسيار سخت مي‌شود. حداقل هفته‌اي يک بار با مشارکت هم غذاي خانگي تهيه کنيد و به پارک يا مکان مناسبي برويد و از يک شب خوب و آرام لذت ببريد. حتي مي‌توانيد فعاليتي ماجراجويانه‌تر مثل کوهنوردي انجام دهيد. توصيه ديگر اينکه جذاب و با اعتماد به نفس رفتار کنيد. جذاب بودن هميشه به معناي رسيدگي به ظاهر نيست بلکه به معناي نشان دادن اعتماد به نفس و رفتاري دلسوزانه هم هست.

دقت کنيد رفتاري مهربان نسبت به همسرتان داشته باشيد و هميشه به احساسات او توجه کنيد. همه ما به عنوان انسان روز‌هاي خوب و بد را پشت‌سر خواهيم گذاشت. چنانچه زماني حالت غم يا افسردگي پيدا کرديد، نبايد سعي کنيد احساسات خود را پشت نقابي پنهان کنيد، اما از آن‌سو سعي کنيد فردي دلپذير باشيد. لبخند بزنيد. سيگنال‌هاي بصري به اندازه کلمات داراي اهميت هستند. خسته‌ايد. کم‌خوابي داريد. مشکلات مالي حوصله لبخند، نرمش و تحرک را از شما گرفته، اما باز شما بي‌انگيزگي را از رو ببريد! امور زندگي جريان خود را طي مي‌کند؛ منتها با رسيدگي به جسم، روح و روانتان با نشاط‌تر مي‌شود. وقتي احساس مطلوبي داريد، اعتماد به نفس و قواي جسماني شما آشکار مي‌شود و مي‌درخشد. اگر ماشين داريد، به يک سفر جاده‌اي بدون مقدمه و برنامه‌ريزي نشده برويد؛ مثلاً به مکاني که هر دو براي مدتي خواستار ديدن آن بوديد.

اگر اهل طبيعت‌گردي هستيد، با هم به دل طبيعت برويد. وسايل ضروري را برداشته و به جنگل برويد تا مدتي را به تنهايي در يک تعطيلات کوتاه بگذرانيد که هزينه‌تان هم زياد نشود. رفتن به يک تفرجگاه جنگلي يا روستايي يا مزارع گردشگري که اين روز‌ها طرفداران زيادي پيدا کرده، مي‌تواند بسيار جذاب باشد؛ به خصوص وقتي که يک شب را زير ستاره‌ها بگذرانيد. از دل طبيعت چيزي انتخاب کنيد و به همسرتان بدهيد. چيزي در طبيعت که براي شما خاص باشد. اين چيز مي‌تواند يک سنگ به شکل قلب، پوسته صدفي زيبا در ساحل يا حتي يک شاخه کوچک درخت از مسير پياده‌روي شما باشد.

به همسر خود بفهمانيد که اين نشانه موجود در طبيعت شما را به ياد او مي‌اندازد. يادداشت‌هاي محبت‌آميز در گوشه کنار خانه قرار دهيد، طوري که همسرتان آن‌ها را ببيند، اما همين جا متوقف نشويد! جملات زيبا را در لبه جيب لباس‌هاي او بگذاريد يا يک يادداشت «دوستت دارم، ان‌شاءالله به سلامت برگردي» يا «برايت يک روز خوب آرزو مي‌کنم» را روي فرمان اتومبيل بچسبانيد. حرکات کوچکي مثل اين باعث مي‌شود که او در طول روز لبخند بزند و واقعاً با انرژي مسير خود را طي کند. او را با چيز جديدي آشنا کنيد.

آيا اخيراً کتابي عالي خوانده‌ايد؟ يافته‌هاي خود را با همسرتان در ميان بگذاريد. گاهي بدون دليل براي او هديه‌اي هر چند کوچک بخريد. براي عکس دو نفره خودتان قاب زيبايي بخريد. يک تصوير گاهي به اندازه هزاران کلمه ارزش دارد و قاب گرفتن تصويري از شما و همسرتان راهي عالي براي نشان دادن آن است که همسرتان تا چه حد براي شما اهميت دارد. براي او يک هديه دست‌ساز درست کنيد. خلاقيت به خرج دهيد و با اين فعاليت‌هاي عاشقانه او را خوشحال کنيد. وقتي خانه خود را به مکاني راحت تبديل کرديد که به نوعي حسن روابط فيمابين را نشان مي‌دهد، خانواده همسر خود را براي صرف ناهار يا شام دعوت کنيد.

قطعاً شوهر شما از تلاش‌تان براي رسيدگي و توجه به آن‌ها و کوشش‌تان براي اينکه احساس راحتي و به گرمي پذيرايي‌شدن کنند، قدرداني خواهد کرد. خيلي مهم است که با يکديگر صادق و شفاف باشيد. ارتباطات در هر رابطه‌اي مهم است. حتماً به يکديگر بگوييد که چه احساسي داريد حتي اگر انجام اين کار ناراحت‌کننده باشد. اگر احساس مي‌کنيد تلاش زيادي کرده‌ايد که رضايت همسرتان را به‌دست آوريد، اما او به اندازه عشقي که نثارش مي‌کنيد، به شما محبت نمي‌کند يا قدردان نيست، با او در ميان بگذاريد. اغلب تنها کاري که بايد براي ايجاد يک تغيير مهم انجام دهيد ارتباط برقرار کردن درست و مؤثر است تا مسائل مختلف در آينده به يک بحران تبديل نشوند.
در خاتمه مقاله توصيه مي‌کنم به هويت و شخصيت خودتان هم توجه کنيد. براي خود وقت بگذاريد و به عنوان يک فرد از خودتان هم محافظت کنيد. به ظاهر خود توجه کنيد. به‌قول ضرب المثل قديمي «زن شاد، زندگي شاد.» وقتي شما در درون خود احساس ايمني و شادي کنيد، همسرتان در کنار شما خوشحال خواهد بود.
برگرفته با جرح و تعديل از سايت: wikihow. com
احمد کريم‌زاده آقاعلي

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar