نماد آخرین خبر

نکات مهم هنگام خرید، نگهداری و شستشوی لباس زیر

منبع
مجله دلگرم
بروزرسانی
نکات مهم هنگام خرید، نگهداری و شستشوی لباس زیر

مجله دلگرم/ مراقبت از لباس زير نقش مهمي در سلامت زنان دارد، اما شايد هنوز بسياري از ما اطلاعات زيادي در مورد آن نداريم. به عنوان مثال، آيا مي دانيد برخي از پارچه ها از برخي ديگر در حفظ سلامتي براي انسان اهميت بيشتري دارند؟ اين مسائل که ممکن است زياد در مورد آنها صحبت نشود، نقش مهمي در سلامتي شما دارند و حتي مي توانند روحيه شما را تحت تأثير قرار دهند.

نکات شستشو لباس زير زنانه
شستشوي لباس هاي زير به صورت اصولي را بايد جدي گرفت، زيرا اين عمل يکي از راه هايي پيشگيري از بيماري ها است و بانوان بايد براي اين موضوع به اندازه کافي وقت بگذارند. سعي کنيد تا جايي که براي شما امکان پذير است خريد شورت نخي زنانه را در نظر داشته باشيد و اين موارد را اجرا کنيد تا زندگي شما از سلامتي و شادي سرشار شود.

شستشوي لباس زير با صابون ضد حساسيت

بيشتر از لباس هاي معمولي بايد از لباس هاي زير مراقبت کنيد؛ زيرا اين لباس ها به مدت طولاني تري با حساس ترين قسمت هاي پوست شما در تماس هستند. پزشکان توصيه مي کنند، از صابون هاي ضد حساسيت براي شستن آنها استفاده شود، زيرا هر چيزي مانند صابون يا هر ماده شيميايي در بدن شما مي تواند باعث التهاب، خارش يا واکنش هاي آلرژيک شود.

بهترين راه براي از بين بردن آلودگي هاي لباس زير
پزشکان توصيه مي کنند لباس زير خود را به مدت 5 دقيقه در خشک کن قرار دهيد يا پس از شستن اتو کنيد. زيرا اين اقدامات مي تواند باکتري هاي اضافه شده در حين شستشو را از بين ببرد. خشک کردن يا اتو کردن براي از بين بردن اين باکتري ها کافي است.
اگر يکي از اعضاي خانواده شما بيمار است لباس زير خود را با لباس هاي وي شستشو ندهيد. در ماشين لباسشويي شما به اندازه کافي باکتري وجود دارد؛ نيازي به افزايش تعداد آنها نيست. اين امر خصوصاً در مورد افرادي که لباس خود را کمتر شستشو مي کنند بيشتر صدق مي کند. لباس هاي زير را جداگانه بشوييد تا آلودگي باکتريايي کاهش يابد و از آلودگي لباس هاي ديگر جلوگيري شود.
اگر بر روي يکي از لباس هاي شما مقداري خون وجود دارد، سعي کنيد تا آنجا که ممکن است آن را از روي لباس پاک کرده و اين دست لباس ها را در تماس با لباس هاي زير خود قرار ندهيد.
چنانچه يکي از افراد خانواده شما در بيمارستان کار مي کند، لباس هاي او را به صورت جداگانه بشوييد تا هيچ برخوردي با لباس هاي زير نداشته باشد.

نکاتي که موقع خريد شورت و سوتين بايد در نظر بگيريم
خريد لباس زير زنانه بايد با وسواس و دقت فراوان صورت پذيرد؛ زيرا اين دسته از لباس ها تماس بيشتري با پوست انسان دارند و اگر از نوع نامناسب آن استفاده شود، ممکن است آسيب هايي را به پوست وارد کند. به همين دليل انتخاب درست و مناسب اين لباس اهميت زيادي دارد و نبايد از آن غفلت کرد. در ادامه نکاتي را ذکر خواهيم کرد که خوب است به هنگام خريد آنها را در نظر داشته باشيد.

قيمت و کيفيت لباس زير

قيمت و کيفيت لباس زير مانند شورت و سوتين زنانه دو مورد از مهم ترين فاکتورهايي هستند که يک لباس بايد حتما از آنها برخوردار باشد. لباس زيري را خريداري کنيد که کيفيت و قيمت مناسب داشته باشد. سعي کنيد در خريد لباس هاي زير با کيفيت، حساسيت به خرج نداده و هميشه کيفيت برايتان در اولويت باشد.
موادي که يک لباس زير با آن ساخته مي شود مي تواند باعث تحريک پوست شما شود يا احساس ناراحتي در شما ايجاد کند. از آنجا که لباسهاي زير در تماس مستقيم با پوست شما هستند، نوع ماده اي که براي توليد لباس زير و مخصوصا شورت زنانه استفاده مي شود، از اهميت فوق العاده زيادي برخوردار است.

اندازه سوتين
هميشه سعي کنيد، لباسي را خريداري کنيد که کاملا اندازه شما باشد. سايز خيلي کوچک باعث ناراحتي مي شود و همچنين مي تواند مشکلاتي براي سلامتي ايجاد کند. تحقيقات نشان داده است که لباس هاي زير تنگ گردش هوا را مختل مي کنند و همين خود عاملي است تا شرايط براي بروز بيماري ها مساعد شود. از طرف ديگر، لباس هاي زير بزرگ نيز ممکن است دردسرهايي ايجاد کنند و برهم خوردن آرامش و ايجاد ناراحتي را باعث شوند.

خريد لباس زير به صورت فصلي
يکي از نکاتي که ممکن است اغلب بانوان آن را فراموش کنند، پوشيدن لباس هاي زير متناسب با فصلي است که در آن قرار دارند. دقت در اين موضوع مي تواند راحتي و آسايش زيادي را براي شما فراهم کند.
در فصول گرم سال، از پوشيدن لباس هاي زير ضخيم اجتناب کنيد. اين دست لباس ها باعث تعرق بيش از حد شده و مي تواند شما را ناراحت و عصبي کند. در فصل هاي سرد نيز لباس هايي به تن کنيد که گرماي بدن شما را حفظ کند.


شکل و طرح لباس زير
هدف شما از خريد سوتين زنانه در شکل و طرح آن تاثير گذار است. اگر دوست داريد لباسِ راحتي به تن کنيد، بهتر است انواعي را انتخاب کنيد که ساده تر بوده و مي توانند موجب راحتي شما شوند.
در فروشگاه کالاوما انواع لباس زير مانند سوتين و شورت نخي زنانه با بهترين کيفيت و قيمت موجود ميباشد که ميتوانيد از انواع اين مدل ها ديدن کنيد و به صورت اينترنتي خريد خود را انجام دهيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره