آرگا/ نام رنگ طلايي نيز از فلز با ارزشي به همين اسم گرفته شده است که از خاصيت و قدرت بسياري برخوردار است. گفتني است که هر رنگ داراي ويژگي و شخصيت هاي منحصري نسبت به خود است که در ادامه اين مطلب به معرفي روانشناسي رنگ طلايي پرداخته ايم.
همان طور که در بخش هاي ديگري از مجله آرگا با روانشناسي رنگ سرمه اي و روانشناسي رنگ زرد به خوبي آشنا شده ايد، حتما دريافته ايد که سليقه افراد با توجه به انتخاب نوع رنگ از ويژگي هاي خاصي در رابطه با احساس و عاطفه برخوردار است. در صورتي که شناخت خوبي نسبت به رنگ ها پيدا کنيد، مي توانيد ويژگي هاي رفتاري و شخصيت اطرافيان تان را تا حدودي شناسايي و درک کنيد.

روانشناسي رنگ طلايي
به طور کلي اين رنگ از طيف هاي رنگ زرد است که با ترکيب دو رنگ زرد و کرم به دست مي آيد. اين رنگ نام خود را از عنصر طلا گرفته است که از اين رو در گروه رنگ هاي گرم قرار گرفته است.
ادامه مطلب را جهت آشنايي با شخصيت شناسي افراد علاقه مند به آن و و نماد هايي که در پي آن وجود دارد، با ما همراه شويد.

طلايي رنگ بيانگر چه مي باشد؟
به طور کلي اين رنگ به معاني زير است.

طلايي روشن بيانگر انرژي هاي روحانيت و معنوي است.
طلايي تيره به منظور ثروتمندي و قدرت است.
طلايي به معناي موفقيت و کسب پيروزي است.
نماد مهرباني، دوست داشتن و محافظت نيز مي باشد.
به معناي سطلنت و پادشاهي نيز است.


به طور کلي اجسام به رنگ طلايي روشن بسيار چشم نواز و تحريک کننده هستند که در صورتي ديگر اجسام طلايي تيره رنگ نيز گرم، قوي و عميق مي باشند.
اين رنگ در بسياري از پرچم هاي کشور مختلف به معناي وحدت، يکپارچگي و همدلي است.
 
تاثير اين رنگ بر بدن چگونه است؟
قابل تاسف است که پس از تحقيقات بسيار در اين رابطه، چنين مشخص شد که رنگ طلايي مسبب خستگي، استرس، اضطراب و تنش هاي روحي است.طلايي را به چه منظور استفاده مي کنند؟
به طور کلي اين رنگ براي برندگان رتبه اول و کساني که جايگاه بالا تري دارند، در رقابت هاي ورزشي و غيره به کار مي برند.
در مليت افراد متعلق به هندوستان؛ اين رنگ را به منظور علم، يادگيري، مراقبه ذهني و جسمي، رشد ذهني در نظر مي گيرند که از اين رو رنگ بساري از بت هاي اين کشور به رنگ طلايي است.


ژاپني هاي طلايي را به منظور قدرت و ثروت مي دانند.
از اين رنگ جذاب مي توان در بسياري از دکوراسيون هاي امروزي و مدرن استفاده کرد که در اين صورت درخشش و جذابيت خاصي به محيط مي بخشد. اين رنگ به طور کلي تنها رنگي است که به راحتي قابل ست است.
استفاده از اين رنگ در بسياري از زيور آلات، به نشانه برخورداري از جايگاه اجتماعي بسيار بالا است.
نکاتي جالب در رابطه با اين رنگ
چينيان اين رنگ را به عنوان عنصر زمين مي شناسند.
در پرچم اتحاديه اروپا از ۱۲ ستاره طلايي به روي سطحي آبي رنگ استفاده شده است که به طور کلي معناي وحدت و همبستگي را با خود براي ديگر ملل ها به همراه دارد.
گفتني است که اين رنگ در بين نارنجي و زرد قرار گرفته است.
در بين جلبک ها نوعي از آن وجود دارد که به صورت طلايي است و کثيرتا در آب هاي شيرين پيدا مي شود.
شخصيت شناسي افراد علاقه مند به طلايي
افرادي که به اين رنگ علاقه دارند، به طور کلي کساني هستند که از شخصيت جذاب و نوراني برخوردار هستند، چرا که به راحتي در افراد نفوذ مي کنند به ايجاد گرما و آرامش منجر مي شوند.
اطرافيان اين دسته از افراد با همنشيني با او نهايت لذت را مي برند و همين امر ارزش وجودي افراد علاقه مند به رنگ طلايي را در جامعه اجتماعي گسترش مي دهد.
اين دسته از افراد به طور کلي مهربان، دلسوز و صميمي هستند که به راحتي با ديگران ارتباط برقرار مي کنند.
اطرافيان از وجود اين دسته افراد به خوبي احساس قدرت مي کنند.
همچنين جامعه به اين دسته از افراد ديد مثبت تري دارد که از اين رو موقعيت و جايگاه هاي خوبي را به سوي خود جذب مي کنند و به راحتي خواسته و آرزو هايشان را به دست مي آورند.
کساني که بي حد و مرز به رنگ طلايي عشق مي ورزند، به طور کلي ويژگي هاي معنوي بسياري از خود بروز مي دهند که بي شک از شيفتگان بسياري نيز برخوردار هستند.
اين دسته از افراد دوست دارند در ازاي احترام و محبتي که نسبت به ديگران دارند، مورد توجه و اهميت نيز قرار بگيرند.
اين دسته از افراد ويژگي رهبري را در ذات خود دارند که از اين رو فکر و انديشه خود را با ديگران بسيار به اشتراک مي گذارند.
ادامه ويژگي هاي اين دسته از افراد:
روانشناسي رنگ طلايي براي شمايي که به آن علاقه داريد، بدين صورت است که در کنار تمام مواد گفته شده بسيار اصيل، قابل اطمينان، راستگو، پر قدرت و رهبر نيز هستيد. برخورداري از خصوصيت اخلاقي شاد، صميمي و اجتماعي شما را از ديگر افراد متمايز کرده است و ذات پر روحيه و شاد شما در بين ديگر افراد به راحتي نمايان مي شود.
همچنين به طور کلي از قدرت شنوندگي خوبي برخوردار هستيد که از اين رو دوستان زيادي بر اطراف خود داريد. گرما، عشق، صميميت و احترام ويژگي هايي است که ديگران را به سويتان جذب خواهد کرد و از اين رو احترام خوبي برايتان قائل هستند. همچنين با کاريزمايي که داريد بايد توجه کنيد که افراد نا درستي را به اطراف خود جذب نکنيد، چرا که اين دسته از افراد سودجو تنها به دنبال ثروت و زيبايي تان هستند.

تاثير آن در کسب و کار، اقتصاد
اين رنگ در کسب و کار و آنچه که به بازار ارائه شده است، اين موضوع را نشان مي دهد که کالا گران قيمت و هزينه بر است که توسط شرکت اختصاصي توليد و عرضه شده است. ترکيب طلايي با بنفش به منظور زيبايي و ثروت است که از اين رو کالا هاي داراي تحمل از اين ترکيب رنگ برخوردار هستند. در صورت ترکيب اين رنگ ها با مشکي مي توان، قدرت را در مقدار بالايي قرار داد.
همچنين در صورت ترکيب با رنگ آبي، به منظور راستگويي و موفقيت تلقي مي شود که با رنگ سفيد به زيبايي و وقار، احترام معنا مي گردد.
پيشنهاد مي شود که در بازار يابي هاي خود از پاکت هاي بسته بندي به رنگ طلايي استفاده کنيد، چرا که ارزش کالاي شما را افزايش مي دهد. در طراحي سايت استفاده از اين رنگ توصيه نمي شود، چرا که ظاهري نا خوشايند به آن مي بخشد. طلايي تيره با مشکي را براي آقايان و طلايي روشن با سفيد براي خانم هاي بسيار مناسب تر است.
طلايي در صورت ترکيب با سبز تيره و يا قرمز نيز مي تواند به نماد موفقيت، ثروت و اعتبار تلقي شود.

افراد متنفر از اين رنگ طلايي
شخصيت شناسي رنگ طلايي در رابطه با افرادي که از آن بيزار هستند، اين چنين مي گويد که از ثروت و موفقيت به شدت هراس دارند و يا در صورتي ديگر به آن اهميتي نمي دهند. اين افراد شايد در صورتي ديگر با ثروت هاي مادي و معنوي مشکل دارند و اگر بخواهيد که در اين رابطه واقع گرايانه تر صحبت کنيم، مي توان اين چنين گفت که ميل و رغبت خاصي به زندگي امروزي و جايگاه والا ندارند.
معرفي انواع سنگ هاي به اين رنگ
سنگ هاي طبيعي گفته شده در ادامه مطلب به رنگ طلايي هستند که مصرف کنندگان اين دسته، روانشناسي رنگ طلايي را شامل مي شوند.
الماس طلايي
کوارتز طلايي
اسپودومن
اوپال
ياقوت
تورمالين
توپاز
زرگون

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar