بيتوته/ شايد بگوييد که بهترين همسر دنيا بودن دست نيافتني است ولي بي خبر از اين که دانستن و رعايت نکته هايي بسيار ريز و ساده شما را به بهترين همسر دنيا تبديل خواهد کرد. باور نداريد؟

مثبت فکر کردن در مورد همسر
داشتن افکار مثبت درباره شريک زندگي تان به اين معني است که شما روي نکات مثبت شخصيتي شريک زندگي تان و نه نکات منفي او، تمرکز داريد. تفکر بيش از حد بر چيز هايي که شما را آزار مي دهند ، تنها باعث مي شود که شما نقاط ضعف او را بزرگتر ببينيد و اين نکات حتي بيشتر از قبل، به شما آزار برسانند.
افرادي که در روابط خوبي هستند، درگير« ناديده گرفتن ضعف ها» هستند؛ به اين معني که آن ها بيشتر تجربيات مطلوب را به ياد مي آوردند تا تجربيات نامطوبي که با همسرشان تجربه مي کنند؛ بنابراين اگر ميخواهيد که بهترين شوهر يا زن باشيد، روي نکات منفي همسرتان تمرکز نکنيد.

با همسرتان بهتر از رفتاري که با بقيه داريد، داشته باشيد
حقيقت تاسف بار اين است که مردم دوست دارند با همسران خود بدتر از بقيه رفتار کنند.خود را وقف همسر خويش کنيد. البته در اين رابطه هم حد تعادل را رعايت کنيد.

همديگر را ببخشيد
ازدواج خيلي طولاني است و اتفاقات بد امکان دارد رخ دهد. هر زن و مردي اشتباهاتي را مرتکب مي شود و زمان هاي بد ديگر را درمان مي کنند. شما بايد بتوانيد همسرتان را بخاطر اشتباهاتش عفو کنيد و به جلو حرکت کنيد.به ياد داشته باشيد که دفعه بعد امکان دارد شما احتياج به بخشيده شدن داشته باشيد. 

محبّت، محبّت بيشتري مي آورد
يکديگر را لمس کنيد، هرروز يکديگر را ببوسيد، و رابطه جنسي( حتي هنگامي که پير هستيد) داشته باشيد.کودکان ميتوانند استرس زا باشند، ولي آنها هم بزرگ ميشوند پس بخاطر  آن ها تمام زندگيتان را از عشق و توجه به همسرتان خالي نکنيد.
در مورد حل سختي ها و مشکلات محيط کار با همسرمان مشورت کنيم ؛ زيرا مشورت و همفکري بار مشکلات را سبک تر ميکند. در زندگي مشترک با هم مشورت کنيد و پيشنهادات خويش را بيان کنيد زيرا مشورت باعث رسيدن به زندگي سالم مي شود. از همسرمان بخاطر انجام وظايف، مسئوليت ها و همکاري هايش سپاسگذاري و قدر داني کنيم.
زماني را صرف کاري که دوست داريد انجام دهيد، کنيد. چه چيزي شما را شاد مي کند و به شما انرژي مي دهد- موفق شدن بعنوان يک زوج تنها در صورتي کار مي کنند که هر يک از شما قدرتمند و بعنوان يک فرد عمل کنيد.
به نيازها و خواسته هاي همسر خود توجه کنيد ؛ رفتار دلنشين و توأم با متانت باعث مي شود خواسته هاي خود را به راحت بيان کند. در زندگي خود مسئولانه رفتار کنيد يعني اين که در مقابل کاري که برعهده گرفته ايد متعهد باشيد و از زير بار آن شانه خالي نکنيد.

فکر کردن به همسر در زمان جدايي
زماني که شما و همسرتان يک روز يا يک زمان را از هم دور هستيد و يا زمان جدايي تان افزايش پيدا مي کند، آيا وجود او را فراموش مي کنيد؟ آيا همسرتان مصداق« از دل برود، هرآنکه از ديده برفت» است؟ اگر اينطور است، اين ميتواند علامت آن باشد که در شما عشق زيادي وجود ندارد. قرار نيست که هر لحظه اي که از همسرتان جدا هستيد با حسرت آه بکشيد، ولي واقعيت اين است اگر همسرتان در کنارتان نيست، حداقل چندبار در روز بايد از ذهنتان عبور کند. 

بدي ها را ناديده بگيريد و خوبي ها را ستايش کنيد
بهترين همسر دنيا خوبي هاي همسرش را ستايش مي کند .در طبيعتِ زندگي، بدي در کنار خوبي وجود دارد. مطالعات نشان داده زوج هايي که بر ويژگي هاي منفي يکديگر تمرکز مي کنند؛ توانايي ديدن خصوصيت هاي خوب همسرشان را از دست مي دهند.
همه چيز به مديريت فکر و رفتار شما وابسته است.تصميم بگيريد ذهن تان را پيوسته معطوف خصوصيت هاي مثبت همسرتان کنيد. ناديده گرفتن نقاط ضعف و حرف زدن و نظر دادن در مورد خصوصيت هاي خوب همسرتان، احساس خوبي را در هر دوي شما به وجود مي آورد. اگر هميشه به ايرادهاي همسرتان فکر کنيد روز به روز از او دورتر مي شويد.

اجازه دهيد شما را بشناسد
صحبت از آرزوها و روياها براي اين که بهترين همسر دنيا شويم. بعد از گذشت چند سال از ازدواج، احتمالا زندگي روتين و خسته کننده مي شود. چون شما صحبت با همسرتان را متوقف نموده و بر مسايل روزانه تمرکز مي کنيد. در حاليکه براي اين که همسر خوبي باشيد هيچوقت نبايد از در ميان گذاشتن مسايل شخصي تان با او دريغ کنيد.
هميشه با همسر خود در موردترس ها، ايده ها، آرزوها و رؤيا هاي تان صحبت کنيد و به رابطه تازگي ببخشيد. اگر به جايي رسيده ايد که با خودتان کلنجار مي رويد تا چيزي بيش از جمله ي« روزت را چطور گذراندي؟» براي صحبت پيدا کنيد؛ وقت آن رسيده است که به رابطه تان عمق بيشتري بدهيد.
 
قبل از اين که حرف بزنيد فکر کنيد
زوج ها تمايل به توسعه مسائل داغي دارند که سبب بحث هاي فراواني مي شوند. شما ميتوانيد با صبر کردن پيش از جواب دادن به چيزي که شما را عصباني نموده است , دعوا را کاهش دهيد. بهترين کار اين است که تا ده بشماريد.
 

اهداف همسر خويش را تشويق کنيد
در يک ازدواج موفق، يک همسر از موفقيت هاي همسرش خوشحال مي شود. همسران خوب همسرانشان را در رسيدن به اهدافشان تشويق مي کنند. گاهي اهداف, مثل تغيير شغل, وحشتناک هستند و بايد به دقت ارزيابي شوند. اين کار را با هم و با همفکري هم انجام دهيد.

وفادار باشيد
خيانت خيلي از ازدواج ها را تمام کرده است و از بين برده است. اگر نمي توانيد در بيرون از ازدواج مقاومت کنيد، با همه صادق باشيد و ابتدا به ازدواج خويش پايان دهيد. 

همسر خويش را هيچوقت با کسي مقايسه نکنيد
ما تنها حق داريم هر فرد را با خودش مقايسه کنيم نسبت به گذشته اش که اگر پيشرفت نموده باشد قابل تحسين و تقدير ميباشد و اگرخوبي هايش نسبت به گذشته اش کم رنگ شده باشد يادآوري آن مي تواند به تقويت ويژگي هاي خوب او کمک کند در غير اين صورت مقايسه ممنوع مي باشد يک شريک خوب تفاوت بين انسانها را درک مي کند و ميداند که هر فرد نقاط ضعف و قوت خود را دارد بنابراين شما را با ديگران مقايسه نميکند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar