خراسان/ شوهرم 25 ساله است و خودم 23 ساله هستم. شش ماه پيش عقد کرديم و همچنان، عاشقانه يکديگر را دوست داريم. مشکلم با خانواده است که بد مي‌دانند با همسرم باشم. به همين دليل، شوهرم مي‌گويد که تو هوايم را نداري. نمي‌دانم اين مشکل را چطور مديريت کنم. 
مخاطب گرامي، از زمان عقد شما فقط شش ماه گذشته است. توجه داشته باشيد که دوران عقد، دوران حساسي براي زوج ها و خانواده هاي آن هاست زيرا بايد فرد جديدي را در کنار خود بپذيرند، فردي که ممکن است از لحاظ اعتقادي، فرهنگي و ...  متفاوت باشد و همين‌طور خانواده ها و حتي زوج با نقش جديدي چون همسر، داماد، عروس، مادر شوهر، مادر زن و... رو به رو مي شوند. بنابراين زمان لازم است تا خانواده ها به نقش جديد خود، فرزندشان و حضورفرد ديگر عادت کنند. خانواده تان قبلا شما را فرزندشان مي دانستند و اکنون رفتارهاي جديدي از شما مي بينند که گذشت زمان، باعث مي شود کم کم اين موضوع را بپذيرند. رفع اين مشکل به خصوص، به شما بستگي دارد که در ادامه توضيحاتي خواهم داد.
هواي شوهرتان را داشته باشيد
زماني که فردي احساس استقلال کرد و لازم دانست دور از وابستگي و دغدغه خانواده، فرد ديگري را هم در کنارش داشته باشد و به او عشق و محبت بدهد، زمان مناسبي براي ازدواج است. سعي کنيد زمينه هاي استقلال را در خود و در ازدواج تان شکل بدهيد. ضمن احترام به خانواده تان، خود را  کم کم از وابستگي به آن ها جدا کنيد و همين‌طور طبق خواسته همسرتان، هوايش را داشته باشيد.
اجازه دخالت به ديگران ندهيد
کساني که بيش از حد به خانواده خود وابسته هستند، ازدواج موفقي نخواهند داشت زيرا   وابستگي هايشان باعث مي شود ديگران هم احساس کنند حق دارند در زندگي شان دخالت کنند. فراموش نکنيد يک زوج تازه ازدواج کرده، نياز به مراقبت بيشتري از زندگي مشترک شان دارند. بنابراين براي شناخت بيشتر و محکم تر کردن پيمان تان نياز است وقت و انرژي بيشتري را براي باهم بودن بگذاريد.

نويسنده : هدي معتمد الصنايعي | روان‌شناس باليني

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar