نمناک/ براي داشتن يک صورت زيبا مي توان به چشم هاي دلفريب، موهاي بلند و يک لباس زيبا اشاره کرد که البته لب هاي خوش فرم و زيبا از اين قاعده مستثنا نيستند. بسياري از خانم ها دوست دارند در کنار تمام زيبايي هايي که دارند، يک لب خوش فرم و پر هم داشته باشند.
به همين دليل در اين قسمت از دنياي مد رسپي ها و دستورالعمل هايي را به شما معرفي مي کنيم که بتوانيد با استفاده از آن ها لب هاي خوش فرم و پر را تجربه کنيد.

اين رسپي ها چگونه عمل مي کنند؟
راز داشتن لب هاي خوش فرم اين است که به آن ها رسيدگي کنيد. البته ممکن است بعضي از اين رسپي ها تحريک کننده باشند اما همه آن ها اينگونه نيستند. تحريک ايجاد شده براي افرايش جريان خون در لب ها فقط در حدي است که حجم نهايي آن را افزايش مي دهد.
علت آن هم اين است که وجود اين مواد روي لب ها باعث جريان خون بيشتر در رگ هاي خوني در نواحي خاصي مي شود و لب هاي شما را درشت تر مي کند.
مي توانيد در اين بخش با موادي آشنا شويد که مي تواند لب هاي شما را پرتر نشان دهد:

1- اسکراب لب با روغن زيتون و دارچين
مواد لازم:
يک قاشق غذاخوري روغن زيتون براي مرطوب کردن
يک قاشق چاي خوري پودر دارچين براي حجم دهي به لب
يک قاشق غذاخوري نمک يا شکر
طرز تهيه و طريقه استفاده:
تمام مواد را داخل يک کاسه ترکيب کنيد. اول دارچين و بعد روغن زيتون را اضافه کنيد و سپس شکر و نمک را به خوبي با مواد ديگر مخلوط کنيد و صبر کنيد تا اين ترکيب به يک خمير نرم و ضخيم تبديل شود.
سپس آن را با استفاده از بالم لب به لب هايتان بزنيد. مقداري از آن را اسکراب کنيد و به مدت 5 تا 10 دقيقه ماساژ دهيد و سپس لب هايتان را با آب بشوييد و بعد خشک کنيد. بعد از آن از يک بالم لب معمولي استفاده کنيد.

2- زنجبيل و فلفل
مواد لازم:
يک سوم قاشق چاي خوري پودر زنجبيل
نصف قاشق چاي خوري پودر فلفل قرمز
يک سوم قاشق چاي خوري پودر دارچين
يک قطره روغن نعنا
يک قاشق چاي خوري روغن زيتون
طرز تهيه و طريقه استفاده:
مقداري روغن فلفل قرمز، پودر زنجبيل، پودر دارچين و روغن نعنا را داخل کاسه با يکديگر ترکيب کنيد و خوب هم بزنيد و سپس روغن زيتون را اضافه کنيد و صبر کنيد تا يک خمير از آن به دست بيايد. سپس آن را به لب هايتان بزنيد.
حدود 20 تا 30 ثانيه آن را روي لب ها ماساژ دهيد و اجازه دهيد 4 الي 5 دقيقه روي لب هايتان باقي بماند. سپس آن را برداريد و بعد، از بالم يا رژ لب مورد علاقه خود استفاده کنيد.

3- وازلين و دارچين
مواد لازم:
يک قاشق چاي خوري پودر دارچين
يک عدد مسواک
وازلين
طرز تهيه و طريقه استفاده:
دستان خود را به خوبي بشوييد. مقداري وازلين به لب هايتان بزنيد. سپس پودر دارچين را به لب هايتان بماليد، اکنون بايد وازلين را با دارچين داخل يک کاسه مخلوط کنيد و بعد به لب هايتان بزنيد. سپس اين خمير را با استفاده از مسواک از روي لبتان برداريد تا لب هايتان ماساژ داده شود.

4- روغن دارچين
مواد لازم:
روغن ويتامين e که به جاي آن مي توانيد از روغن زيتون هم استفاده کنيد.
روغن دارچين
مسواک
طرز تهيه و طريقه استفاده:
2 الي 3 قطره روغن دارچين را داخل يک کاسه بريزيد و مقدار کمي روغن ويتامين e به آن اضافه کنيد و آن را خوب هم بزنيد و سپس آن را به لب هايتان زده و بعد آن را اسکراب کنيد.
البته بايد کمي روي لبهايتان باقي بماند و بعد آن را بشوييد.


5- ادويه و شکر
مواد لازم:
يک عدد مسواک با برس نرم
چند عدد گوش پاک کن تميز
روغن طبيعي مثل روغن زيتون روغن نارگيل يا حتي روغن آووکادو
شکر براي اسکراب کردن
پودر دارچين، همچنين مي توانيد از روغن دارچين هم استفاده کنيد
طرز تهيه و طريقه استفاده:
يک قاشق چاي خوري روغن مورد نظر را را با دارچين ترکيب کنيد تا يک خمير از آن به دست بيايد. سپس آن را به لب هايتان بزنيد. با انگشتانتان آن را ماساژ دهيد، البته از قبل دستانتان را بايد خوب شسته باشيد. اجازه دهيد که اين ترکيب مدتي روي لب هايتان باقي بماند. سپس با استفاده از گوش پاک کن، به آرامي اين مواد را از روي لب هايتان برداريد.

6- بالم لب براق کننده
مواد لازم:
بالم لب مورد علاقه خودتان
مقداري روغن طبيعي مثل روغن خالص نعنا
پودر فلفل قرمز
طرز تهيه و طريقه استفاده:
داخل محتواي برق لب خود را باز کنيد و 6 قطره روغن نعنا به آن اضافه کنيد. سپس به اندازه سر سوزن پودر فلفل قرمز داخل آن بريزيد و به خوبي هم بزنيد و سپس هر زمان که خواستيد، آن را براي لب هايتان استفاده کنيد.

7- روغن هاي طبيعي
مواد لازم:
يک قاشق غذاخوري وازلين
روغن نعنا
روغن دارچين
طرز تهيه و طريقه استفاده:
وازلين و روغن را با يکديگر ترکيب کنيد. مي توانيد هر روغن طبيعي را هم به آن اضافه کنيد. سپس مقدار کمي از آن را به لب هايتان بزنيد و سپس بعد از چند دقيقه لب هايتان را بشوييد.

8- بالم لب با استفاده از موم
مواد لازم:
يک قاشق چاي خوري موم عسل
5 قاشق چاي خوري روغن زيتون
نصف قاشق چاي خوري روغن دارچين
عصاره وانيل
طرز تهيه و طريقه استفاده:
موم و روغن زيتون را با يکديگر ترکيب کنيد و اجازه دهيد که اين مواد حالت رقيق پيدا کنند و کمي ذوب شوند. سپس روغن دارچين و عصاره وانيل را به آن اضافه کنيد و اين ترکيب را به لب هايتان بزنيد و منتظر باشيد تا احساس خنکي کنيد.

9- بالم لب کره اي
مواد لازم:
يک قاشق غذاخوري کره کاکائوي خام
يک قاشق چاي خوري روغن زيتون يا روغن بادام
مقداري روغن دارچين
طرز تهيه و طريقه استفاده:
مقداري کره کاکائوي خام را داخل کاسه بريزيد و صبر کنيد تا ذوب شود. مقداري روغن زيتون به آن اضافه کنيد.
5 الي 8 قطره روغن دارچين هم به آن اضافه کنيد و آن را به خوبي هم بزنيد و سپس به لب هايتان اعمال کنيد. اجازه دهيد مدتي روي لب هايتان بماند و بعد آن را بشوييد.

10- حجم دهنده رنگي لب
مواد لازم:
رژ لب با رنگ مورد علاقه، سعي کنيد از رژلب هاي ارگانيک استفاده کنيد.
وازلين
کره کاکائو
روغن دارچين
روغن بادام
يک عدد کاسه مقاوم به حرارت
طرز تهيه و طريقه استفاده:
وازلين را داخل کاسه بريزيد. در مرحله بعد بايد به خودتان غلبه کنيد و رژ لب خود را برش دهيد. هر چقدر که مقدار بيشتري از رژ لب را داخل اين ترکيب استفاده کنيد، رنگدانه هاي داخل اين بالم لب افزايش پيدا خواهد کرد و سپس حدود 30 ثانيه اين کاسه را داخل ماکروويو قرار دهيد.
محتواي داغ شده را هم بزنيد تا کاملا ذوب شود. سپس روغن دارچين و روغن بادام را به آن اضافه کنيد و خوب هم بزنيد و صبر کنيد تا خشک شود. سپس اين ترکيب را داخل فريزر نگه داريد و هر زمان که خواستيد استفاده کنيد.

11- برق لب با استفاده از عسل
مواد لازم:
يک قاشق غذاخوري روغن نارگيل
يک قاشق غذا خوري موم عسل
دو قاشق چاي خوري روغن بادام يا روغن زيتون
يک قاشق چاي خوري عسل خام
دو الي سه قطره روغن دارچين
طرز تهيه و طريقه استفاده:
اجاق گاز را روي شعله کم روشن کنيد. مقداري روغن نارگيل و موم را داخل ظرف روي شعله بريزيد و آن را خوب هم بزنيد تا هردو ذوب شوند و سپس زير اجاق گاز را خاموش کنيد و مقداري روغن زيتون و روغن بادام را به اين ترکيب اضافه کنيد.

مقداري عسل و روغن دارچين هم به آن اضافه کنيد. تمام مواد را خوب هم بزنيد. سپس ترکيب به دست آمده را داخل يک ليوان بريزيد و صبر کنيد تا خنک شود . اين ترکيب را روي لب هايتان بزنيد و منتظر واکنش آن ها باشيد.

12- روغن انيسون
مواد لازم:
دو قاشق چاي خوري عسل
دو قاشق چاي خوري روغن نارگيل
دو قاشق غذاخوري روغن بادام شيرين
دو قطره روغن انيسون
طرز تهيه و طريقه استفاده:
روغن نارگيل را با موم داخل يک کاسه ترکيب کنيد. سپس آن را داخل مايکروفر قرار دهيد. بايد مواد به طور کامل ذوب شوند و سپس مقداري روغن بادام را با روغن انيسون به آن اضافه کنيد. آن ها را خوب هم بزنيد و هر زمان که خواستيد براي لب هايتان استفاده کنيد.

13- اسکراب شکر
مواد لازم:
دو قاشق غذاخوري شکر
يک قاشق چاي خوري زنجبيل، دارچين يا روغن دارچين
يک قاشق غذاخوري روغن نارگيل
نصف قاشق چاي خوري روغن ويتامين e
طرز تهيه و طريقه استفاده:
روغن نارگيل و مقدار مساوي روغن ويتامين e را ترکيب کنيد تا يک ماده خميري شکل از آن ايجاد شود. سپس آن را به عنوان بالم لب به لب هايتان بزنيد. بعد از اي نکه اين ترکيب خشک شد، لب هايتان را با حرکات دايره اي ماساژ دهيد.
چنانچه در دنياي مد نمناک ميخوانيد ميتوانيد با نوک انگشت تان اين کار را انجام دهيد يا اين که از مسواک استفاده کنيد. سپس با آب لب هايتان را بشوييد و آن را خشک کنيد. اين ترکيب نه تنها لب هاي شما را حجيم مي کند، بلکه باعث رطوبت رساني و لايه برداري نيز خواهد شد.

14- بالم لب شي باتر
مواد لازم:
يک قاشق غذاخوري شي باتر
5الي 7 قطره روغن دارچين
طرز تهيه و طريقه استفاده:
شي باتر را داخل يک کاسه آب کنيد. سپس 5 الي 7 قطره روغن دارچين يا روغن نعنا با آن اضافه کنيد و مواد را به خوبي هم بزنيد و هر زمان که خواستيد براي لب هايتان استفاده کنيد.

نکات مهم درباره خوش فرمي لب ها
بعضي از خانم ها دوست دارند که لب هايشان در حالت طبيعي حجيم باشد که قطعاً در زيبايي کلي چهره آن ها تاثيرگذار است. به همين دليل در اين مقاله نکاتي را به شما معرفي مي کنيم:

1- لايه برداري کنيد
لايه برداري عاملي براي افزايش جريان خون مي باشد. ماساژ دادن با استفاده از بالم لب عاملي براي رطوبت رساني در نتيجه افزايش حجم لب ها خواهد بود. لايه برداري هم سلول هاي مرده را برمي دارد و باعث مي شود که سلول هاي جديد جايگزين شود.

2- افزايش سطح کلاژن
استفاده از مواد ذکر شده و بالم هاي لب حداقل دو بار در روز عاملي براي افزايش سطح کلاژن در اين ناحيه مي باشد و در نتيجه به حجم دهندگي آن کمک مي کند.

3- مقدار کمي تحريک لب ها
اکنون مي دانيد که هرچقدر تحريک لب ها بيشتر باشد، حجم دهندگي آن ها نيز بالاتر است. بنابراين مي توانيد بالم لب طبيعي را به مراقبت هايتان روزانه تان اضافه کنيد و از رسپي هاي بالا استفاده کنيد که کمي لب هاي شما را تحريک مي کند و احساس سوزش به آن مي دهند اما در نهايت باعث بزرگتر شدن لب ها خواهد شد.

4- بازي با رنگ ها
سعي کنيد بيشتر از رنگ هاي روشن تر استفاده کنيد که لب هاي شما را بزرگتر نشان مي دهد.

5- روشن کردن قسمت هاي خاص
به سادگي مي توانيد برق لب را در قسمت هاي بالاي لب خود بيشتر بزنيد تا لب هايتان حالت سه بعدي پيدا کند و بزرگتر نشان داده شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar