انتخاب/ پليس نيوزيلند حجاب اسلامي را براي زنان مسلماني که قصد پيوستن به اين سازمان را دارند، رسمي اعلام کرد و اين پوشش را به يونيفرم خود افزود. اين نخستين باري است که نيوزيلند به دغدغه استخدام زنان مسلمان در بخش پوشش توجه مي‌کند.
اگرچه ماه‌ها از کشتار‌هاي مرگبار کرايست‌چرچ در نيوزيلند که منجر به کشته شده ۵۱ مسلمان شد، مي‌گذرد، اما به نظر مي‌رسد اين موضوع همچنان به دغدغه‌اي مهم براي توجه به مسلمانان در نيوزيلند تبديل شده است.
زينا علي، ۳۰ ساله، پس از حملات تروريستي سال گذشته، براي پيوستن به پليس نيوزيلند درخواست استخدام کرد. پليس در هنگام بررسي فرم مدارک وي، درباره پوشش سر او شامل روسري و هدبند از وي سوالاتي کرد و وي نيز توضيحاتي کامل درباره لزوم حجاب اسلامي در قوانين اين دين ارائه کرد. اين موضوع مورد توجه مديران رده بالا قرار گرفت و مبناي تصميم گيري جالبي شد.
اکنون زينا در مراسم فارغ التحصيلي خود بدون هيچگونه محدوديتي از حجاب رسمي اسلامي استفاده مي‌کند. وي مي‌گويد: «احساس خوبي است که مي‌توانم با حجاب اسلامي سر کارم حاضر شوم و حجاب بخشي از هويت من خواهد بود. من فکر مي‌کنم با ديدن اين اقدام پليس، زنان بيشتري به نيرو‌هاي پليس نيوزيلند بپيوندند. ما براي کمک به جامعه بيشتر به زنان مسلمان احتياج داريم. اگر زنان بيشتري حضور پيدا کنند، از يک خط مقدم متنوع‌تر برخورداريم و مي‌توانيم در برابر جرم و جنايت مقاوم‌تر عمل کنيم.»
زينا علي در فيجي به دنيا آمد، اما از کودکي در نيوزيلند زندگي مي‌کند. پليس نيوزيلند اميدوار است که معرفي حجاب باعث الهام بخشيدن بيشتري براي پيوستن زنان مسلمان به نيرو‌هاي پليس شود

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar