ايرنا/ زن و مرد بايد به نقاط جاذبه خود براي همسرشان توجه نمايند و هر دو براي رابطه‌اي زنده و بهتر تلاش کنند. گاهي اوقات برخي از جملات ابراز محبت، نقاط جاذبه‌ ما را در چشم همسرمان تضعيف مي‌کنند. شايد نادانسته بارها اين جملات را در ديالوگ‌ با همسر خود در ميان گذاشته باشيم؛ اما به جاي ايجاد محبت و صميميت بيشتر ممکن است موجب تغيير ديدگاه او به ما شود و پس از مدتي ما را فردي محتاج و وابسته ببيند. اين موضوع به شخصيت مستقل ما، ضربه‌هاي جدي وارد مي‌کند و هر چند که از لحاظي روحي و شخصيتي قوي و استوار باشيم، همسرمان از حرف‌هايمان سو برداشت مي‌کند. به مرور زمان اين جملات باعث شکاف‌هاي عاطفي و احساسي بين ما و شريک زندگي‌مان مي‌شود. در ادامه «ايرنا زندگي» شما را با جملاتي که نبايد به همسر خود بگوييد آشنا مي‌کند.

۱. « تو فقط مال مني»

اين جمله را در اوايل آشنايي و شروع زندگي به همسر خود نگوييد؛ زيرا حسي همچون وابستگي محض مي‎‌دهيد. بايد بدانيد که هر فردي براي خود نياز به فضاي شخصي دارد و جمله‌ي «تو فقط مال مني» به معناي به رسميت نشناختن فضاي شخصي و آزادي فردي همسرتان است. شايد احساس ترس را در وجود او بيندازيد.

۲. «تو زندگي منو نجات دادي»

گاهي اوقات کسي به معناي واقعي، زندگي ما را حفظ مي‌کند و از خطري که در کمين جان ما است نجات‌مان مي‌دهد؛ ولي وقتي به همسر خود اين جمله را مي‌گوييد به او غير مستقيم القا مي‌کنيد که موجودي ناتوان و ضعيف هستيد و بدون او، نمي‌توانستيد به حيات خود ادامه دهيد.

۳. «من دنيا را بدون تو نمي‌خواهم»

گاهي اوقات با احترام متقابل احساس ارزشمند بودن را به همسر خود مي‌دهيد. گاهي اين موضوع را مي‌خواهيم با جملات عاشقانه بيان کنيم که به اشتباه، جمله‌ي «من دنيا را بدون تو نمي‌خواهم» را انتخاب مي‌کنيم. اين جمله به معناي زير سوال‌ بردن کليه دستاوردهاي شخصي قبل از ازدواج است که نشان مي‌دهد شما هنر و دستاوردي قبل از ازدواج با همسرتان نداشتيد و نخواهيد داشت.

۴. «تو مرا کامل کردي»

هر جمله‌اي که بر دوش شريک زندگي‌تان بار اضافي بيندازد ممنوع است. اين جمله احساس ناتمام و ناقص بودن شما را به همسرتان مي‌رساند. هيچ انساني بدون ايراد نيست و تعاريف «کامل بودن» در حوزه‌ درک افراد مختلف، متفاوت است. بنابراين سعي کنيد که بي دليل خود را ايراد دار نشان ندهيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar