آخرین خبر/ جهت تعیین اندازه ی النگو دو روش وجود دارد که پیشنهاد میشود با هر دو روش به تعیین سایز النگو مبادرت فرمایید تا سایز به دست آمده دقیق و قابل اعتماد باشد.

روش اول در تعیین شماره النگو:
روش اول در واقع بر پایه محیط دست اقدام به تعیین سایز النگو زنانه و النگو بچه گانه می کند. در ادامه مراحل مربوط به این کار را بررسی خواهیم کرد.

مرحله اول:

تکه نخ و یا روبان را انتخاب کرده و سپس مطابق شکل نوک انگشت شصت و انگشت کوچک را روی هم قرار داده و در این حالت روبان را دور پهن ترین قسمت دست خود حلقه کرده و با خودکار یا ماژیک علامت بزنید. ( پیشنهاد می شود در این مرحله روبان یا تکه نخ را جابجا کرده یعنی به طرفین بکشید و قطور ترین قسمت دست را برای اندازه گیری مد نظر قراد دهید.) برای اندازه گیری سایز دست بچه ها نیز به همین روش عمل کنید و انگشت شست کودک را بر روی دست او جمع کنید و سپس مطابق عکس پایین اقدام به اندازه گیری کنید.

مرحله دوم:

نخی که بر روی آن علامت زده اید را از دور دست خود باز کرده و به کمک خط کش طول دقیق آنرا اندازه گیری کرده و با توجه به جدول، شماره النگوی خود را تعیین فرمایید

اگر از النگو های قدیمی خود در دسترس نداشتید این روش یک روش خوب و ساده برای تعیین سایز النگو خواهد بود ولی اگر النگوی دیگری دارید می توانید از روش بعدی استفاده کنید.


روش دوم در تعیین سایز النگو:
اگر النگوی دیگری دارید به راحتی می توانید از آن برای تعیین اندازه و شماره النگو استفاده کنید. برای استفاده از این روش مراحلی را که در ادامه بیان شده است به دقت انجام دهید.

مرحله اول:
در این روش از النگوهایی که در خانه دارید،النگویی را انتخاب کنید که سایز آن مناسب دور مچ شماست و مطابق شکل بر روی خط کش قرار دهید. قطر داخلی آن را مانند شکل اندازه گیری فرمایید.


مرحله دوم:
با مطابقت دادن اندازه به دست آمده با جدول زیر میتوانید سایز النگوی خود را تعیین کنید.
 
راهنمای تعیین سایز النگو بچه گانه
اگر به هر دلیلی نتوانستید با سانتی متر دست کودک را اندازه گیری کنید می توانید از نکات زیر استفاده کنید که  به صورت تقریبی گفته میشد.

سایز دست کودکان 6 ماهه  به طور تقریبی 10 سانتی متر است
سایز دست کودکان 6 ماهه تا 12 ماهه به طور تقریبی 11.5 سانتی متر
سایز دست کودکان 12 ماهه تا 24ماهه به طور تقریبی 13 سانتی متر
سایز دست کودکان 2 ساله تا 5 ساله به طور تقریبی 14 سانتی متر
سایز دست کودکان 6 ساله تا 8 ساله به طور تقریبی 15 سانتی متر
سایز دست کودکان 9 ساله تا 13 ساله به طور تقریبی 16.5 سانتی متر


منبع: deluxeglamour.com

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar