روزیاتو/ اعتماد به نفس و خودباوری یکی از مهمترین ویژگی‌های ما، برای موفقیت در روابط اجتماعی شخصی و کاری است. زیبایی و سلامتی تاثیر متقابل و مهمی در باور ما نسبت به خودمان دارد. افزایش اعتماد به نفس، بدون شک در افزایش موفقیت تاثیرگذار است. به همین علت داشتن توجهی ویژه به زیبایی و سلامتی، می‌تواند برای ما بسیار کارساز باشد. 


احساس زیبایی کردن و افزایش اعتماد به نفس

مطالعات مرکز گارنر بر روی چهار هزار زن نشان می‌دهد که ۵۶ درصد از خانم‌ها از زیبایی ظاهری خود رضایت ندارند، ۸۹ درصد از کل بانوان تمایل به کاهش وزن داشته و ۱۵ درصد حداقل به مدت ۵ سال از روش‌های لاغری استفاده کرده بودند. از طرفی مطالعات محققان مرکز مک گروهیل نشان داده‌اند که افراد شما را ۲۰ درصد زیباتر از چیزی که خودتان تصور می‌کنید، می‌بینند.

واقعیت این است که آمارهای بالا به ویژه تمایل ۸۹ درصدی کاهش وزن نشان می‌دهد، که چقدر افراد نسبت به زیبایی خود بدبین بوده و اعتماد به نفس کمی دارند. بدون شک عواملی مانند تبلیغات و الگوهای مورد استفاده در فرهنگ مصرف گرایی تمایل به لاغری را افزایش داده است. باید توجه داشته باشید که اگر ما خود را با معیارهای غیرممکنی بررسی کنیم که بر اساس آمار بالا، تنها ۱۱ درصد از مردم می‌توانند به آن برسند، همواره خودمان را “زشت” تصور خواهیم کرد. جالب اینکه بسیاری از مدل‌ها نیز در این تحقیقات از وضعیت بدنی خود ابراز نارضایتی کرده‌اند!

خانم‌هایی که احساس زیبایی ندارند، در هنگام مواجه با تصویر خود در آینه یا عکس‌ها دچار نوعی از هیجان مقابله‌ای منفعل می‌شوند و کنترل خود را بر روی محیط از دست می‌دهند و توانایی مدیریت استرس برای انجام امور را ندارند. به همین علت اعتماد به نفس آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

در حقیقت باور زیبایی در هر فرد فارغ از وزن و چهره او، به احساس او نسبت به خودش وابسته است، شما می‌توانید، با یک آرایش زیبا و مراقبت از پوست زیبایی ظاهری خود را دو چندان کنید. پس خانمی که جذابیت یک مدل و چهره‌ای زیبا، اما مقابله منفعل دارد، احساس زیبایی نمی‌کند. برعکس زمانی که خانمی از روش مقابله فعال و مدیریت استرس برای باور زیبایی خود استفاده کند، احساس زیبایی بیشتر و اعتماد به نفس بیشتری خواهد داشت.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar