خراسان/ دختري دارم که همه زندگي من است و اتفاقي که دو سال پيش براي او افتاد، نابودش کرد. او در 21 سالگي عقد کرد و چند ماه بعد متوجه خيانت شوهرش شد. حالا که جدا شده، از مردها خوشش نمي‌آيد. مي‌خواهم کمکش کنم اما نمي‌دانم بايد چه کنم.
پاسخ
والد گرامي، فرض را بر اين بگذاريم که دخترتان در موقعيتي قرار گرفته است که بايد شريک آينده زندگي اش را دوباره انتخاب کند و اين دغدغه را دارد که مبادا انتخاب جديدش درست نباشد يا اين که با اين سوال روبه رو باشد: «چطور مي توانم به حرف هاي شخص مقابل اعتماد کنم؟» بنابراين  با ما همراه باشيد و توصيه هايي را که در ادامه مطرح مي شود ،با او در ميان بگذاريد.
گذشته‌تان را کنار بگذاريد
زماني که احساس مي کنيد زندگي تان پر از احساس بي اعتمادي به اطرافيان تان است، لحظه اي توقف کنيد. گذشته تان را کنار بگذاريد. بر احساسات منفي خود غلبه کنيد و نگذاريد شکست و بي وفايي در زندگي گذشته تان شما را تحت تاثير خود قرار دهد.
شناخت خود را از طرف مقابل بالا ببريد
درباره عادت هاي شخصي او تحقيق کنيد. آيا تا به حال به آن چه گفته، عمل کرده است؟ رفتارش مطابق الگوهاي اجتماعي است؟ روابط خانوادگي اش چطور است يا بيرون از دايره خانواده، ديگران راجع به اين شخص چه نظري دارند. فراموش نکنيد افرادي که از آن ها اطلاعات مي گيريد ،بايد افرادي صادق باشند. شما هرگز نمي توانيد موفقيت صد درصدي يک رابطه را تضمين کنيد، نه براي خود و نه ديگران. اين بدان معني نيست که احتياط لازم را نکنيد و بگوييد چون نمي توانم موفقيت يک رابطه جديد را تضمين کنم، پس چاره اي جز خطر کردن ندارم! موضوع اين است که اگر شما بخواهيد بدون پذيرش اندکي خطر به پيش برويد، برايتان بسيار مشکل است که دوباره همسر خود را انتخاب کنيد.
جلسات خواستگاري را بيشتر کنيد
با توجه به شرايط شما   پيشنهاد مي شود جلسات خواستگاري تان نسبت به حالت عادي بيشتر باشد و با طرف مقابل راجع به مسائل گوناگون گفت‌و‌گو کنيد و رفتارش را در طول ديدارها در نظر داشته باشيد. در پايان، اگر بي اعتمادي شما شديد است ،به ويژه اگر تجارب خيانت و بي وفايي همسرتان در گذشته آسيب جدي به شما زده است، از شما نمي خواهيم به تنهايي با آن روبه رو شويد. در صورت امکان بدون اين که دنبال متهم و مقصر بگرديد، از درمانگري صاحب صلاحيت براي تغيير اين وضعيت کمک بگيريد.
نويسنده : بنفشه دولت‌آبادي | کارشناس‌ارشد مشاوره خانواده

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar