خراسان/ زني 18ساله ام و شوهرم 20سال دارد. 2 سال است که عقد کرده ايم و به دلايلي هنوز نتوانسته ايم به خانه خودمان برويم . شوهرم روز به روز بد اخلاق تر مي شود و مي گويد دوستم دارد ولي سر مسائل کوچک بحث مي کند. با همه خوب است جز من و خانواده ام. حس مي کنم حتي فاميل هاي دورش از من برايش مهم تر هستند. هميشه به دليل رفتار هايش سرزنش مي شوم. کارم فقط شده است گريه کردن. با هيچ فردي نمي توانم صحبت کنم چون با اصرار، خانواده ام را به اين ازدواج راضي کردم.

پاسخ
با سلام خدمت شما خواهر گرامي. شما از بداخلاقي شوهرتان شکايت کرده ايد و گفته ايد که روز به روز اخلاق وي با شما بدتر مي شود و در عين حال شما را دوست دارد. با توجه به توضيحاتتان و اين که دو سال از دوره عقدتان گذشته است و گفته ايد که خانواده تان را مجبور به اين ازدواج کرده ايد، بايد به اين نکته توجه داشته باشيد که به دلايل زيادي ممکن است اين بد اخلاقي اتفاق بيفتد که مي توان به موارد زير اشاره کرد:
1-ممکن است يکي از دلايل بد اخلاقي هاي شوهرتان، توانايي نداشتن او براي رفتن به خانه خودتان باشد که باعث استرس و اضطراب او شده است و بد اخلاقي مي کند. در اين باره شما بايد سعي کنيد نگراني هاي وي را درک کنيد و به او در تامين شرايط ازدواج کمک کنيد.
2-نکته مهم ديگر در اين زمينه نوع تربيت وي است. ممکن است وي در خانواده اي بزرگ شده که اين گونه رفتار کردن برايشان عادي و طبيعي است. در اين باره شما بايد در زماني که وي آرام است و به شما ابراز محبت مي کند، درباره نوع رفتارش صحبت کنيد و بگوييد که رفتارش چه مقدار شما را اذيت مي کند.
3-نکته ديگر در اين زمينه اين است که ممکن است شوهرتان دارد رفتار شما يا يکي از اعضاي خانواده تان را تلافي مي کند. در اين زمينه بايد با وي صحبت کنيد و دليل رفتار خودتان را توضيح دهيد و از طرفي در تغيير رفتارتان تلاش کنيد.
4-نکته ديگر در اين زمينه اين است که اگر عصبانيت شوهرتان در اين اواخر بيشتر شده ممکن است او مشکلي دارد که نمي تواند درباره آن با شما صحبت کند مانند مشکلات شغلي. در اين باره سعي کنيد با محبت و آرامش دادن به وي به مشکل پي ببريد و متوجه آن شويد.
5-نکته ديگر، نوع رفتار خانواده شوهرتان است که باعث توجه بيشتر او شده است. ببينيد که ديگران چگونه با وي رفتار مي کنند که باعث نزديکي و جلب توجه وي مي شوند. شما نيز سعي کنيد نکات مثبت در رفتار آن ها را انجام دهيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar