خراسان/ نوبتی هم که باشد نوبت می‌رسد به لباس‌های عزیزمان. همان‌هایی که باید دم‌دست باشند و درطول هفته چند بار به سراغ‌شان برویم. در «خودت بساز» امروز با ترفندهای خلاقانه‌ای برای ساخت جالباسی‌های ایستاده‌ آشنا خواهیدشد.
 
  
 میله‌های چوبی برای اجرای این ایده خیلی به‌ کار می‌آید. بعید نیست اگر در انباری‌ خانه به دنبالش بگردید یا سراغش را از اطرافیان بگیرید، چند تایی پیدا کنید. سراغ این میله‌های چوبی را می‌توانید از فروشگاه‌های رنگ و ابزار محله‌تان هم بگیرید.
 
 سه، چهارتا میله چوبی بردارید و با استفاده از کاغذ سنباده نرم و با احتیاط آن‌ها را سنباده‌کشی کنید تا صاف و تمیز شوند. سپس چند سانتی‌متری از انتهای چوب‌ها را چسب کاغذی بزنید. از چسب به بعد را رنگ‌آمیزی کنید. وقتی خشک شد، چسب را بردارید. این ‌طوری چوب زیباتری خواهید داشت.

می‌توانید چوب‌ها را کنار هم قرار بدهید و مانند تصویر، طبق الگویی آن‌ها را به‌هم متصل کنید. این کار را باید با نخ کنفی یا بند ضخیم اجرا کنید. نخ را به میله اولی گره بزنید، سپس از زیر و رو از میان میله‌های بعدی عبور دهید. این کار را چند بار رفت‌ و برگشتی تکرار کنید. در آخر گره محکمی به کار بزنید و هرطور که مایل‌ هستید چوب‌ها را از هم فاصله دهید. کار درنهایت به ‌شکل پایه‌ای بلند در می‌آید که می‌توانید لباس‌ها را رویش آویزان کنید.
 
یک ظرف پلاستیکی را کمی با روغن چرب کنید و مخلوط سیمان و آب داخلش بریزید. برای این کار از بزرگ‌ترها کمک بگیرید یا روش درستش را جست و جو کنید. چوب‌ها را داخل ملات سیمان قرار بدهید و یک روز صبر کنید تا خوب خشک شود. وقتی کار تمام شد، یک عدد جالباسی زیبای پایه‌دار خواهید داشت که می‌توانید پایه سیمانی‌اش را رنگ‌آمیزی و اتاق‌تان را زیبا کنید. 


نویسنده : مهسا فارسی | روزنامه نگار

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar