logo
  1. جذاب ترین ها
دخترونه زنونه

واقعا نگاه کردن به کودک زیبا در بارداری نوزاد را زیبا می کند؟

منبع
نمناک
بروزرسانی
واقعا نگاه کردن به کودک زیبا در بارداری نوزاد را زیبا می کند؟

نمناک/ قديمي ها اين تصور اشتباه را دارند که نگاه کردن به کودک زيبا در بارداري بر زيبايي نوزاد تاثير دارد اما نوزادان خصوصيات ظاهري خود را از پدر و مادرشان به ارث مي برند.


باورهاي غلط درباره به دنيا آوردن نوزادي زيبا

نوزادان معمولا با آن چيزي که والدين انتظار دارند متفاوت هستند چرا که فرزند شما براساس ژن هايي که از شما و همسرتان دريافت مي کند شکل مي گيرد.

 
برخي از قديمي ها باور دارند که با نگاه کردن به يک کودک زيبا فرزند شما نيز زيبا مي شود اما بايد بدانيد فرزندان نيمي از ژن هاي خود را از پدر و نيمي ديگر را از مادر دريافت ميکنند و صفات آنها بر اساس ژن هاي دريافتي شکل ميگيرد پس عمدتا نوزادان شما با تصورتان متفاوت هستند. در اين قسمت شما را با نکاتي آشنا ميکنيم تا اسرار زيبايي نوزادان را بدانيد.


باورهاي غلط در مورد زيبايي نوزادان


مادران باردار بر اساس تصوراتي که از قديم الايام در اذهان آنها شکل گرفته زيبايي فرزندان خود را وابسته به عوامل محيطي ميپندارند،مثلا براساس تصور غلطي که دارند زيبايي نوزاد خود را در نگاه کردن به نوزادان زيبا در دوران بارداري ميدانند.

ويژگيهاي ظاهري از جمله صفاتي است که براساس ژنهايي که درون DNAما وجود دارد شکل ميگيرد.

نوزادان هم خصوصيات ظاهري خود را مانند رنگ پوست،قد،حالت مو،شکل بيني و رنگ چشم را از ژن هايي دريافت ميکنند که از پدر و مادر خود به ارث برده اند.

کارهايي که مادران در دوران بارداري انجام ميدهند يا عوامل محيطي بر رشد جنين بي تاثير نيستند اما تصور غلطي که در بين مادران باردار رايج است اين است که چنين عواملي در زيبايي و ظاهر جنين تاثيرگذار است.

 
آيا نوزاد ما پس از تولد تغيير چهره ميدهد؟!

رحم مادر جايگاه رشد و تکامل جنين است. در 9ماه بارداري فشارهاي زيادي از طرف رحم به ويژه دهانه رحم به جنين وارد ميشودو خصوصيات ظاهري او را تحت تاثير قرار ميدهد. به طوري که پس از تولد معمولا سر نوزادان مخروطي شکل و بيني له شده دارند که ناشي از کمبود فضا در داخل رحم و فشارهايي که در حين خروج نوزاد از واژن در زايمان طبيعي به نوزاد وارد ميشودموجب اين اشکال زود گذر در ظاهر نوزاد ميشود . اما همانطور که گفته شد اين تغييرات در ظاهر نوزاد موقتي هستند و به مرور زمان در طي دوسال از زندگي کودک برطرف ميشود.شيوه هاي سنتي براي ايجاد تغيير در ظاهر نوزاد

اما شيوه هاي سنتي وجود دارد که تصور ميشود ميتواند تغييراتي را در ظاهر نوزاد ايجاد کند اما اگر در انجام آنها افراط شود و بيش از حد تکرار شود موجب آسيب رسيدن به نوزاد ميشود و خطرناک است،کارهايي همانند :

صاف کردن پاهاي نوزاد حين ماساژ
فشردن بيني با دست براي زيبايي آن
فشار دادن سر نوزاد به منظور گرد شدن
اما نکته ي قابل توجه اين است که مادران بايد به نوزاد خود اجازه دهند تا به مرور زمان صفات ناشي از ژنهاي خود را ظاهر کنند.

 

تاثيرات محيط زيست بر زيبايي نوزاد

محيط زيست از جمله عواملي است که بر زيبايي نوزاد تاثير گذار است.

تغذيه سالم ،ورزش کردن و به حداقل رساندن استرس و داشتن رژيم غذايي خوب و سالم از جمله عواملي هستند که موجب سلامت بارداري ميشود.

هنگامي که مادر بارداري سالمي را پشت سر بگذارد ميتواند نوزاداني سالم بدنيا اورد . برخي جنبه هاي فيزيکي و ظاهري علاوه بر تاثير گذاري از ژن از محيط زيست هم تاثير ميپذيرند مانند قد و داشتن اندام مناسب .

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره