خراسان/ آشنایی با زوجی که به تازگی با ازدواج در جشن تولد 95 سالگی خود خبرساز شدند
 جناب جان و خانم جوی دو سال قبل با واسطه پسر جوی با هم آشنا شدند. اولین دیدار چندان جذاب نبود، چون آن زمان جان بیشتر درحال صحبت کاری با پسر جوی بود. اما همان آشنایی اولیه به آن‌ها انگیزه داد تا همدیگر را بیشتر ببینند. دیدارهایی که در نهایت به ازدواج آن‌ها در 22 ماه می (اول خرداد) امسال در 95 سالگی منجر شد.
     آشنایی با عروس و داماد
جوی و جان هر دو در یک ماه و در یک سال یعنی ماه می 1926 میلادی (1305 شمسی) به دنیا آمده‌اند. هر دو پیش از این، ازدواج کرده بودند و چند سالی بود با فوت همسر، تنها  شده بودند. اما با وجود داشتن فرزند، نوه و نتیجه هردو احساس تنهایی می‌کردند و از این تنهایی خسته بودند. بعد از آشنایی اولیه، جان که از جوی خوشش آمده بود هر روز به او زنگ می‌زد و برنامه ناهارش را می‌پرسید. بعد هم جوی با ماشین دنبال جان می‌رفت و به رستوران می‌رفتند. چرا عروس خانم دنبال آقا داماد می‌رفت؟ آخر با توجه به سابقه سه بار ایست قلبی و شکستگی مفصل ران جان، فرزندانش به او اجازه رانندگی نمی‌دادند. اما چرا ناهار بیرون می‌رفتند؟ آخر جوی آن قدر واقع‌بین بود که بداند رانندگی برای شام در شب می‌تواند خطر مضاعفی داشته باشد. اما به ‌رغم تمام محدودیت‌ هایی که سن به این دو نفر تحمیل کرده بود، بخشی از وجودشان هنوز جوان بود.
   آغاز زندگی مشترک در 95 سالگی
با شیوع کرونا و تعطیلی رستوران‌ها وضعیت تغییر کرد. پس نوه‌های جان دست به کار شدند، آن‌ها هرروز ترتیب ناهار را می‌دادند تا جوی بتواند برای صرف ناهار به خانه جان برود. در نهایت اول خرداد امسال، بعد از این که فرزندان آن‌ها هم واکسن کرونای خود را زدند، در همان ماهی که تولد هردو قرار دارد، مراسم ازدواج هم برگزار شد. آن‌ها خودشان هم می‌دانند کمتر کسی تازه در 95 سالگی زندگی مشترک جدیدی  را آغاز می‌کند اما جوی امیدوار است دست‌کم 100 سال زنده باشد تا بتواند پنج سالی در کنار همدیگر زندگی کنند. او می‌گوید مطمئنم که از زندگی در کنار هم خسته نخواهیم شد. 
نویسنده : شیوا رضائی | روزنامه نگار منبع: نیویورک تایمز

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar