خراسان/  بنده 6 سال است که به دختری خوب و خانواده دار علاقه مندم و با هم ارتباط داریم. اخیرا فهمیدم وقتی 14 سال داشته با پسری دو هفته ارتباط داشته و... اما خدا را شکر دختر از کار اشتباه خود آگاه شده و رابطه اش را قطع کرده است. بنده مشغول تحصیل هستم. هر وقت می خواهم به دلیل این موضوع قطع رابطه کنم، یک حس بدی به من دست می دهد مانند بی هویتی و وقتی فکر می کنم که قرار است با دختر مورد علاقه ام ازدواج کنم، یک حس مثبت در من شکل می گیرد که می توانم شاغل شوم و یک خانواده سالم بسازم؛ اما این وسط تنها چیزی که من را می رنجاند اشتباه بچگانه دختر مورد علاقه ام است که قبول کردنش سخت است. لطفا راهنمایی ام کنید.

پاسخ
دوست عزیز درباره موضوعی که مطرح کردید چند نکته قابل توجه است.
از هم‌کفو بودنتان مطمئن شوید
در انتخاب همسر لازم است که به جنبه های مختلف خانوادگی، معنوی، شخصیتی، جسمی و ... در کنار هم توجه شود. مواظب باشید که انتخابتان تک بعدی (برای مثال به دلیل زیبایی یا مذهبی بودن خود یا خانواده و...) نباشد. انتخابی مناسب است که با در نظر گرفتن ابعاد مختلف روی دهد. ازدواج های تک عاملی معمولا احساسی و پر از خطاست.
نگرانی تان خیلی منطقی نیست
جست و جوی دقیق در گذشته هر فرد به لحاظ اخلاقی و حتی عرفی اشکال فراوان دارد و رفتار ناپسندی تلقی می شود. متاسفانه بسیاری از آدم ها در گذشته زندگی شان اشتباهاتی داشتند. باید این نکته را در نظر گرفت که در کودکی داشتن احساس به جنس مخالف با این احساس در جوانی یا بعد از آن، بسیار متفاوت است. این رفتار نمی تواند این نگرانی را به وجود آورد که شما فقط و فقط به همین دلیل فردی را انتخاب نکنید، به خصوص آن که دختر مورد علاقه تان از کارش پشیمان شده است.
پی بردن به اشتباه امری ستودنی است
نکته مهم تر این است که شما نوشته اید این رفتار کودکانه بوده، دو هفته بیشتر نبوده و خود دخترخانم متوجه اشتباه شده و رابطه را قطع کرده است؛ بنابراین در رفتار ایشان نشانه یک نگرانی که در زندگی او یا شما خللی ایجاد کند، وجود ندارد.
همه ما معمولا اشتباه می کنیم؛ اما بعد از اشتباه چه رفتاری انجام می دهیم مهم تر است. گاهی افرادی وقیحانه به اشتباه خود پیاپی ادامه می دهند و برخی حتی آن را اشتباه نمی دانند و به خود و دیگران لطمه می زنند. رفتار فردی که به اشتباه خود پی می برد و سعی می کند آن را تکرار نکند، بسیار ستودنی است. با این حال و در صورتی که ازدواج کردید به روی آوردن اشتباهات وی مخصوصا به طور دائم رفتار غیر اخلاقی محسوب می شود. امیدوارم این رفتار از سوی شما بروز نکند چون حتما به رابطه تان لطمه جدی وارد می کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar