خراسان/ نظم ‌دادن به منزل و وسايلي براي نظم‌بخشي به خانه هميشه موضوع جالب و جذابي براي خانم‌هاست. در اين مطلب سعي کرديم براي شما خانم‌ها ايده‌هايي را بياوريم تا به وسيله آن‌ها بتوانيد خانه‌تان را نظم دهي کنيد. همچنين از دو ايده کمتر شنيده شده براي تزيين دکوراسيون داخلي منزل‌تان گفتيم.
 
 مخفي ‌کردن وسايل زير ميز
در خانه‌هاي کوچک امروزي بايد از تمام فضاهاي موجود در خانه به نحو مناسب استفاده کرد، زير ميزها معمولا جاي مناسبي براي قرار دادن وسايل دم دستي است. پس براي اين‌ که بتوانيد هم از اين فضاها استفاده کنيد و طوري آن‌ها را بپوشانيد که ديگران قادر به ديدن آن نباشند، مي‌توانيد براي ميزهاي‌تان روميزي‌هاي بلند تهيه کنيد  يا براي زير ميزهاي‌تان پرده هاي فانتزي بدوزيد.
 درست کردن ميز با استفاده از فايل‌ هاي نگهداري کاغذ
از فايل‌هاي نگهداري کاغذ مي‌توانيد استفاده خلاقانه‌اي داشته باشيد و با تعدادي پيچ و مهره از آن‌ها ميزي براي اتاق کار بسازيد. اين ميزها علاوه بر اين‌ که جزو وسايل دکوري خلاقانه به شمار مي‌آيند، حس و حال کار را هم به اتاق منتقل مي‌کنند. اين فايل‌هاي نگهداري مي‌توانند براي طبقه بندي و نظم دهي وسايل و تجهيزات اتاق شما هم کاربرد داشته باشند. مي‌توانيد آن‌ها را به زير شلف‌هاي خود وصل کنيد و به اين ترتيب هم چهره‌اي نو به شلف‌هاي خود ببخشيد و هم آن‌ها را کاربردي‌تر بسازيد.
 فايل ‌هاي نگهداري کاغذ براي نظم دهي کمدها
اين فايل‌ها را مي‌توانيد براي وسايل بزرگ تر و سنگين‌تر استفاده کنيد. در اين صورت پشت درهاي کمدهاي شما هم کاربردي خواهد شد؛ به اين ترتيب شما مي‌توانيد از فضاهاي بيشتري در خانه خود استفاده کنيد.


2 ايده براي تزيين خانه
 کوسن ‌هاي فانتزي براي اتاق‌ها
کوسن‌ها قدرت زيادي براي ايجاد تغيير و تحول در طراحي دکوراسيون داخلي منزل شما دارند، پس اگر در منزل تکه پارچه‌هايي داريد که تصميم داريد آن‌ها را دور بريزيد؛ به شما پيشنهاد مي‌کنيم که از آن‌ها کوسن‌هايي خلاقانه درست کنيد تا بتوانيد براي تزيين اتاق نشيمن خود از آن‌ها بهره ببريد.
 استفاده از وسايل قديمي براي تزيين خانه
از وسايل قديمي و از کار افتاده منزل‌تان مي‌توانيد به عنوان وسايل تزييني جديد استفاده کنيد. به عنوان مثال سيني‌هاي قديمي و رنگ و رو رفته خود را مي‌توانيد دوباره رنگ بزنيد و از آن‌ها به عنوان پنل ‌هايي براي يادداشت ‌هاي روزانه خود بهره ببريد. حتي از اين سيني‌ها مي‌توانيد به عنوان تابلوهايي براي تزيين ديوار آشپزخانه يا حتي اتاق کارتان استفاده کنيد. داخل اين سيني‌ها را با طرح‌هاي فانتزي و خلاقانه تزيين کنيد و از ديدن آن‌ها لذت ببريد.
در تهيه اين مطلب از سايت «چيدانه» کمک گرفته شده است 

 
نويسنده : مارال مرادي | روزنامه ‌نگار

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar