روزياتو/ از دوآ ليپا، خواننده ي مشهور به خاطر انتشار عکسي از خود در صفحه ي شخصي اش در اينستاگرام که توسط يک پاپاراتزي گرفته شده بود، شکايت شده است (پاپاراتزي به عکاساني گفته مي شود که از سلبريتي ها و خانواده ي آن ها در مکان هاي عمومي بي اجازه عکس مي گيرند و اين تصاوير را به نشريات مي فروشند).
اين خواننده ي محبوب، تصويري از خودش را منتشر کرد که او را در صف انتظار فرودگاه در فوريه ۲۰۱۹ نشان مي داد.
حالا شرکت Integral Images که مالک کپي رايت عکس مذکور است، دوآ ليپا را متهم کرده که اين عکس را «آگاهانه بدون اجازه يا مجوز رسمي» منتشر کرده است.
اين شرکت مدعي است که با توجه به پولي بودن پست هايي که در حساب اينستاگرامي دوآ ليپا منتشر مي شود، اين خواننده از انتشار اين عکس سود مالي برده است.
کپي رايت معمولاً به اين معني است که عکاس، و نه سوژه ي عکس، مالک حقوقي آن تصوير است.
کپي رايت عکس مذکور در فوريه ي ۲۰۲۱ به شرکت Integral Images واگذار شده، يعني دو هفته بعد از انتشار پست اينستاگرامي دوآ ليپا.
ليپا اين عکس را بعداً از صفحه ي اينستاگرام خود حذف کرد اما شرکت Integral Images دست بردار نيست و هنوز به دنبال گرفتن ۱۵۰ هزار دلار غرامت از ليپا و صدور حکمي دادگاهي براي او است که مانع از انجام تخلف دوباره اش در آينده شود.
اما ليپا اولين چهره ي مشهوري نيست که از او به خاطر انتشار بي اجازه ي تصاوير پاپاراتزي ها شکايت شده است. جيجي حديد، ليام همسورث، کلوئي کارداشيان، آريانا گرانده، جاستين بيبر و جنيفر لوپر، ديگر سلبريتي هايي هستند که درگير دعواي قانوني مشابهي شده اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar