آنا/ اگر موي سر شما چرب است با اين چند روش ساده مي‌توانيد از شر موي چرب خلاص شويد.

پوست سر و مو با مشکلات زيادي در طول روز مثل آلودگي، استرس، مواد شيميايي و سبک زندگي غلط مواجه است، بنابراين ريزش مو، نازک شدن مو و فعاليت بيش از حد چربي‌ها روي پوست سر باعث ايجاد مشکلاتي مي شوند. پوست سر و موها مانند پوست صورت نياز به مراقبت دارند. پوست سر چرب مي‌تواند باعث ايجاد خارش و شوره و مشکلات ديگر شود، اما به نظرتان راهکارهاي درماني براي چربي موي سر چيست؟ 

استفاده از سرکه سيب
محلول سرکه سيب يکي از بهترين راهکارهاي درمان چربي موي سر است. سرکه سيب باعث از بين بردن رسوبات مو، شادابي مو و همچنين درخشش مو مي شود.
براي اين کار، نصف فنجان سرکه سيب را در ظرف آب کوچکي ريخته و بعد از شستشوي مو با شامپو، موي خود را مستقيما سرکه سيب بشوئيد.

 از بين بردن چربي مو با ليمو
ليمو داراي تاثير چشمگيري بر درمان چربي موي سر، کنترل چربي مو و از بين بردن چربي هاي متراکم شده مو است. خاصيت اسيدي آبليمو باعث متعادل شده چربي پوست سر مي شود. کافي است آبليمو را با آب مخلوط کرده و پس از شستشوي موها با شامپو، از آب ليموي طبيعي براي شستش مو استفاده کنيد.

  استفاده از شامپوي نعناع
شامپوي نعناع تاثير شگرفي بر رفع چربي موي سر دارد. مقداري نعناع را جوشانده و بعد از سرد شدن، با آب مخلوط کنيد. بعد از شستشوي مو با شامپو از محلول نعناع استفاده کنيد. مخلوط کردن نعناع با سرکه مي تواند تاثيرات بهترين نيز داشته باشد.

روغن زيتون
روغن زيتون يکي از پرکاربردترين محصولات در مراقبت از پوست و مو و درمان چربي موي سر به شمار مي آيد. از روغن زيتون در درمان چربي موي سر، ريزش و شوره مو استفاده مي شود. بعد از شستشوي مو با شامپو، مقداري روغن زيتون را کف دست ريخته و با حرکات دايره وار انگشتانتان، روغن زيتون را روي پوست سر ماساژ دهيد.
اجازه دهيد روغن زيتون به مدت يک ساعت روي پوست سر باقي بماند. در صورت تمايل مي توانيد پس از اين موي را شستشو دهيد.

  پودر چوب صندل يا جوش شيرين
براي رفع چربي موي سر مي توانيد مقداري پودر چوب صندل يا جوش را روي مناطق چرب موها ريخته و پس از 5 دقيقه شتسشو دهيد.

چطور از چرب شدن موها جلوگيري کنيم؟
*براي اينکه موهاي چرب نداشته باشيد، در ادامه چند راهکار به شما پيشنهاد داده‌ايم:
*موهاي خود را هميشه دم اسبي نبنديد
*به موهاي خود کمتر دست بزنيد
*بيش از حد نرم کننده استفاده نکنيد
*شانه زدن و برس کشيدن را کمتر کنيد
*از شانه و برس کثيف استفاده نکنيد
*از شانه يا برس پر از مو استفاده نکنيد

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar